Nepilnametė moksleivė pasirinko mirtį (papildyta)(151)

Žydrūnė JANKAUSKIENĖ | zydrune@kurjeris.lt

2013-04-04 15:06
Žydrūnės Jankauskienės nuotrauka

Tauragės „Šaltinio“ pagrindinės mokyklos administracija daro viską, kad stresas dėl mokinės savižudybės nesutrikdytų įprasto mokymosi ritmo. Žydrūnės Jankauskienės nuotrauka

Balandžio 3-iosios pavakarę, grįžusi iš mokyklos, namuose iš gyvenimo pasitraukė 1999 metais gimusi paauglė. Ji mokėsi Tauragės „Šaltinio“ pagrindinės mokyklos septintoje klasėje. Mokyklos administracija tą pačią dieną subūrė krizių valdymo komandą ir stengiasi padėti stresą patyrusiai mergaitės šeimai ir mokyklos bendruomenei.

Tauragės policija pranešė, kad pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl trečiadienį, apie 16.20 val., savo namuose Taurų kaime smaugvirvės kilpoje rastos paauglės mirties. Pirminiais duomenimis, ant mirusiosios kūno smurto žymių neaptikta. Nepatvirtintais duomenimis, paauglė namuose apsipyko su pussesere ir nuėjusi į vonią užsirakino duris. Kai namiškiai jos pasigedo, buvo jau per vėlu. Mirusioji nepaliko jokio savo pasirinkimo paaiškinimo. Ar paauglė buvo nuo kokių nors medžiagų apsvaigusi, paaiškės po tyrimų laboratorijoje.

– Skrandžio turinyje nieko tokio neaptikome, – sakė teismo medicinos ekspertas Antanas Gedminas.

Tauragės rajono savivaldybės Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Jolita Vaišvilaitė patvirtino, kad mirusiosios šeima skyriui yra žinoma.

– Tačiau dabar ne laikas ir ne vieta apie tai kalbėti, – sakė J.Vaišvilaitė.

„Šaltinio“ pagrindinės mokyklos direktorė Jūratė Lazdauskienė tikino, kad mirusi mokinė mokėsi gerai, buvo išskirtinai linksmo būdo.

– Ir vakar (trečiadienį – aut.past.) ji iš mokyklos išėjo kaip įprasta: buvo linksma, su visais bendravo. Ji niekada nepasižymėjo uždarumu. Apibūdinti šią mergaitę būtų galima kaip ramaus būdo, tačiau labai aktyvią ir linksmą. Kas ją pastūmėjo tokiam žingsniui, klausimas liks neatsakytas. Mokykla, regis, daro viską, kad paaugliai, susiduriantys su vienokiomis ar kitokiomis problemomis, išsikalbėtų, rastų tinkamą jų sprendimo būdą. Nuolatos organizuojame prevencines akcijas, mokyklos antrajame aukšte skelbiamas „Vaikų linijos“ telefono numeris, – kalbėjo mokyklos vadovė.

J.Lazdauskienė tikino tą patį vakarą, vos tik sužinojusi apie nelaimę, sudariusi specialistų komandą ir nuvykusi psichologiškai palaikyti mirusiosios jaunesniųjų broliukų bei sesutės.

Pasak jos, vakar mokykloje vyko pokalbiai ir mokytojų kolektyve, ir klasėse, o mokyklos interneto svetainėje atsirado informacija, kur galima gauti psichologo konsultaciją.

Mokykloje psichologinė  pagalba  teikiama  311 kabinete, psichologė priima pirmadieniais nuo 10 iki 16 val., antradieniais – nuo 11 iki 15 val., trečiadieniais – nuo 8 iki 11 val., ketvirtadieniais – nuo 14.30 iki 17 val., penktadieniais – nuo 7.30 iki 12.30 val., o 312 kabinete kasdien dirbanti socialinė pedagogė – nuo 8 iki 14 val.

Psichologinė pagalba teikiama Psichologinės pagalbos tarnyboje  K.Donelaičio g. 21, tel. (8 446) 71 511.

Psichologinės pagalbos tarnybos:

„Jaunimo linija“www.jaunimolinija.lt

Pagalbą teikia savanoriai 8-800 28888 (visą parą)

„Vaikų linija“ www.vaikulinija.lt

Pagalbą teikia savanoriai 116 111, kasdien 11.00-21.00

„Vilties linija“, psichologinė pagalba suaugusiems www.kpsc.lt

Pagalbą teikia savanoriai ir psichikos sveikatos profesionalai 116 123 (visą parą)

„Pagalbos moterims linija“

Pagalbą teikia savanoriai ir psichikos sveikatos profesionalai 8-800 66366 (kasdien 10.00-21.00)

Didžiosios Britanijos savižudybių prevencijos organizacija „Samaritans“ pastebi, kad savižudžiai apie savo ketinimus dažniausiai informuoja iš anksto, todėl rekomenduoja apie mirtį prakalbusiam žmogui užduoti tiesų klausimą, atvirai pasikalbėti. Neviltyje atsidūrusieji raginami atsiminti, kad net juodžiausia neviltis nesitęsia amžinai ir savižudybė nėra išeitis. Apie savo jausmus, išgyvenimus būtina su kuo nors pasikalbėti.

Skaityti komentarus (151) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras