Kelių ereliams – naujas apynasris(10)

Žydrūnė JANKAUSKIENĖ | zydrune@kurjeris.lt

2012-02-20 15:44
Žydrūnės Jankauskienės

Naujasis įrenginys gerokai palengvina pareigūnų darbą ir... pažeidėjų kišenes. Autorės nuotrauka

Trečiadienį Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos skyriaus viršininkas Kęstutis Lukošius ir Magistralinių kelių priežiūros būrio vadas Artūras Petkus pakvietė žiniasklaidos atstovus į reidą. Tauragės miesto gatvėse kartu su pareigūnais išbandėme naująjį greičio matuoklį.

Naujojo įrenginio funkcionalumu netrukome įsitikinti. Turint šį įrenginį pareigūnams nebereikia šalti lauke. Šis greičio matuoklis, montuojamas bet kur, greičio mėgėjų daromus Kelių eismo taisyklių pažeidimus fiksuoja ir automobiliui (jeigu sumontuotas mašinoje) stovint, ir judant.

Per nepilnas dvi valandas Šilalės, Vytauto, Tilžės bei Dariaus ir Girėno gatvėse užfiksavome 10 pažeidėjų. Pareigūnai, atsižvelgdami į tai, koks yra greičio apribojimas, prietaise nustato kiek didesnį nei leidžia taisyklės greitį.

– Norime, kad nustatyti pažeidėjai būtų tikri, jog nusižengė. Be to, ir šio prietaiso įsigijimo motyvas – prevencinis darbas, o ne baudų dydis. Tačiau kai miesto ribose važiuojama daugiau nei 100 kilometrų per valandą greičiu, nebausti vairuotojo nebegalime, – reido dieną kalbėjo įrenginį reguliavęs A.Petkus.

Tačiau pareigūnai patikino, kad ateis laikas, kai bus baudžiami ir mažiau nei 20 km/h greitį viršiję vairuotojai. O šįkart prietaisas buvo nustatomas taip, kad greitį vairuotojai galėjo viršyti net 23 km/h (jeigu leidžiamas greitis – 50 km/h, buvo nustatyta 73 k/h riba, jeigu 60 km/h – 83 km/h ir t.t.). Kitaip tariant, greičio matuoklis pats pradeda fiksuoti tik tuos automobilius, kurių vairuotojai viršija nustatytą greičio skalės padalą. Kiekvieno vairuotojo elgesys kelyje nufilmuojamas ir užfiksuojamas atskirame įrenginio atminties dokumente. Tad pareigūnams baigus darbą nereikia ilgai gaišti laiko, skaičiuojant pažeidėjus – visi jie jau būna sugrupuoti ir atskirti vienas nuo kito, nesvarbu, ar mašinos važiavo pavieniui, ar riedėjo viena paskui kitą.

Greičiausiai – 90 km/h greičiu – trečiadienį per pietus pūgai pustant Tilžės gatve lėkė žalsvos spalvos „Peugeot“ automobilis, nedaug nuo jo atsiliko Šilalės gatve iš miesto skubėjęs juodas visureigis (89 km/h). Absoliuti dauguma pažeidėjų važiavo 74–86 km/h greičiu. Reido organizatoriai sako, kad dažniausiai vairuotojų viršijamas greitis yra tarp 20 ir 40 km/h.

– Kol kas kalbame tik apie greičio viršijimą miesto teritorijoje, ir tik retais atvejais išriedame į užmiesčio kelius. Mat ir mieste vairuotojai važiuoja pernelyg greitai. Tikimės, kad šis naujos kartos įrenginys padės sudrausminti greičio mėgėjus. O tai ir yra pagrindinis mūsų darbo tikslas, – sakė K.Lukošius.

Jo kolega A.Petkus neslėpė, kad Tauragėje greitį viršija ne tik mūsų miesto ar rajono gyventojai, bet ir svečiai. Pareigūnai jau surašė administracinio teisės pažeidimo protokolus ir kartu su užfiksuotų pažeidimų akimirkų nuotraukomis nusiuntė pažeidėjams į Kauną bei Panevėžį.

Nors pagal nustatytą limitą greičio mėgėjai šįkart neįkliuvo, negalima jų nepaminėti. Bene labiausiai įsiminė miškovežis, važiavęs Šilalės link. Vairuotojas, vairuodamas pakrautą medienos rąstų sunkiasvorį, ties posūkiu Šilalės gatve lėkė 67 km/h greičiu. Vytauto gatve pro mus 60 km/h greičiu praskriejo mokyklinis autobusiukas.

Skaityti komentarus (10) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras