Žiemos grimasos Tauragės kol kas negąsdina(0)

Arūnas STRIKAITIS | arunas@kurjeris.lt

2012-12-20 14:57
Renaldo Malycho nuotrauka

Automobiliai laukia, kada kelininkai išvaduos juos iš sniego nelaisvės. Renaldo Malycho nuotrauka

Žiema į Lietuvą įsiveržė visu stiprumu. Pastarosiomis dienomis sninga arba snyguriuoja ir pusto pažeme, kai kur susiformavę sniego liežuviai. Vairuotojai perspėjami būti atsargūs kelyje ir į tolimesnes keliones važiuoti tik labai prireikus. O meteorologai artimiausiomis dienomis prognozuoja nė kiek ne lengvesnes eismo sąlygas ir dar stingdantį šaltį. Laimei, Tauragėje skaudžių eismo nelaimių kol kas išvengta, o tarnybos intensyviai vaduoja kelius iš  didžiulių sniego kalnų.

 

 Tauragiškiai – geranoriški

– Didžiąją dalį Tauragės gatvių valo UAB „Dunokai“. Sekmadienį šios bendrovės technika du kartus nuvalė visas miesto gatves su asfalto danga, pirmadienį valomos visos miesto gatvės, nesvarbu, asfalto ar žvyro danga. Valys sniegą nuo gatvių tol, kol nuvalys, bet tai gali ilgai užtrukti, nes pusto. Buvo tauragiškių nusiskundimų dėl sunkiai išvažiuojamų gatvių, bet visi geranoriški, –Tauragės gyventojų supratingumu džiaugėsi seniūnas Virginijus Žilius.

Prasčiausia padėtis – šalia Tauragės

Prasčiausia padėtis – šalia apskrities centro, Tauragės kaimiškojoje seniūnijoje. Visiškai nepravažiuojami keliai (vietomis sniego pripustyta iki metro) į Požerūnus, Gurklius, Pašešuvio, Kraštinės, Šaltaičių, Beigeriškių kaimus.

– Ką tik seniūnijos visureigiu apvažiavome visą seniūniją. Tikėjausi, kad prasčiausia situacija bus Joniškės ir Bernotiškės soduose, bet ji blogiausia Požerūnų kaime ir jo apylinkėse. Laukuose situacija gerokai prastesnė nei Tauragės mieste. Seniūnijos kelius valo jungtinės pajėgos: Taurų ir Butkelių gatves valo UAB „Dunokai“, seniūnijos administracijos JUMZ valo Dacijonus ir Drąslaukį, UAB „Autoežeruona“ traktorius valo Požerūnų ir aplinkinių kaimų kelius, – vakar vidurdienį pasakojo seniūnė Danguolė Jatautienė.

Yra nepravažiuojamų kelių ir Mažonų seniūnijoje

Kai pradeda pustyti, sudėtingiausia situacija, kaip taisyklė, būna Mažonų seniūnijoje, nes seniūnija – didelė, palei Jūros upės vingius daug įvairių užkaborių.

– Turime nepravažiuojamų kelių į Balskų, Kelmynės, Graužų kaimus. Juos valyti pradėjome sekmadienį. Kelius valo vienas seniūnijos administracijos traktorius, dalį kelių valo VĮ „Tauragės regiono keliai“. Lomiuose gatves nuvalė ūkininkai Vaidotas Valinčius ir Algimantas Ramanauskas. Jei nepusto, seniūnijos kelius nuvalome per tris paras. Turime gyventojų nusiskundimų, bet visų pirma valome tuos kelius, kuriais kursuoja geltonieji mokykliniai autobusiukai, – informavo seniūnas Jonas Samoška.

Užpustytas Sodulės kaimas

Skaudvilė yra netoli anomalinės meteorologinės zonos Laukuva–Kryžkalnis, tačiau gausaus sniego seniūnija kol kas išvengė. Užpustytas tik vienas – Sodulės kaimas.

Skaudvilės seniūnas Virginijus Būdvytis informavo, kad nuo sekmadienio kelius valo du seniūnijos administracijos traktoriai, tačiau pirmadienį vėl reikia valyti sekmadienį nuvalytus kelius, nes stipriai pusto.

Talkina ūkininkas

Lauksargių seniūnijoje situacija kur kas geresnė, nes nėra nepravažiuojamų kelių.

– Gyventojų nusiskundimų kol kas negavome, visi seniūnijos keliai kol kas pravažiuojami. Kelius valo seniūnijos administracijos traktorius ir ūkininkas Kęstutis Vaidilauskas iš Kalėnų kaimo, – pasakojo seniūnas Jonas Gedminas.

Užklimpo mokyklinis autobusiukas

Sudėtinga situacija Gaurės seniūnijoje. Šeštadienio ryte, aštuntą valandą, ten sunku buvo pravažiuoti netgi keliu Gaurė–Tauragė.

Gaurės pagrindinės mokyklos direktorius Kęstutis Makauskas nuogąstavo, kad bus sunku geltonuoju mokyklos autobusiuku nuvykti į atokius kaimus, tačiau jis pats į sniego spąstus pateko visai netikėtoje vietoje – kelyje Tauragė–Eržvilkas, ties Trakininkų kaimu.

– Du seniūnijos traktoriai valo sniegą nuo pirmadienio trečios valandos ryto, jei pūga nerims, prašysime ūkininkų pagalbos. Visų pirma valome tuos kelius, kuriais važinėja geltonieji mokykliniai autobusiukai, – sakė Gaurės seniūnas Vidmantas Skirius.

Batakių valytojas – įslaptintas

Paslapčių apgaubta Batakių seniūnija. Joje  sniegą valo vienas ūkininkas, bet kas tas geradaris ir kam batakiškiai turėtų dėkoti – paslaptis.

– Gyventojų nusiskundimų dėl neišvažiuojamų kelių neturime. Seniūnija tinkamo traktoriaus kelius valyti neturi, todėl samdome ūkininką, bet negaliu atskleisti jo pavardės, nes jis prašė niekam jos nesakyti, – paslaptingai kalbėjo Batakių seniūnas Jonas Juozapaitis.

Sudėtingiausia padėtis – ties Griežpelkiais

VĮ „Tauragės regiono keliai“ Tauragės kelių tarnybos budintis Virginijus Pušinskas informavo, kad pirmadienį mūsų rajono magistralinį (Kryžkalnis–Panemunė), krašto ir rajoninius kelius valė septyni šios įmonės valytuvai-barstytuvai, keturi autogreideriai ir šeši ratiniai traktoriai. Darbą šios tarnybos technika pradėjo ketvirtą valandą ryto.

– Po keletą kartų per dieną tenka valyti tuos pačius kelius, nes pūga juos užpusto. Sudėtingiausia situacija ties Griežpelkiais, stipriai pusto keliuose Griežpelkiai–Usėnai ir Griežpelkiai–Vilkyškiai. Sudėtinga situacija keliuose palei Nemuną, – informavo tarnybos budėtojas. 

Vakar Tauragės policija užregistravo tris pranešimus apie technines avarijas keliuose. Neatmetama, kad tokių eismo įvykių buvo ir daugiau, o vairuotojai patys užpildė eismo įvykio deklaracijas ir policijos neinformavo.

Skaityti komentarus (0) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras