Kodėl laukiame nelaimės?(3)

Žydrūnė JANKAUSKIENĖ | zydrune@kurjeris.lt

2012-10-16 12:38
Žydrūnės Jankauskienės nuotrauka

Buvusio mero statiniams trūksta menko stuktelėjimo ir jie nugriūtų, apie jų atstatymą negali būti nė kalbos. Autorės nuotrauka

Kol rajono savivaldybės atstovai ir buvęs rajono meras Jonas Šeputis varsto teismų duris, Vytauto gatvėje, buvusiame sovietų kariniame dalinyje, griūva neprižiūrimi pastatai. Maža to, jie ne tik tapo šiukšlynais, bjaurojančiais miesto veidą, bet ir žmogui pavojinga vieta. Neretai ten šmirinėja benamiai, neaplenkia šios „egzotiškos“ vietos vaikai ir paaugliai. Kodėl laukiame, kol atsitiks nelaimė?

 

Šeimininkas apsileidęs, bet su ambicijomis

Tauragės rajono apylinkės teismo teisėja Loreta Bajorinienė atmetė buvusio Tauragės rajono mero Jono Šepučio ieškinį, kuriuo jis norėjo įgyti nuosavybės teisę pagal įgyjamąją senatį pastatams buvusiame kariniame dalinyje Vytauto gatvėje. Šiuos pastatus Savivaldybė irgi teismo keliu jau kuris laikas bando pripažinti bešeimininkiais, nes J.Šeputis savo turto neprižiūri, juo nesirūpina.

Apie Savivaldybės ketinimus neprižiūrimus statinius pripažinti bešeimininkiais jau rašėme (Nr.24, 2012 m. kovo 23 d., „Buvęs meras lyg spyna: nei pats tvarkosi, nei kitiems leidžia“). Panašu, kad buvęs meras susizgribo: jis, kaip ir dauguma karinio dalinio teritoriją privatizavusiųjų, panoro ten statyti gyvenamąjį namą. Todėl įsisiūbavus teisminiams procesams dėl jo kadaise įsigyto turto nurašymo kaip bešeimininkio J.Šeputis pareiškė protestą – pateikė teismui ieškinį dėl nuosavybės teisės įgijimo pagal įgyjamąją senatį. Praėjusį penktadienį Tauragės rajono apylinkės teismas paskelbė šiuo klausimu sprendimą – ieškinį atmetė.

Civilinėje byloje dėl turto pripažinimo bešeimininkiais ieškovą – Tauragės rajono savivaldybės tarybą – atstovauja Juridinio ir personalo skyriaus vyriausioji specialistė Lilija Mockienė. Ji yra sakiusi, kad bylinėjimosi tikslas yra perduoti griūvančius pastatus Savivaldybei ir kad teritorija būtų baigta tvarkyti.

– Nuo 2005 metų nepavyko susisiekti su pastatų šeimininku. Architektūros ir urbanistikos skyriaus specialistai ne kartą kreipėsi į J.Šeputį raštu – informavo, kad jam priklausantys statiniai yra avarinės būklės, kad juos būtina sutvarkyti. Tačiau iš pastatų šeimininko nesulaukta jokio atgarsio. Todėl maždaug metus šie statiniai yra apskaitomi kaip bešeimininkiai, – sakė L.Mockienė.

Nori sutvarkyti

Vytauto gatvės gale, kur sovietmečiu buvo dislokuotas karinis armijos dalinys, Savivaldybė rengia projektą: ketinama sutvarkyti teritoriją taip, kad joje būtų galima suformuoti gyvenamųjų namų kvartalą. Dalyje teritorijos tauragiškiai jau įsikūrė: vietoje buvusių karinių pastatų susirentė naujus namus, įsiteisino žemės sklypus. 50 arų sklypas šioje vietovėje yra skirtas ir Valstybinės mokesčių inspekcijos administracinio pastato statyboms. Sklypas 2007 m. inspekcijai išnuomotas 99 metams. Išnuomotas sklypas kertasi su J.Šepučio kadaise įsigytais griūvančiais buvusių kareivinių pastatais. Savivaldybė ir Inspekcijos prašė sutvarkyti seną pastatą arba jį nugriauti. Griuvėsių likimas pakibo ore prasidėjus ekonominiam sunkmečiui, kai statybų planai nutolo.

Dokumentų neturi

J.Šeputis su šeima šiuo metu gyvena Alytuje. Jo įsigytas pastatas, buvęs dalinio karinis štabas, užima maždaug 100 kv. metrų. Statinių, kuriuos J.Šeputis, kaip paaiškėjo teismo metu, įsigijo už 2500 litų, pirkėjas neįteisino. Teismui vyras įstengė pateikti tik vienintelį įrodymą – kvitą apie sumokėtus pinigus, o apie pastatų pirkimą dokumentų J.Šeputis neturi. Vienintelė J.Šepučio viltis atkurti teisę į nuosavybę – griūvančius, apdegusius pastatus, žlugo praėjusį penktadienį. Tiesa, vyras dar turi teisę šį teismo sprendimą apskųsti. Bet jeigu šitas sprendimas įsiteisės, pastatai, dėl kurių kilo sąmyšis, automatiškai taps bešeimininkiais, ir Savivaldybė teritoriją galės tvarkyti savo nuožiūra.

Skaudžios pasekmės

„Tauragės kurjeris“ ne kartą rašė apie įvairias nelaimes, nutikusias jauniems žmonės apleistuose pastatuose. Taurų kaime buvusiame kariniame dalinyje prieš penketą metų ardant pastatus žuvo žmogus. Kiek vėliau buvo sužalotas vaikas. Prieš keletą metų Dauglaukį sukrėtė moksleivio mirtis neprižiūrimuose ir apleistuose kultūros rūmuose. Kiek dar reikės pavyzdžių, kol pasimokysime iš gyvenimiškų klaidų? Kodėl iki šios dienos niekas taip ir neaptvėrė griūvančio monstro?

Tikisi tuoj pat sutvarkyti

Tauragės rajono savivaldybės meras Pranas Petrošius tik vakar gavo Tauragės teismo sprendimą ir ruošiasi greitai nuversti vos besilaikančius griuvėsius.

– Mums palankų teismo sprendimą gavome tik šiandien. Iki šiol griūvančius pastatus neva valdantis J.Šeputis vis skųsdavo teismo sprendimus. Todėl iki šiol ši Vytauto gatvės dalis yra nesutvarkyta, kelia pavojų. Tikiu, kad šįkart J.Šeputis teismo sprendimo nebeskųs: jo pretenzijos atmestos, jam priteistos teismo išlaidos. Tad ilgiau vilkinti ir šiaip pernelyg ilgai užsitęsusios istorijos nebėra prasmės. Visgi turime sulaukti, kol teismo sprendimas įsiteisės ir tuoj pat juos nugriausime. Stebėtina, kad neseniai praūžusio škvalo gūsiai statinių likučių nenuvertė, – vakar kalbėjo rajono vadovas.

Daugiau tokios būklės pastatų, gadinančių miesto veidą, P.Petrošiaus teigimu, nėra.

Skaityti komentarus (3) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras