Gaisras Eidintuose atnešė skausmo dviem šeimoms(2)

Žydrūnė JANKAUSKIENĖ | zydrune@kurjeris.lt

2013-06-07 11:15
Žydrūnės Jankauskienės nuotrauka

Po sekmadienio nakties sodybos vietoje Gerviečių gatvėje styro tik nuodėguliai. Autorės nuotrauka

Naktį iš šeštadienio į sekmadienį sudegė gyvenamasis namas Eidintuose (Batakių sen.). Gaisro metu nukentėjo pastate gyvenusi šeima. Sutuoktiniai išgabenti į ligoninę. Apdegęs vyras tolimesniam gydymui perkeltas į Kauno klinikas, žmona suteikus medikų pagalbą išleista gydytis ambulatoriškai. Šeima, likusi be namų, glaudžiasi pas gimines. Dėl šito gaisro išgyvena ir sodybos šeimininkai, nelaimėlių šeimai išnuomoję sodybą prieš dešimtį metų. Jie tikina, kad nuomininkai gaisrą sukelia nebe pirmą kartą.

 

Gaisras kilo naktį

Gaisras Batakių geležinkelio stoties gyvenvietėje (Eidintuose) kilo naktį iš šeštadienio į sekmadienį, pusvalandis po vidurnakčio – tuo metu užfiksuotas skambutis į Bendrąjį pagalbos centrą. Skambinusysis pranešė, kad Eidintuose, Gerviečių gatvėje, dega gyvenamasis namas. Į nelaimės vietą išsiųstos 3 ugniagesių autocisternos, informacija apie gaisrą perduota Tauragės medikams. Pirmieji ugniagesiai į Eidintus atvyko per 17 minučių. Tuo metu medinis pastatas jau degė atvira liepsna. Ugnies plitimas sustabdytas beveik per valandą, ugniagesiai gaisravietėje budėjo iki paryčių.

Tačiau skaudžiausia, kad, gesindami gaisrą, susižalojo patys jo gyventojai – sutuoktiniai Arvydas ir Daiva Baniai. 44-erių vyrui prireikė skubios reanimacijos: pirminiais ugniagesių duomenimis, sužalotasis apdegė daugiau nei 40 procentų kūno. Šešeriais metais jaunesnei žmonai konstatuotos rankų traumos. Neoficialiais duomenimis, moteris netrukus buvo išleista iš ligoninės. Tačiau susisiekti su nukentėjusiąja mums nepavyko: batakiškiai tikino, kad šeima prarado visą savo turtą, įskaitant ir mobiliuosius telefonus.

Gaisro Eidintuose metu visiškai nudegė stogas ir medinis namo perdengimas, išdegė namo vidus, sudegė namų apyvokos daiktai. Išgelbėti tik greta stovėję statiniai: ūkinis pastatas, malkinė ir pavėsinė.

Sodyba – nuomojama

Banių šeima sudegusį pastatą nuomojosi. Tikrieji sodybos savininkai – toje pačioje gatvėje gyvenantys Danutė ir Pranas Petkai. Vyras į kalbas apie šią nelaimę nesileidžia iki šiol. Jo žmona pasakojo, kad vyrui gaisras – pernelyg skaudi tema.

– Ši sodyba stovi greta jau nudegusios jo tėviškės. Tąsyk, dar jo vaikystės metais, namuose kilęs gaisras nusinešė jo mamos gyvybę. O name, kurį dabar pasiglemžė ugnis, vyro tėvas gyveno su antrąja žmona. Tikrai negaliu pasakyti, kas sukėlė ugnį: gali būti visokių priežasčių – juk ir pats pastatas, ir jo elektros instaliacija buvo labai seni. Tačiau bene labiausiai piktina tai, kad nuomininkė kilus gaisrus buvo atbėgusi į mūsų namus ir šaukė, jog namus padegėme mes. Mat praėjusią savaitę pradėjome tvarkyti dokumentus, kad nuomininkus galėtume iškeldinti. Jie mums ne tik nuomos nemoka, bet ir už elektrą neatsiskaito – LESTO sąskaitas mums siunčia, negana to, neseniai mano vyrą, tikrąjį sodybos šeimininką, dar ir vagyste iš sodybos apkaltino, – pasakojo ašaras braukdama moteris.

D.Petkuvienė teigė, kad Banių vaikai maždaug prieš 5 metus nudegino ūkinį pastatą. Statinio nuomininkai iki šiol taip ir neatstatė, nesuremontavo. Priešingai, ėmė dingti apdegusio pastato sienų plytos. Nuvažiavęs susirinkti sienojų likučių jos sutuoktinis ir buvo apkaltintas vagyste.

Nelaimėliais bus pasirūpinta

Batakių seniūnas Jonas Juozapaitis „Tauragės kurjeriui“ sakė, kad Banių šeima žadama pasirūpinti. Tačiau ko šeimai reikia, dar nepavyko išsiaiškinti.

– Kadangi visos ryšio priemonės pražuvo ugnyje, nėra kaip su nukentėjusiaisiais susisiekti. Tiesa, po nelaimės D.Banienė skambino, bet pasikalbėti mums nepavyko. Moteris raudojo, aimanavo, bet konkrečių pageidavimų neišsakė. Tikiuosi, kad artimiausiu metu, kai stresas ir skausmas kiek aprims, šeima tiksliau išsakys savo norus. Visada savo gyventojams gelbstime nelaimės atveju, nepaliksime nelaimėlių ir šįkart, – sakė seniūnas.

Pašnekovas pažadėjo namų netekusiai šeimai rasti naują būstą. Baniai augina tris atžalas: vyresnysis sūnus – jau pilnametis, jaunesnės dukros – moksleivės. Seniūnijos duomenimis, šeima gyveno padoriai, abu sutuoktiniai dirbo.

Kokia tikroji šio gaisro priežastis, dar neaišku. Vakar Valstybinės priešgaisrinės priežiūros skyriaus inspektorius, turintis nustatyti priežastį, dėl ko kilo gaisras, dar negalėjo nieko pasakyti.

Skaityti komentarus (2) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras