Medienos vagys gavo atkirtį (3)

Jovita STRIKAITIENĖ | jovitas@kurjeris.lt

2012-07-03 13:41
Raimondo Matemaičio nuotrauka

Balskų girininko pavaduotojas Raimundas Ivinskis, vienas ėjęs pasitikti medienos vagių, paklaustas, ar nebijojo, atsakė: „Toks mano darbas...“. Raimondo Matemaičio nuotrauka

Praėjusio antradienio pavakarę Balskų girininkijos teritorijoje, Trūkiškės miške, dėjosi dramatiški įvykiai – miškininkai užklupo medienos vagis, kurie, metę transporto priemonę su vogta mediena, paspruko lengvuoju automobiliu. Du kubiniai metrai medienos buvo sugrąžinti miškininkams, o vagystei naudota transporto priemonė – mikroautobusas „Iveco“ – sulaikytas policijos. Miškininkų duomenimis, iš tos vietos anksčiau buvo pavogta apie 7,5 kub. m medienos, nuostolis – apie 960 litų. Policijos komisariatas dėl medienos vagystės pradėjo ikiteisminį tyrimą.

 

Įjunko vagys

 

Balskų girininkijos darbuotojai pastebėjo, kad iš vieno miške stovinčio medienos sandėlio dingsta mediena, ir buvo labai budrūs: žiūrėjo, kas kur važiuoja. Girininkas Eugenijus Auryla „Tauragės kurjeriui“ pasakojo antradienį gavęs žinią apie į mišką nuvažiavusią įtartiną transporto priemonę, apie tai pranešęs savo pavaduotojui Raimondui Ivinskiui ir prašęs nuvykti ir patikrinti. Pats iškvietęs policiją ir netrukus prisistatęs į įvykio vietą.

– Miško vagys buvo pabėgę lengvuoju automobiliu, o grobį – mediena pakrautą mikroautobusą – palikę. Policija užfiksavo, kad į mikroautobusą buvo pakrauti 2 kub. m vogtos medienos – beržo popiermedžių. Medieną mums grąžino, o mikroautobusą nusigabeno. Į tą vietą vagys įsisuko anksčiau – iš miško sandėlio buvo dingę apie 7,5 kub. m medienos. Šį kartą apsigynėme, atsiėmėme vogtą medieną. Jei vagys bus surasti ir nubausti, tai bus gera pamoka ir kitiems, – kalbėjo E.Auryla, Urėdijoje dirbantis 18 metų.

 

„Ne iš skurdo eina „malkauti“...

 

Girininko pavaduotojas R.Ivinskis, gavęs žinią iš girininko apie besivažinėjančius įtartinus žmones, vyko į nurodytą vietą, bet privažiavimas prie miške esančio medienos sandėlio – eksportui paruoštų popiermedžių rietuvės – buvo užkirstas: ant kelio stovėjo prabangus automobilis – juodas „Audi A6“ su tamsintais stiklais ir užsienietiškais numeriais. Automobilyje sėdėjęs vyriškis, kurio veido nesimatė, paprašytas atblokuoti kelią, aiškino negalintis to padaryti, nes neužveda transporto priemonės variklio. Visureigį vairavęs girininko pavaduotojas, jį apvažiavęs, atvyko prie už keleto šimtų metrų esančio medienos sandėlio, ten rado mėlyną mikroautobusą, kuriame buvo prikrauta apie 2 kub. m beržo medienos, o vagys buvo pasprukę. Grįžęs atgal, neberado ir brangios „audinės“.

Paklaustas, ar nebijojo vienas važiuoti į mišką gaudyti vagių, R.Ivinskis, atsakė:

– Toks mano darbas. Manote, kad jie vagia iš didelės bėdos, negali nusipirkti malkų? Manau, kad ne, jiems tiesiog patinka pasiimti tai, kas kažkam kitam priklauso. Vogdami turbūt jaučia adrenalino antplūdį. Jei koks varganas žmogelis pasiimtų „pagalį“, nesuprastum, o kai vagia kubiniais metrais, rietuvėje lieka aiški žymė, – aiškino jis.

Jaunas vyras, aštuonerius metus dirbantis girininko pavaduotoju, sakė, kad greitai ir ilgam įsimena automobilių numerius, moka „skaityti“ paliktus pėdsakus. Sunkiau būna orientuotis, kai miškai būna pilni grybautojų, o dabar be vargo galima atskirti įtartinus automobilius. Jis mano, kad vagys iš kažkur toli neatvažiavo.

 

Naudojamos neįtartinos transporto priemonės

 

Tauragės miškų urėdas Paulius Martinavičius sakė, kad dabar miško vagystės nėra dažnos, bet vagys išgudrėjo: anksčiau vogti važiuodavo miškovežiais, o dabar – nedidelėmis transporto priemonėmis, kurios nekelia įtarimo. Pasak jo, prieš dvejus trejus metus iš Eičių girininkijos buvo pavogta 25 kub. m, iš Šilinės girininkijos – 30 kub. m medienos – eksportui paruošti eglės ir pušies rąstai. Buvo pranešta policijai, bet vagys nerasti. Urėdas mano, kad vogta mediena buvo skubiai ir slapta sudorota aplinkinėse lentpjūvėse.

– Nepasakyčiau, kad labai dažnai vagiama pardavimui paruošta mediena, sandėliuojama miške ar pakelėse, bet vis tiek ją akylai saugome. Šiemet pirmas toks atvejis. O dar rečiau mums pavyksta grobį atsiimti, kaip buvo šį kartą. Prieš keletą metų Batakių girininkijos miške buvo nutvertas pušies rąstais pakrautas miškovežis, sulaikytas vairuotojas, kuris vagies buvo apgautas jam parodžius suklastotus dokumentus. Pavogtą medieną atsiėmėme, o vagis nuteistas, – pasakojo urėdas P.Martinavičius.

 

Vagystės išaiškinimas – geriausia profilaktika

 

Vyr.inžinierius Raimondas Matemaitis, apie pastarąjį įvykį paruošęs straipsnelį Urėdijos interneto portalui, sakė, kad tokių įvykių pagarsinimas – gera profilaktika prieš vagystes.

– Sužinoję, kuo baigėsi šiems vagišiams, galbūt ir kiti į mišką tokiu tikslu nevažiuos. Norėjau parodyti, kad Balskų girininkijos darbuotojai – girininkas, jo pavaduotojas ir du eiguliai – deramai saugo mišką ir medieną, – teigė jis.

Tauragės vyriausiojo policijos komisariato atstovė spaudai Simona Šniaukštaitė sakė, kad dėl medienos vagystės iš Balskų girininkijos pradėtas ikiteisminis tyrimas, kalti asmenys nustatinėjami.

– Bandyta pavogti mediena grąžinta miškininkams, vagystei naudotas mikroautobusas laikinai paimtas ir yra saugomas, – paaiškino ji ir teigė daugiau nieko negalinti komentuoti, kam priklauso mikroautobusas, ar vagystėje dalyvavo vietiniai žmonės.

Skaityti komentarus (3) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras