Už pergalę kovota ir lazdomis(11)

Renaldas MALYCHAS | redakt@kurjeris.lt

2013-04-18 15:33
Renaldo Malycho nuotrauka

Išprovokuoti trakiškių siautėjimo tauragiškiai pratrūko – į svečius skriejo viskas, kas papuolė po ranka. Autoriaus nuotrauka

Nuaidėjus finaliniam teisėjo švilpukui Tauragės sporto komplekso „Bastilija“ salėje 2012–2013 metų sezono Regionų krepšinio lygos (RKL) čempionai „Trakų“ krepšininkai šoko pergalės šokį, o iš balkonų juos sveikino  tauragiškių lazdomis ir kumščiais „paauklėti“ sirgaliai.

 

Pritrūko jėgų

Sekmadienį ketvirtajame finalo mače, serijoje iki trijų pergalių 3-1 tauragiškiai 71:68 (16:12, 9:11, 24:27, 19:21) nusileido Trakų krepšinio klubui. Tauragės krepšinio klubo (KK) gretose išsiskyrė Vytautas Padgureckas (15 taškų), Tomas Čerkunovas (14 tšk.) ir Vitalijus Stanevičius (14 tšk). Čempionus į pergalę vedė Edgaras Pundzius ir Andrius Šležas, atitinkamai pelnę 24 ir 22 taškus.

Pirmajame kėlinyje pirmavę tauragiškiai pranašumą (16:12) ėmė barstyti antrajame ketvirtyje. Tai, ką aikštelėje matė žiūrovai, ne vieną privertė stvertis už galvos. Varžybos priminė ne kovą dėl medalių, o miesto lygai prilygstantį padriką žaidimą. Vienas po kito prarasti kamuoliai, pražangos, pro šalį skriejantys metimai.

Po didžiosios pertraukos krizė tauragiškių komandoje tęsėsi. Žaidimas nesiklijavo, strigo puolamoji grandis, trakiškiai sėkmingai sudraskydavo Tauragės ekipos gynybą. Trečiojo kėlinio pradžioje  mūsiškiai sugebėjo atsitiesti ir pasivijo priešininkus (27:28). Tačiau jau penktąją kėlinio minutę svečiai gerokai atsiplėšė (29:40).

Lemiamas šturmas prasidėjo ketvirtajame kėlinyje. Trakiškiai, turėdami tribūnose „šeštą“ žaidėją (keliasdešimt aktyvių sirgalių) ir ilgesnį atsarginių žaidėjų suolelį, paskutinio kėlinio pabaigą sužaidė drausmingiau ir šventė pergalę 71:68. Tauragiškiai šiose varžybose suklydo 24 kartus ir 21 kartą prarado kamuolį. Tačiau už priešininkus taikliau atakavo iš visų distancijų – 42,9 proc. prieš 40,6 proc. ir atliko daugiau rezultatyvių perdavimų – 22:9.

RKL finale triumfavę trakiškiai iškovojo kelialapį į kito sezono antrosios pagal pajėgumą Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) varžybas.

Persekiojo traumos

Tauragės KK treneris Gediminas Sakalauskas kaip pagrindinę pralaimėjimo priežastį įvardija žaidėjų traumas.

– Jau nuo sezono pradžios mus persekioja negalavimai. O prieš finalines kovas pagrindinius žaidėjus išguldė ligos ir traumos. Didelis praradimas – Pauliaus Počiuipos trauma. Šiemet pasiektas vidurinis rezultatas – antroji vieta, nors iki maksimalaus trūko visai nedaug. Nieko nepadarysi, toks jau tas sportas. Žinoma, gaila, kad ir regionų lygos vadovybė nebuvo geranoriškai nusiteikusi mūsų atžvilgiu, kai prašėme varžybas atidėti. O trakiškius globoja milijonierius Antanas Guoga, todėl natūralu, kad patekti į Nacionalinę krepšinio lygą jiems reikėjo labiau, – svarstė G.Sakalauskas.

Trūko kantrybė

Likus vos minutei iki paskutinio kėlinio pabaigos balkone įvyko tai, ko tikriausiai jau daug metų nėra buvę „Bastilijoje“. Lyg tikroje prancūzų tvirtovėje tauragiškių apsižodžiavimas su trakiškiais greit perėjo į santykių aiškinimąsi kumščiais. Negana to, į svečių fanų nugaras atsitrenkusios lūžo kėdės, o su nulaužtomis kėdžių kojomis pradėti vanoti visi pasitaikę po ranka. Skraidė gėrimų pilnos skardinės, o persigandę jaunuoliai maigė telefonus ir kvietė policiją. Jokios kitos apsaugos salėje nebuvo. Tik pasibaigus varžyboms salėje pasirodė vienos apsaugos bendrovės darbuotojai. Policija salėje nepasirodė, o fanai santykius aiškintis baigė visiška tauragiškių pergale. Muštynes aplodismentais palaikė visa salė...

Sporto komplekso „Bastilija“ administratorius Vytautas Zėringis teigia, kad muštynių metu nuostolių centrui nepadaryta.

– Buvo sulaužyta viena kėdė, bet ji ne mūsų, matyt, kažkas iš sirgalių atsivežė. Šiandien iškuopėme šiukšles, išplovėme šampanu prilaistytą salę. Dėl ko kilo konfliktas, nežinau, tik kai pamačiau, jog vyksta muštynės ir žmonių balkone sparčiai daugėja, puoliau skambinti į policiją. Baiminausi, kad konflikto metu besipešantys neišmėtytų vieni kitų per balkoną. Kiek žinau, nė viena pusė pretenzijų vieni kitiems neturi ir policijai pareiškimų nerašė. Vienam žmogui lyg galva buvo prakirsta.

Pasak administratoriaus, per tokias varžybas, kai aistros veržiasi per kraštus – apsauga privaloma. Kad konfliktas neprasitęstų ir po varžybų, policija neleido trakiškiams kišti nosies į lauką tol, kol neišsiskirstė vietiniai sirgaliai.

Klubo laukia sankcijos

Tauragės KK  treneris G.Sakalauskas sako, kad įvyko „nesusikalbėjimas su saugos tarnyba“. Apsauga privalėjo būti, bet kodėl ji nepasirodė – aiškinamasi. Bet kokiu atveju sankcijos bus skirtos klubui, o ne tvarką turėjusiai prižiūrėti saugos tarnybai.

– Kai kurie trakiškiai sirgaliai jau prieš rungtynių pradžią buvo gerokai „apšilę“. Į salę įsiveržė su dideliu triukšmu, apsiginklavę būgnais, trimitais. Kai kurie tauragiškiai juos bandė šiek tiek apraminti dar prieš varžybas, tačiau tai rezultato nedavė. Svečiai buvo gerokai įsiaudrinę, tai, matyt, nelabai patiko mūsų sirgaliams. Tauragiškiai nėra aktyvūs, tačiau ir kantrybės turi mažai. Turbūt todėl ir kilo konfliktas. Varžybas stebėjo lygos prezidentas ir direktorius, tikiuosi, jie patys matė, kas išprovokavo muštynes, ir sankcijos klubui nebus griežtos, – sakė G.Sakalauskas.

Regionų krepšinio lygos direktorius Aleksas Makulavičius teigia, kad toks incidentas jo praktikoje pirmas.

– Neigiamai vertinu šią situaciją. Nebuvo apsaugos, todėl saugumo nebuvo kam užtikrinti. Iš pradžių apsauga lyg buvo, vėliau dingo. Dėl sankcijų klubui spręsime šią savaitę. Piniginė bauda gali siekti iki tūkstančio litų, – situaciją pakomentavo A.Makulavičius.

Skaityti komentarus (11) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras