Lomiškiai nežinojo, kur gyvena (2)

Žydrūnė JANKAUSKIENĖ | zydrune@kurjeris.lt

2012-10-09 06:29
Romualdo Vaitkaus nuotrauka

Lomių pagrindinei gatvei suteiktas Mokyklos pavadinimas sujungė ir išnykusio Treinosios kaimo Parko gatvę – jos gyventojams dar pernai buvo suteikti nauji adresai. Romualdo Vaitkaus nuotrauka

Lomiuose gyvenantys žmonės atsitiktinai išsiaiškino, kad jų namų adresas yra visiškai kitoks nei manė. Lomiškiai, įsikūrę Parko gatvėje, naujus adresus gavo vos prieš trejus metus. Jiems nesuprantama, kas, kada ir dėl ko pakeitė neseniai gautą adresą dar kitu.

 

Žinia šokiravo

– Sužinojome, kad gyvename nebe Parko, o Mokyklos gatvėje. Ir ne gatvės pradžioje, o pabaigoje. Mistika. Įdomiausia, kad esu ne vienas toks, mūsų daug: nei jaunesni, nei senesni gyventojai nežinojo, kad vėl buvo pakeistas neseniai mums suteiktas adresas, – pasakojo Parko gatvės gyventojas Egidijus.

Trečiadienį vakare šioje Lomių gyvenvietės vietoje vyko savotiškas susirinkimas – kartu žmonės nutarė išgyvenimais pasidalinti su „Tauragės kurjerio“ skaitytojais. Lomiškiai viliasi, kad  paviešinus jų situaciją spaudoje istorija įgaus pagreitį, susidėlios visi taškai ant „i“.

Žmonės dėstė, kad jų gyvenamoji vietovė dar visai neseniai vadinosi Treinosios kaimu. Maždaug prieš trejus metus rajono valdžios sprendimu nutarta kaimo vietovėse esančioms gatvėms suteikti pavadinimus. Pagrindinė Treinosios gatvė buvo pavadinta Parko gatve. Gyventojai patys, už savus pinigus buvo įpareigoti pasirūpinti namų suženklinimu, už gatvių ir namų ženklus mokėjo po 30 litų. Kadangi naujieji adresai gyventojų sodyboms buvo suteikti visai neseniai, žmonės teigia nė nepagalvoję, kad vietos valdžia persigalvojo dar kartą ir vėl pakeitė gatvių pavadinimus.

Ieško patvirtinimo

– Kad gyvenu ne Parko, o Mokyklos gatvėje, sužinojau visiškai atsitiktinai – siekdamas išsiaiškinti, kodėl negaunu pranešimo apie mokesčius už žemę. Paskambinau į Tauragės mokesčių inspekciją ir sužinojau, kad mano nurodytu adresu mokesčių mokėtojo apskritai nėra. Kai pasakiau savo asmens kodą, mokėtojas atsirado, bet jis, pasirodo, gyvena visiškai man nežinomu adresu. Tiesa, Lomiuose. Žinau, kad pas mus yra gatvė su tokiu pavadinimu, bet ji yra miestelio centre, ten, kur stovi mokykla. Mes niekada nieko bendro neturėjome nei su mokykla, nei gatve su tokiu pavadinimu. Todėl suabejojau inspekcijoje gauta informacija ir kreipiausi į Registrų centrą. Ten inspekcijos man suteiktą informaciją patvirtino. Pasirodo, mūsų gatvė jau seniai nebe Parko. Bemaž prieš metus mūsų adresai buvo pakeisti. Tačiau mums, gyventojams, kažkodėl niekas apie tai nesiteikė pranešti. Suprasčiau, kad tokią informaciją galėjau praleisti pro ausis aš – dirbu Tauragėje, į Lomius grįžtu tik pernakvoti, retai dalyvauju bendruomenės susirinkimuose. Bet sunku patikėti, kad tokia svarbi informacija galėjo praslysti pro toje pačioje gatvėje gyvenančius pensinio amžiaus žmones, – ir piktinosi, ir stebėjosi Egidijus. Tad vyras kreipėsi į spaudą – jis viliasi, kad mums kartu pavyks sužinoti daugiau.

Seniūnija informavo

Mažonų seniūnas Jonas Samoška „Tauragės kurjeriui“ sakė, kad Lomiuose situacija nėra tokia prasta kaip Norkaičiuose. Tačiau jis pripažino, kad keičiantis adresams problemų seniūnijoje kyla labai daug, o apie lomiškių išsakytąją J.Samoška tikino sužinojęs pirmą kartą.

– Nežinau, kodėl gyventojai nežinojo, kad jų adresai pakeisti. Pats asmeniškai mažiausiai keturis kartus susitikimuose esu apie tai kalbėjęs. Iš esmės gyventojai nerimauja be reikalo – jų atžvilgiu niekas nesikeičia. Pinigų už naujai suteiktus adresus jiems nereikės mokėti – seniūnija naujus ženklus nupirks iš savo lėšų. Kalbant apie mokesčius, gyventojams irgi neturėtų kilti keblumų – visi mokėtojų ar asmens kodai išliko tokie patys. Nesusipratimų gali kilti tik tiems, kurie iki šiol nauju adresu neperdeklaravo savo žemių. Tačiau reikėtų suprasti, mes fiziškai nespėjame atlikti visų darbų, – sakė seniūnas J.Samoška.

Seniūnas aiškino, kad Treinosios kaimo Parko gatvė ir Lomių gyvenvietės Mokyklos gatvė yra viena ir ta pati gatvė – jas skyrė tik Šunijos upė. Pasak J.Samoškos, abi gyvenvietės į vieną – Lomių – buvo sujungtos Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimu prieš dvejus metus. Išeitų, praėjus maždaug metams po to, kai gyvenvietėje apskritai atsirado Parko gatvė. Dar po metų jau vietos savivalda priėmė sprendimą dėl vienos ir tos pačios gatvės pavadinimo suvienodinimo.

Sprendžia vietos savivalda

Kalbintas VĮ Registrų centro atstovas spaudai Aidas Petrošius sakė, kad gatvių pavadinimų kaitą, adresų suteikimą sprendžia ir Registrų centro duomenų bazėje registruoja pačios vietos savivaldos institucijos.

– Manau, kad pirmiausia gyvenvietės ženklinimu ir gyventojų informavimu turi užsiimti seniūnijos. Registrų centras to tikrai nedaro. Mes tik valdome turimą duomenų bazę. O duomenis mums pateikia savivalda. Tie duomenys automatiškai pakeičia senesniuosius. Tad atsakyti į Lomių gyventojų pateiktą klausimą, kas, kada ir dėl ko pakeitė jų gyvenamosios gatvės pavadinimą, negaliu, – sakė A.Petrošius.

Pašnekovui pavyko sužinoti, kad Parko-Mokyklos gatvei bendras Mokyklos gatvės pavadinimas buvo suteiktas Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus 2011 m. gruodžio 16 d. įsakymu Nr. 5-1313. Tačiau vietos gyventojai apie šį faktą, jų teigimu, nežinojo iki šiol. Tai pašnekovą nuoširdžiai nustebino. Registrų centro atstovas prisipažino neseniai lankęsis savo gimtinėje – Lomiuose ir galįs pasakyti, kad šioje gyvenvietėje yra ne viena vieta, kur informaciniai skelbimai pasiektų kiekvieną gyventoją. Informacija, aktuali gyventojams, galėtų būti skelbiama bažnyčios, mokyklos, parduotuvės ar autobusų stotelės prieigose.

38 nauji adresai

Administracijos direktorius Algirdas Mosėjus savo anksčiau minėtu įsakymu naujus adresus suteikė 38 pastatams. Kiti Mokyklos gatvės naujieji adresatai nebuvo spėję gauti Parko gatvės adresų. Tad šie lomiškiai nesusipratimų išvengė.

Skaityti komentarus (2) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras