Miesto centre problemų kamuojamo turgelio gali ir nebelikti(22)

Karolina STAŽYTĖ | karolina@kurjeris.lt

2013-06-13 15:07
Renaldo Malycho nuotrauka

Anot „Dunokų“ direktoriaus Alvydo Lapinio, 2016 metais pasibaigus administravimo sutarčiai miesto centre turgavietės gali ir nelikti. Renaldo Malycho nuotrauka

Miesto centre, šalia Tauragės muzikos mokyklos, įkurta bei UAB „Dunokų“ administruojama turgavietė, anot vietos prekiautojų, – tikras statybinių defektų nulemtas kliūčių ruožas. Kol pirkėjų kojos nuolat kliūna už vandeniui nubėgti paliktų griovelių, prekiautojų – mirksta po lietaus susidariusiose pelkėse. Bandydami gelbėti savo pėdas, pardavėjai pasigamina medinius paaukštinimus. Tačiau išsprendus vieną problemą, gimsta kita – po lentomis nukritusios maisto atliekos užsilieka ir ilgainiui ima skleisti nosį riečiantį dvoką. Išgirdęs prekiautojų nusiskundimus „Dunokų“ direktorius Alvydas Lapinis teigė, jog viskas, ką galima buvo padaryti, yra padaryta. Papildomos investicijos, anot jo, nežadamos, nes niekuomet neatsipirktų. Negana to, pasak A.Lapinio, nuo 2016 metų turgavietės iš viso gali nelikti.

 

Virsta žmonės, šlampa kojos ir dar dvokia

Į „Tauragės kurjerio“ redakciją kreipėsi viešai prisistatyti nepanoręs vienas prie Muzikos mokyklos įkurtos turgavietės prekybininkų. Vyras negailėjo kritikos jo „darbovietę“ administruojantiems „Dunokams“.

– Šiame turgelyje yra tiek statybinio broko, jog nenustebčiau, jeigu kas galvą vieną dieną imtų ir nusisuktų. Prie įėjimo yra paliktas neužbaigtas skersinis bortelis, už kurio nuolat kliūna žmonės. Kliūna jie ir už nebaigtų ten dėti plytelių. Gaila žiūrėti į senyvas klumpančias moteriškes. Šio įėjimo negali įveikti ir neįgalieji vežimėliais, – nusiskundimus vardijo vyras.

Tačiau kenčia, anot jo, ne tik pirkėjai, bet ir prekiautojai.

– Palijus po prekystaliais ir šalia jų susidaro didžiulės balos. Tie, kas nenori šlapti kojų, susikala medinius paaukštinimus. Tačiau tuomet kyla nauja problema. „Dunokų“ valytoja nevalo po jais pakritusių maisto atliekų, todėl laikui bėgant jos ima dvokti. Vienu žodžiu, vaizdelis ne koks. Kasdien „Dunokai“ iš mūsų surenka po keletą šimtų litų, tad galėtų kažko imtis, kad situacija nors kiek pagerėtų. Pavyzdžiui, pabaigti nebaigtus darbus arba prekiautojams padaryti betoninius paaukštinimus, – teigė į redakciją besikreipęs turgavietės prekiautojas.

Prekiautojų nuomonės išsiskyrė

Nuvykus į turgavietę apžiūrėti besiskundžiančiojo nurodyto „statybinio broko“ paaiškėjo, jog priekaištų „Dunokams“ turi ne vienas prekybininkas.

– Įėjimas dar kaip įėjimas, tačiau pažiūrėkite į tuos griovelius, paliktus vandeniui nubėgti. Už jų nuolat kliūna žmonės. Gaila žiūrėti į tuos nabagėlius. Dėl savęs skųstis negaliu, po mano kojomis vanduo nesirenka, – teigė duonos kepiniais prekiaujanti moteriškė.

Išgirdusios mūsų pašnekesį šalia buvusios pardavėjos tik lingavo galvas pritardamos ir džiaugėsi, jog kažkas pagaliau pasidomės jų kasdienės „darbovietės“ problemomis.

– Gerai, kad didžiąją turgelio erdvę šiuo metu yra okupavusios gėlininkės. Pirkėjai ne taip įsibėgėja, lėčiau vaikšto, daugiau žiūri po kojomis. Todėl ir griuvimų būna mažiau, – pastebėjo daržoves klientams siūlanti pardavėja.

Tiesa, ne visi prekiautojai pritarė kolegoms, o gal tiksliau, šalia įsikūrusiems konkurentams. Atsirado ir tokių, kurie kitų minimų problemų turgavietėje neįžvelgė.

– Reikia žiūrėti po kojomis, tuomet nekliūsi už nieko. Žiūrėdamas žemyn gali dar ir kokį pinigėlį rasti. Bus džiaugsmo. Juk neseniai čia net asfalto nebuvo. Tuomet visi guodėsi duobėmis ir purvynėmis. Išasfaltavo ir vis tiek blogai. Geriau pažiūrėkite į mūsų gatves. Kokios jos duobėtos – nespėji mašinos remontuoti. O čia problemų jokių nematau. Nepatinka gal tik tai, kad kiek per daug mokame už vietą, – teigė kolegoms prieštarauti suskubusi moteriškė.

Investuoti tiesiog neapsimoka

Turgavietę administruojančių „Dunokų“ direktorius A.Lapinis šiuo klausimu turėjo savo nuomonę.

– Lėšų remontui nėra. Be to, investicijos niekad neatsipirktų, nes turgelis vos vos išsilaiko pats save. Be to, kam investuoti, jei neaišku, ar turgelis po kelių metų iš viso veiks. 2016-aisiais baigiasi administravimo sutartis tarp Tauragės rajono savivaldybės ir „Dunokų“. Tuomet gali nutikti ir taip, jog turgavietės vietoje bus nuspręsta pastatyti ką nors kitą. Juk tai pats miesto centras, tad idėjų neturėtų trūkti, – abejonę dėl turgavietės likimo pasėjo A.Lapinis.

Anot „Dunokų“ direktoriaus, daugiau nei prieš metus buvo įrengta kanalizacija, iškastas šulinys, nutiesti vamzdžiai.

– Padarėme tai, ką galėjome, tai yra tai, ko reikalavo Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba. Nereikia pamiršti, jog turgavietė yra po atviru dangumi, tad lietus nuolat ją plaus. O priekaištų dėl  vandens nubėgimo latakėlių iš viso nesuprantu. Dieve, kokie jie siauručiai. Juk šaligatvių bortai žymiai didesni, kodėl niekas dėl jų nesiskundžia? Senutė ėjo ir užkliuvo. Ar mes dėl to kalti? – teigė A.Lapinis.

Valytoja, pasak „Dunokų“ direktoriaus, turgavietę valo kiekvieną dieną. Tačiau tai, kas nukrenta po kojomis, anot jo, turėtų susirinkti patys prekybininkai.

– Prekiautojas užima tokią mažą vietą, o net jos nesugeba susitvarkyti. Juk pats prisiteršia, ne kas kitas atėjęs. Apsikuopk ten, kur stovi, ir visiems bus lengviau, – į paskutinį pardavėjų nusiskundimą atsakymą pateikė A.Lapinis.

Skaityti komentarus (22) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras