Tipiškas biurokratizmas Savivaldybėje – niekas nieko nežino(9)

Birutė SLAVINSKIENĖ | birute@kurjeris.lt

2012-10-25 15:06
Renaldo Malycho nuotrauka

Renaldo Malycho nuotrauka

Dėl kai kurių Tauragės rajono savivaldybės tarybos priimamų sprendimų reikalingumo kartais kyla pagrįstų abejonių. Šių metų vasaros pradžioje priimtas sprendimas dėl miesto heraldikos panaudojimo atvedė į aklavietę, kai kilo klausimas, ar Tauragėje platinamą Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų rinkiminį leidinį puošiantis ryškus akcentas – Tauragės rajono herbas – neprasilenkia su tarybos priimtu sprendimu? Išsiaiškinti šio, atrodytų, ne itin sudėtingo klausimo taip ir nepavyko. Mat Savivaldybės tarnautojai nesiryžo nieko komentuoti ir siuntinėjo „nuo Ainošiaus pas Kaipošių“.

 

Su įstatymais neprasilenkia

Seimo nario Stasio Šedbaro padėjėją Kristijoną Paliutį pakalbinome pirmiausia, mat leidinį rengė S.Šedbaro rinkimų štabas. K.Paliutis, paprašęs laiko susipažinti su situacija, atsakė, kad pagal Valstybės herbo, kitų herbų ir herbinių ženklų įstatymo 8 straipsnio 4 punktą Savivaldybės herbas yra Savivaldybės nematerialusis turtas. Kiti asmenys jį gali naudoti tik Savivaldybės tarybos nustatyta tvarka, išskyrus atvejus, kai herbas ar jo atvaizdas naudojami leidybos, mokslo ir visuomenės informavimo srityse.

Paaiškinti negali niekas

Vis tiek liko neaišku, kas įvardijama žodžiu „leidyba“. Ar politinė reklama irgi yra leidyba?

Pasak Tauragės rajono savivaldybės atstovės ryšiams su visuomene Izolinos Turauskienės, šių metų birželio 27 dieną patvirtintą Tauragės rajono savivaldybės simbolių tvirtinimo ir naudojimo tvarkos aprašą rengė mero patarėja Dijana Rupeikienė. Pasak atstovės spaudai, jame numatyta, kaip ir kokiais atvejais galima naudoti Savivaldybės simbolius, kokiais atvejais tam reikalingas leidimas. Jokio leidino niekas, pasak I.Turauskienės, neprašė.

Ar nuostatai leidžia naudoti herbą politinei reklamai, geriausiai atsakyti, pasak jos, galėtų aprašą rengusi mero patarėja.

Penktadienį paprašyta pakomentuoti, ar tai, jog leidinyje išspausdintas Tauragės rajono herbas, prasilenkia su jos rengtu dokumentu, D.Rupeikienė prašė paskambinti jai pirmadienį, tada viską pasakysianti, o kol kas atostogaujanti. Deja, pirmadienį ji kalbėjo jau visai kitaip. Neva visą informaciją turinti Juridinio ir personalo skyriaus vyriausioji specialistė Lijana Tranelienė. Tačiau ši pareiškė nesanti įpareigota apie tai kalbėti, esą šis leidinukas – politinė reklama, o apie ją spręsti gali tik rinkimų apygardos komisijoje sukurta speciali komisija. Nors tenorėjome sužinoti, ar Savivaldybės priimti nuostatai leidžia naudoti rajono herbą politinei reklamai.

Rinkimų apygardos komisijos nariai leidinio nematė

Paskambinome ir Tauragės rinkimų apygardos komisijos pirmininkei Albinai Senkuvienei.

– Ką Savivaldybės priimti nuostatai leidžia ir ko ne, turėtų žinoti tie, kas juos rengia. O mūsų apygardos Stebėsenos komisija iš tiesų tiria įvairius rinkimų įstatymo pažeidimus, tiesa, tik jei gauna skundą. Joks leidinys su Tauragės herbu į mūsų akiratį nebuvo pakliuvęs, – sakė ji.

Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pirmininko pavaduotoja Laura Gumuliauskienė patvirtino, kad komentuoti šią situaciją turėtų tie, kas rengė nuostatus – pirmiausia jiems turi rūpėti, ar tų nuostatų laikomasi, o rinkimų organizatoriams rūpi visai kiti dalykai – kad už politinę reklamą mokėtų tas, kam ji priklauso, ir pan.  

Nubalsavo formaliai

Tarybos narė Iveta Skurvydienė sako jokio kriminalo čia nematanti, tačiau sutiko, kad šiuo klausimu taryba nubalsavo formaliai, neįsigilinusi į klausimą.

– Aš manau, kad tas Savivaldybės skyrius, kuris rengė tuos nuostatus, turėtų ir toliau registruoti pasitaikančias abejones, o paskui teikti tvirtinimui pataisas, – mano tarybos narė.

Ji įsitikinusi, kad tokių neapibrėžtų sąvokų kaip „leidyba“, neturėtų būti. Jos nuomonė apie Savivaldybės simbolikos naudojimą tokia: ji turėtų būti naudojama tik su Savivaldybe susijusiems reikalams – leidiniams ir kt., o visais kitais atvejais turėtų reikėti leidimo.

Skaityti komentarus (9) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras