Galingą bekelės techniką pranoko basi „tarzanai“(5)  

„Tauragės kurjerio“ inform. | info@kurjeris.lt

2012-10-08 16:16
Renaldo Malycho nuotrauka

Renaldo Malycho nuotrauka

Tai, kas šeštadienį vyko Galmenų žvyro karjere Tauragėje, privertė iš nuostabos šūktelti ne vieną ekstremalaus sporto mėgėją. Be to, kad purvynuose ir pelkėse skendo galinga technika, finalinis renginio akordas nustebino nuogalių bėgimo varžybomis. Dvylika entuziastų, nepabūgę gamtos atšiaurumo, lietaus ir purvo, pasiryžo lenktynių trasą įveikti bėgdami.

Nuo pat ryto karjere šalia Norkaičių gyvenvietės gaudė galingos technikos garsas. „Tauragės ruduo 2012“ pavadinto renginio trasa bekelės mėgėjams buvo pats tas – daug purvo, gilios balos, o po pietų dar ir lietus prapliupo. Atšiaurus rudeniškas oras nesutrukdė – tauragiškių visureigių klubo „4x4 Tauragė“ organizuotos varžybos pavyko puikiai. Į renginį susirinko ne tik 68 sportininkai iš įvairių šalies miestelių, bet ir margos publikos, mėgstančios stebėti adrenalino fanatikus.

O pažiūrėti tikrai buvo į ką. Krosiniai motociklai trasoje per pusvalandį turėjo apvažiuoti kuo daugiau ratų. Užduotis nebuvo iš lengvųjų, nes purvas ir pelkės sudarė gana rimtų kliūčių dviratėms priemonėms. Ne vienam sportininkui motociklus teko traukti iš gilių provėžų, nes patys išsikapstyti nebesugebėjo. Nepaisydami sunkumų šioje klasėje prizines vietas iškovojo svečiai. Pirmoji vieta atiteko šilališkiui Nerimantui Juciui, vairavusiam „Honda“, antroji – šilališkiui Šarūnui Matučiui su „Yamaha“, trečias liko šakiškis Giedrius Preisas su KTM.

Keturračių motociklų su galiniais varomaisiais ratais rungtyje vėl sėkmė lydėjo svečius. Pirmąją vietą iškovojo šakiškis Arūnas Šuopys, antras liko Dainius Šuopys.

Keturračių su visais varomaisiais ratais rungtyje irgi netrūko emocijų ir reginio. Į išvažinėtą trasą įlėkusi galinga technika klimpo. Klimpo ir nuo motociklų nulipę vairuotojai. Vienus teko traukti, kiti kapanojosi patys. Šios klasės kvadraciklams sudėtingoje trasoje teko pasimurdyti dvigubai ilgiau – visą valandą lėkti kaip akis išdegus. Laimei, per visas varžybas nė karto neteko kviesti medikų. Nors sportinis azartas ir ėmė viršų, varžybų dalyviams užteko sveiko proto laikytis saugumo reikalavimų.

Susumavus rezultatus paaiškėjo, kad kvadraciklų klasėje pirmąją vietą iškovojo tauragiškis Mindaugas Lelys. Arvydas Preteklis iš Utenos buvo antras, o trečiosios vietos apdovanojimą į Šiaulius išsivežė Mindaugas Jankus.

Savo vairavimo įgūdžius ir technikos galią bekelės entuziastai pabandė demonstruoti „4x4 Standart“ klasėje startavę visureigiai. Netrūko emocijų, azarto, o pagalbinei sunkiajai technikai darbo netrūko. Iš beviltiškos situacijos teko traukti ne vieną „skenduolį“. Vis dėlto ant nugalėtojų pakylos lipo trys sportininkai – pirmąją vietą iškovojo smalininkiškis Nerijus Gurklys (UAZ 469b), antrąją – bekelės entuziastas ir vienas šio renginio organizatorių tauragiškis Antanas Venckus („Toyota LandCruiser“), trečiąją – palangiškis Henrikas Sakalauskas („Dodge Durango“).

Paskutiniojoje, galingiausioje grupėje trasą išbandė sunkiasvoriai bekelės monstrai „4x4 Open“ klasės visureigiai. Specialiai bekelės varžyboms ruoštai technikai, rodės, nebus jokių kliūčių. Deja, o kartu ir žiūrovų džiaugsmui, ir ši technika klimpo. Tiesa, nedažnai, bet išimčių pasitaikė. Susumavus rezultatus apdovanoti galingiausios klasės nugalėtojai. Tauragiškis Vitalijus Paliokas su visureigiu „Daihatsu“ pripažintas iškovojęs pirmąją vietą. „Nissan Patrol“ tauragiškį Nerijų Gulbiną ištempė į antrąją vietą. Trečias su „Daihatsu Rocky“ liko šilališkis Ričardas Levickis.

Ir galiausiai, pirmą kartą Tauragėje, o galbūt ir Lietuvoje, renginio „Tauragės ruduo 2012“ organizatoriai pasiūlė naują rungtį, pavadintą „Tarzanų klase“. Užsiregistravo net dvylika entuziastų, panorusių nuogi įveikti visureigių išmaurotą trasą. Žmonės renginyje svarstė, kaip gi žmonės įveiks tokią trasą, jei visureigiai sunkiai pravažiuoja. Tačiau realybė pasirodė visai kitokia.

Davus startą lyg stirnos grioviais ir provėžomis pasileido bėgti „tarzanai“. Palaikomi gausių ovacijų ir aplodismentų, virsdami, klupdami ir retkarčiais plaukdami per pelkes, beveik visi trasą įveikė stebėtinai gretai. Nors apdovanojimus pelnė pirmieji trys greičiausieji, įveiktu iššūkiu džiaugėsi daugelis dalyvių. Graudint aplodismentams renginio vedėjas Gediminas Sakalauskas paskelbė, kad pirmąją vietą garbingai iškovojo šilališkis Nerimantas Jucius. Jam iš paskos atbėgo jo kraštietis Šarūnas Matutis, o trečiosios vietos laimėtoju tapo tauragiškis Marius Narkus. Vaikinai pasidalijo tūkstančio litų prizinį fondą.

Kaip po renginio teigė vienas organizatorių Ramūnas Šimkus, renginys praėjo puikiai.

– Visi labai patenkinti – ir svečiai, ir mes. Džiaugiamės, kad niekam neprireikė medikų pagalbos, niekas nesusižalojo. Varžybos rimtos, kaip ir trasa. Manau, ir žiūrovai turėjo į ką pažiūrėti.

Šiuo metu klubo „4x4 Tauragė“ planuose – tradicinis renginys „Tauragės žiema“, kurio metu automobilių varžybos organizuojamos ant ledo.

 

Skaityti komentarus (5) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras