Politikoje kaip meilėje – visos priemonės pateisinamos?(37) 

Birutė SLAVINSKIENĖ | birute@kurjeris.lt

2012-09-20 09:03

Socialdemokratai filmuke vaizduojami kaip karalius ir jo dvariškiai

Panašu, kad iki šiol vangiai vykusi politinė rinkimų pasiutpolkė įsisiūbuoja. Vienas ryškesnių jos akcentų – savaitgalį internete pasirodęs filmukas „Tauragės rožių karalystės rinkiminė agitacija“, išjuokiantis grupelę žinomų Tauragės politikų.

Viskas – „markizo Karabaso“

Savaitgalį internete per socialinį tinklą „Facebook“ ir elektroniniu paštu žaibiškai pasklido filmukas, kurio kūrėjai juokiasi iš grupelės Tauragės politinių veikėjų ir ypač iš rajono savivaldybės mero Prano Petrošiaus. Į interneto platybes įkeltas vaizdo klipas, sukurtas pagal tarybinių laikų animacinį filmuką „Batuotas katinas“. Vyresnės kartos žmonės turėtų prisiminti nuotaikingą filmuką, kuriame per laukus ir kaimus važiuojančioje karietoje sėdintys dvariškiai vis klausia, kieno čia turtai, o „baudžiauninkai“ atsako: „Markizo, markizo, markizo Karabaso“. Filmuke įmontuotos mero Prano Petrošiaus, jo sūnaus Dariaus Petrošiaus, Socialdemokratų partijos pirmininko Algirdo Butkevičiaus, bendrapartiečių Birutės Vėsaitės, Arūno Beišio, Arūno Jancevičiaus, Vaclovo Karbauskio, Palmyros Gylienės, Birutės Jokšienės ir kitų nuotraukos. 

„Nekorektiška, nekonstruktyvu, apgailėtina“

Pirmadienį filmukas jau buvo peržiūrėtas 177 kartus, gavo 5 teigiamus įvertinimus ir 1 neigiamą.

Suprasti, kokiu tikslu tokie filmukai kuriami, daug išminties nereikia. Kažkam tai irgi ginklas politinėje kovoje. Kaip kovą tokiais ginklais vertina socialdemokratų kandidatas į Seimą Tauragės vienmandatėje apygardoje, Tauragės rajono mero sūnus Darius Petrošius?

– Akivaizdu, kad kažkas neturi kuo užsiimti, – išsakė savo nuomonę jis. – Tokius išpuolius vertinu vienareikšmiškai: tai negražu, nekorektiška, nekonstruktyvu. Jei kažkas savo rinkėjams gali pasiūlyti tik tiek, tai apgailėtina. Juk juodindamas kitą pats baltesnis netapsi. Juo labiau, kad ten labai daug netiesos.

Pasak D.Petrošiaus, anksčiau buvo pasklidę socialdemokratus ir konkrečiai jo šeimą juodinančių straipsnių. Jis sakė įsivaizduojąs, kas juos rašo ir tokius filmukus kuria, tik kol neturįs tai patvirtinančių dokumentų, neįvardinsiąs.

– O turėti aš juos tikrai turėsiu, – įsitikinęs D.Petrošius.   

Užtat jis pats kovoti tokiomis priemonėmis neketina.

– Turiu geresnių idėjų. Juo labiau, kad nė filmukų kurti nemoku, – juokėsi kandidatas į Seimą.

Reklamuojasi patys?!

Linas Stankus, Liberalų sąjūdžio kandidatas į Seimą Tauragės vienmandatėje apygardoje, paprašytas išsakyti savo nuomonę apie tokius rinkiminės kovos būdus, teigė tokio filmuko nematęs ir nieko apie jį negirdėjęs, esąs konferencijoje apie saulės energetiką ir nieko papasakyti negalįs. Vis dėlto jis sakė pabandysiąs rasti, kur būtų galima pažiūrėti filmuką, ir paskambinsiąs.

Perskambinęs jis sakė:

– Na, pažiūrėjau. Visai linksmas. Manau, visai gali būti, kad taip netradiciniu būdu jie patys save reklamuojasi. Juk per rinkimus bandoma rinkėjų dėmesį patraukti kuo įvairiausiais būdais. Arba galbūt kokie žmonės su geru humoro jausmu pajuokavo...

Žiūri su humoru

P.Petrošius, Socialdemokratų partijos Tauragės skyriaus pirmininkas, paprašytas išsakyti savo nuomonę apie jo partiją ir jį patį išjuokiantį filmuką, buvo nusiteikę linksmai:

– Esu linkęs į tokius pokštus žiūrėti su humoru. Juk iš tiesų tokių filmukų kūrėjai pripažįsta, kad rimtesnių rinkiminės kovos argumentų neturi. Galiu jiems pasakyti: reikia mokėti pralaimėti! 

P.Petrošius prisipažino apie šį filmuką žinojęs dar prieš dvi savaites iš vieno laikraščio žurnalistų.

Jis prisiminė, kad 2008-aisiais, prieš Seimo rinkimus, konservatorių iniciatyva partijų skyriai rajone buvo pasirašę sutartį, kad kovos sąžiningai ir garbingai, priešininkų nežemindami ir nejuodindami.

– Deja, patys konservatoriai tokį pasižadėjimą ir sulaužė... – sakė jis.

„To neturėtų būti...“

Albina Senkuvienė, Tauragės rinkiminės apygardos komisijos pirmininkė, filmuko nebuvo mačiusi ir paprašė laiko jį pažiūrėti.  

– Neturėtų tokių filmukų būti. Tai nekorektiška. Tačiau kas sugaudys viską, kas vyksta internete? Mūsų rinkiminės apygardos Stebėsenos komisija interneto net nestebi, nežinau, kaip Vyriausioji rinkimų komisija. Manau, kad jie irgi neturi tam nei pajėgų, nei laiko, juo labiau, kad net ir pamačius labai sunku įrodyti, kas tai padarė...

Skaityti komentarus (37) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras