Vagys nušvilpė seniūnijos automobilį(9)

Žydrūnė JANKAUSKIENĖ | zydrune@kurjeris.lt

2012-08-01 07:06
Žydrūnės Jankauskienės nuotrauka

Nors garaže buvo kur kas vertingesnių daiktų, ilgapirščiai susirinko kastuvus. Žydrūnės Jankauskienės nuotrauka

Gaurės seniūnijoje – sumaištis. Kol kas nežinomi vagys nugvelbė ne tik garaže stovėjusį apynaujį seniūnijos automobilį, bet ir aprankiojo greta saugotus rakandus. Skaičiuojamas maždaug 23 tūkstančių litų nuostolis.

Vagys – ne profesionalai

Po vagystės Gaurėje kalbinti vyrai spėja, kad iš seniūnijos garažo vogė situacijos gerai neapgalvoję asmenys. Tai liudija jų išsigabentas grobis. Vagys pasisavino ne tik geros kokybės elektrinius įrankius, bet ir visiškai neveikiančius instrumentus arba tokius menkniekius kaip kastuvas arba vadinamasis „gyvatukas“ kanalizacijai atkimšti. Viską susikrovę į garaže stovėjusį 2007 metų gamybos automobilį „Suzuki SX4“, ilgapirščiai pasišalino.

Nuostolis

Gaurės seniūnas Vidmantas Skirius sako, kad vertinant padarytus nuostolius buvo skaičiuojama tik likutinė pavogtų daiktų vertė.

– Tarp pavogtų daiktų yra tokie vertingi ir reikalingi seniūnijai įrankiai kaip vejapjovė arba benzininiai pjūklai. Bet yra ir daiktų, kurių likutinė vertė nulinė, t.y. pavogti įrankiai buvo visiškai susidėvėję arba sugedę. Skaičiuojame, kad automobilis buvo vertas maždaug 20 tūkstančių, kiti daiktai – dar apie 3 tūkstančius litų. Tačiau ne vien tik materialiniai nuostoliai mums yra svarbūs. Juk seniūnija liko be pagrindinių savo darbo įrankių, be automobilio. O už lango – pats darbymetis, visi suplanuoti darbai sustojo, – pasakojo Gaurės seniūnas V.Skirius

Parems, kuo galės

Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktorius Algirdas Mosėjus žada nelaimėje atsidūrusiai seniūnijai pagelbėti. Bent iki tol, kol dingę daiktai atsiras arba nuostolius atlygins draudimas.

– Kalbėjome su Gaurės seniūnu, svarstėme, kuo galėtume padėti. Artimiausiu metu, labiausiai tikėtina, paremsime seniūniją kitu transportu: paimsime iš kito skyriaus automobilį, kuris šiuo metu  mažiau naudojamas arba niekas juo nesinaudoja, nes atostogauja. Dar turime vilties, kad per savaitę dingusi mašina bus surasta. O jeigu ne, beliks laukti draudimo išmokų. Juk automobilis apdraustas KASKO draudimu, – vakar svarstė administracijos direktorius.

Vyksta tyrimas

Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Nusikaltimų tyrimo skyriaus viršininko pareigas einantis Modestas Tubutis „Tauragės kurjeriui“ sakė, kad šiuo metu vyksta ikiteisminis tyrimas ir nuo detalesnių komentarų susilaiko.

– Keliamos ir tiriamos įvairios versijos, – sakė policijos pareigūnas.

Gaurės seniūnas V.Skirius sakė, kad turi keletą įtarimų, bet irgi, kol vyksta policijos atliekamas tyrimas, nuo komentarų linkęs susilaikyti.

Žmonės kalba

Tačiau, kaip sakoma, žmonėms burnų neužčiaupsi. Tuoj po vagystės čia imta kalbėti, kad į seniūnijos sukauptą turtą pasikėsino Darbo biržos siųsti asmenys. Esą vietiniai gyventojai paprasčiausiai neišdrįstų taip pasielgti.

– Žinia, kad tai – atėjūnų darbas. Negi protaujantis žmogus galėtų vogti pats iš savęs? Juk čia viskas mūsų ir mums patiems, mūsų gerovei kurti yra supirkta, – piktinosi Gaurėje kalbintas vyras.

Seniūnijos darbuotojai linkę tokią versiją palaikyti, bet abejoja, ar tai šiuo metu Gaurėje viešuosius darbus dirbančiųjų rankų darbas. Svarstoma, kad taip pasielgti galėjo ir anksčiau čia dirbęs asmuo. Vienaip ar kitaip, vogė tikrai puikiai situaciją žinantis žmogus. Tai patvirtina ir tai, jog vagys žinojo, pro kur galima į garažą patekti ir kaip tai padaryti.

Bandyta įsilaužti ir anksčiau

Gaurės komunalinio ūkio inžinierius Virginijus Bėtkis neslėpė, kad vagys į seniūnijos garažus bandė įsilaužti ir anksčiau.

– Tačiau tąkart jiems nepasisekė, ir jie nieko nepavogė. Galbūt vagims tada kažkas sutrukdė. Tačiau po to įvykio ėmėmės priemonių – sustiprinome apsaugą, įrengėme tokius užraktus, kuriuos atrakinti galėjo tik mūsų darbuotojai. Bet vėlgi, nuo svetimos blogos akies nieko nepaslėpsi. Greičiausiai kažkas pamatė, galbūt kažkam pasakė. Ir šįkart buvo įeita taip, kaip tai gali padaryti tik saviškis, – pasakojo seniūnijos inžinierius.

Tikisi gyventojų paramos

– Turėjome viltį, kad mūsų automobilis vagims buvo reikalingas tik kaip priemonė grobiui išsigabenti. Manėme mašiną surasti kur nors paliktą. Bet per šias dienas mums jos rasti nepavyko, – pasakojo gaurės seniūnas V.Skirius.

Seniūnas, kaip ir administracijos direktorius A.Mosėjus, apeliuoja į gyventojų sąžinę ir viliasi, kad šie nieku gyvu nepirks vogtų daiktų.

– Tikimės, kad žmonės, užuot pirkę iš Gaurės seniūnijos pavogtus daiktus, mus arba policiją informuos apie pardavėjus. Taip galėsime kur kas greičiau išsiaiškinti nusikaltimą ir surasti daugiau pavogtų daiktų, – kalbėjo A.Mosėjus.

Automobilis – baltos spalvos

Pašnekovai apgailestavo, kad niekuomet nenusifotografavo turėto automobilio „Suzuki SX4“. Bet jie sako, kad tokių mašinų Tauragės rajone nedaug – visos kaimiškosios seniūnijos gavo po vieną tokią pat. Visos gautosios mašinos buvo vyšninės spalvos, išskyrus skirtą gauriškiams. Gaurės seniūnijai priklausanti mašina buvo balta, be to, yra paženklinta seniūnijos atributika – specialiaisiais lipdukais.

Skaityti komentarus (9) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras