Nosį gnaibė šaltukas, kraują kaitino azartas(7)  

Žydrūnė JANKAUSKIENĖ | zydrune@kurjeris.lt

2012-02-23 12:17
Žydrūnės Jankauskienės nuotrauka

Slidžioje ledo trasoje dažniausiai griuvo motociklininkai. Autorės nuotrauka

Savaitgalį į automobilių ir motociklų sporto varžybas „Tauragės žiema 2012“ sugužėjo minios miestelėnų ir svečių. Kaip ir pirmąsias, organizuotas 2010-aisiais, taip ir dabar varžybas iš savų lėšų surengė visureigių klubo „4x4 Tauragė“ entuziastai. Kitų rėmėjų, išskyrus informacinius, šventės organizatoriai nesulaukė.

Šiemet, kaip ir prieš dvejus metus, rungtynių trasa buvo įrengta ant Keramikos karjero ledo. Iš viso varžybose panoro dalyvauti apie 70 sporto entuziastų iš Tauragės, Jurbarko, Šilutės, Šakių, Raseinių, Klaipėdos rajonų. Jie registravosi važiuoti 9 klasėse. Deja, vienos klasės – sniego motociklų – sportininkų nesusirinko tiek, kiek reikalavo varžybų nuostatai, ir šios klasės sportininkų rungtynių žiūrovai neišvydo. Visose kitose klasėse sportininkų netrūko – rungtasi automobiliais priekiniais, galiniais ir visais keturiais varomaisiais ratais, kurių padangos buvo be dyglių, sportinėmis dygliuotomis padangomis, kai mašina varoma viena iš ašių, atskiroje klasėje važiavo automobiliai su savadarbėmis dygliuotomis padangomis. Keturračiai motociklai važiavo dviejose klasėse padangomis be dyglių – varomi galu ir keturiais ratais, o krosiniai motociklai rungėsi atskiroje klasėje.

Visi varžybų dalyviai trasos schemą gavo, o ir ją išbandyti galėjo tik prieš prasidedant rungtynėms. Dar daugiau, kiekvienas dalyvis susipažinimui trasą galėjo įveikti vos du kartus. Tad nenuostabu, kad pirmuosiuose važiavimuose vairuotojai gerokai slydinėjo, dažnai nulėkdavo į trasos kraštą ar net įsirėždavo į karjero pakrantėje augančius krūmus, pasitaikė ir griuvusių. Tačiau varžyboms įsibėgėjus tokių klaidų sportininkai darė vis mažiau. Išskirtinių klaidų pasitaikė tik finaliniuose važiavimuose, greičiausiai jas lėmė sportinis entuziazmas, susijaudinimas. Štai finalinio važiavimo metu priešpaskutiniame rate nugriuvo vienas pirmavusių krosinių motociklų. Sportininkui nepavyko iškart užvesti motociklo. Pamatęs, kad jo varžovai jau važiuoja paskutinį ratą, vyras trenkė į žemę šalmą ir griuvo į pusnį. Varžybų organizatoriai, nelaimėlio kolegos, kirtę finišą, suskubo jam į pagalbą. Tačiau nerimauta be reikalo – sportininkui tiesiog nebeišlaikė nervai, traumos jis nepatyrė.

Nepralenkiamas kroso motociklininkas pasirodė besąs sportininkas iš Jurbarko Audrius Bagdanskis. Keturračių motociklų, varomų galiniais ratais, klasėje važiavo trys motociklai. Jos nugalėtojas, visus važiavimus atvažiavęs pirmas – Modestas Akelis iš Raseinių. Visais ratais varomų keturračių klasėje rungėsi vien tik tauragiškiai, o nugalėjo Rolandas Baltrušaitis. Automobilių, varomų priekiniais ratais, klasėje pirmas trasą įveikė Aivaras Milius iš Šakių su automobiliu „Opel Kadet“. Vaidas Vaičekauskas iš Endriejavo (Klaipėdos r.) iškovojo pirmąją vietą galiniais ratais varomų automobilių klasėje. Jis pirmas šioje klasėje buvo ir varžybose „Tauragės žiema 2010“.

Automobilių, važiavusių sportinėmis dygliuotomis padangomis, varomų viena iš ašių, klasėje nugalėtoju paskelbtas tauragiškis Gedas Drukteinis su „Opel Ascona“. Gausiausioje mašinų su savadarbėmis dygliuotomis padangomis klasėje nenugalimas buvo žinomas šalyje sportininkas tauragiškis Donatas Krasauskas, važiavęs sportiniu bagi automobiliu „Suzuki DSXR“.

Nemažai dalyvių panoro jėgas išbandyti visureigių nedygliuotomis padangomis klasėje. Todėl varžybų organizatoriai, iš pradžių leidę sportininkams rungtis bendroje įskaitoje, vėliau visureigius ir lengvuosius keturiais ratais varomus automobilius atskyrė į atskiras grupes. Tarp visureigių, varomų keturiais ratais, pirmąją vietą pelnė tauragiškis Darius Binekas su „Toyota Land Cruiser“. O lengvųjų automobilių pogrupyje nepralenkiamas buvo Kasparas Navickas su „Subaru Impreza“. Pastarasis sportininkas varžybose dalyvavo su savo treneriu Tauru Staniuliu. Mat pagal varžybų reglamentą nepilnametis vienas varžybose dalyvauti negali, o jam tik 15 metų.

Visi prizines vietas varžybose užėmę dalyviai apdovanoti diplomais ir atminimo taurėmis. Nors varžybos organizuotos tik sportininkų ir organizatorių lėšomis, visureigių klubas „4x4 Tauragė“ žada idėjos rengti šias rungtynes neatsisakyti ir ateinančiais metais. Žinoma, jeigu tik oro sąlygos varžyboms ant ledo bus tinkamos.

 

Skaityti komentarus (7) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras