Pobūvio svečius išguldė virusas?(19)

Žydrūnė JANKAUSKIENĖ | zydrune@kurjeris.lt

2012-02-27 14:31
Romualdo Vaitkaus nuotrauka

Šventinio furšeto dalyviai nesitikėjo, kad rytojaus dieną sušlubuos sveikata. Romualdo Vaitkaus nuotrauka

Praėjusią savaitę viena žinomiausių Tauragės įmonių „Bremena“ atšventė solidžią 20 metų veiklos sukaktį. Po gražaus koncerto Tauragės kultūros rūmuose įmonės darbuotojai ir kviestiniai svečiai sugužėjo į „Viva Vip“ kavinę, kurioje šventė tęsėsi toliau. Tačiau jau kitą dieną nemaža dalis vakarėlio dalyvių pasijuto prastai – jiems sutriko virškinimas. Vaišes ruošę kavinės darbuotojai tikina, kad maistas niekuo dėtas.

Solidi įmonė solidžiai sukakčiai pasirengė kaip dera: išleido specialų leidinį, surengė apdovanojimų iškilmes Tauragės kultūros rūmuose, o vakare darbuotojus, ištikimus verslo partnerius, svečius pakvietė pasivaišinti kavinėje „Viva Vip“. Pasak kavinės darbuotojos, svečių buvo apie šimtą. Nežinia, kuri dalis jų po šventinio vakaro pasijuto prastai, tačiau viena aišku – šventės šeimininkams ši žinia buvo skaudus smūgis.

Sigitas Mičiulis, IĮ „Bremena“ vadovas, sako, jog po šventės nesirgo, nes... tą vakarą neturėjo kada užkandžiauti, reikėjo viskuo rūpintis, bendrauti su svečiais. Tačiau jis neneigia, jog dalis to vakaro svečių po šventės pasijuto prastai.

– Šiuo klausimu turite kalbėti su kavinės šeimininkais. Mes vis dar bandome aiškintis, dėl ko kilo šis nesusipratimas, – vakar sakė pokylio šeimininkas.

Kavinėje „Viva Vip“ užsakymus priimanti darbuotoja tikino, kad minėto vakaro užsakovai jokių pretenzijų kavinei neturi.

– Mes čia „ne prie ko“. Maistas buvo geras. Juk niekas į gydytojus nesikreipė ir niekas neįrodė, kad pasijuto blogai nuo mūsų virėjų paruošto maisto. O jeigu kas pasijuto blogai, reikėjo nedelsiant kreiptis į ligoninę ir tirti negeroves. Todėl manome, kad čia greičiausiai buvo oru plintantis virusas. Juk buvo ne banketas, o furšetas. Žmonių minia stovėjo ir užkandžiaudami vienas su kitu bendravo, vienas į kitą kvėpavo. Net klientus aptarnavusi mūsų padavėja rytojaus dieną jautėsi prastai, sakė vėmusi. O mes, kurie maistą gaminome (dirbome tą vakarą keturiese) ir jį ragavome, nesusirgome, – kalbėjo kavinės „Viva Vip“ užsakymų vadovė Dana Jokubauskienė.

Moteris teigia, jog išgirdę kalbas, kad po vaišių jų kavinėje buvo apsinuodyta, jie ėmė svarstyti visus variantus. Prieita prie išvados, kad svečius galėjo palaužti visagalis virusas.

– Iš patirties žinau, kad virusas veikia dieną dvi, po to žmogus vėl būna sveikas. Apgailestaujame, žinoma, kad taip nutiko, bet tikrai neprisiimame kaltės. Nenorime likti kalti, – kalbėjo kavinės atstovė.

Tauragės valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininko pavaduotoja Ela Dovgienė patikino, kad tarnyboje nebuvo gauta pranešimų apie galimai prastą maistą „Bremenos“ šventės metu.

– Paprastai informaciją mes gauname iš Visuomenės sveikatos centro, o pastarasis – iš gydytojų, jeigu dėl to paties skundžiasi daugiau negu du asmenys. Tačiau šįkart jokios informacijos dėl prasto maisto kavinėje „Viva Vip“ negavome, – vakar sakė E.Dovgienė.

Tą patį patvirtino ir Visuomenės sveikatos centras. Vyriausioji viešųjų ryšių specialistė

Daiva Genienė „Tauragės kurjerį“ patikino, kad šį mėnesį buvo gautas tik vienas skubus pranešimas, nes vienas rajono gyventojas apsinuodijo Panevėžyje.

Ne vienas šventės dalyvių tikina, kad kitą dieną pakilo temperatūra, pykino, raižė skrandį. Vieni jų gydėsi kaip išmanė, kiti kreipėsi į gydytojus, bet galbūt nenurodė vietos ir priežasties, dėl kurios pasijuto prastai.

– Negaliu tylėti – turiu apginti savo įmonės vardą. Mano galva, vyksta keisti dalykai. Juk apie tai, kad to vakaro svečiai susirgo, mūsų užsakovai pranešė tik po penkių dienų, kai direktorė nuvažiavo pasiimti pinigų. O rytojaus dieną, tuoj po furšeto, užsakovai atvažiavo, susirinko maistą ir, nieko neužsiminę apie prastą maisto kokybę ar blogą svečių savijautą, išvažiavo slidinėti, gamtoje kepti šašlykų. Tad dar nežinia, nuo ko jie galėjo susirgti. O gal tokiu būdu bando nusiderėti kainą, tikisi nuolaidų? Juk tebėra su mūsų įmone neatsiskaitę, – leidosi į samprotavimus „Viva Vip“ administratorė D.Jokubauskienė.

Skaityti komentarus (19) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras