Kai kojos nelaiko, sėdama prie vairo(6) 

Žydrūnė JANKAUSKIENĖ | zydrune@kurjeris.lt

2012-05-31 07:57
Žydrūnės Jankauskienės nuotrauka

Sunkiai apgirtusiam vairuotojui kelią pastojo stulpas. Autorės nuotrauka

Pamenate kažkada per visas televizijas rodytą socialinę reklamą, kai vairuotojai buvo raginami nesėsti prie vairo išgėrę? Tada reklamos tekstas skambėjo taip: „Lietuvos keliais kasdien važinėja tūkstančiai girtų vairuotojų. Per pastaruosius 15 metų dėl jų kaltės žuvo daugiau nei 1500 žmonių. Nesėsk prie vairo išgėręs, nes ir pirmas kartas būna paskutinis.“ Tačiau potraukio vairuoti išgėrus, kaip ir paties alkoholio vartojimo, regis, negali pažaboti net tūkstantinės baudos.

Vakar, apie 13 valandą, Dariaus ir Girėno bei Birutės gatvių sankryžoje į stulpą rėžėsi automobilis „Opel Zafira“. Vairuotojui nustatytas 3,25 promilės girtumas. Gatvės apšvietimo stulpas, pasak avarijos liudytojų, nuo smūgių nukenčia jau antrą kartą.

Prie minėtų gatvių sankryžos gyvenantis 52-ejų vyras, nors ir smarkiai apgirtęs, susiruošė į kelionę ir ryžosi sėsti prie vairo. Deja, jo sumanymas nepavyko – vairuotojas nuo namų nuriedėjo vos keletą metrų. Iš Birutės gatvės, kurioje gyvena, vairuotojui pavyko tik įvažiuoti į Dariaus ir Girėno gatvę. Ten kelią pastojo „netikėtai“ išdygęs gatvės apšvietimo stulpas.

– Nors gatvė suremontuota dar visai neseniai, tas pats stulpas kenčia jau antrą kartą, – pasakojo šneki moteriškė, gyvenanti antrapus gatvės nuo avarijos kaltininko namų.

Išgirdę trenksmą, moterys ir vyrai iš medinio daugiabučio atskubėjo į avarijos vietą, kur ir paaiškėjo, kad šįkart pasižymėjo jų kaimynas, šnekiosios moters giminaitis.

Avarijos aplinkybes aiškinasi policijos pareigūnai. Į įvykio vietą atskubėjo du Tauragės policijos ekipažai. Pirmojo pareigūnai patikrino vairuotojo girtumą. Tauragiškis S.L. į tikrintuvą pūstelėjo net 3,25 promilės. Vairuotojas antrojo ekipažo automobiliu buvo išgabentas į komisariatą išblaivinti, o vairuotojo mašina iš avarijos vietos išgabenta techninės pagalbos automobiliu.

Avarijos kaltininkui bausmę skirs Tauragės rajono apylinkės teismas. Už vairavimą sunkiai apgirtus vairuotojas gali būti nubaustas 2000–3000 litų bauda su teisės vairuoti atėmimu 2–3 metams arba 10–30 parų administraciniu areštu su 2–3 m. vairavimo teisės atėmimu.
Šis vairuotojas – antras iš girčiausių per tris mėnesius. Policijos duomenimis, per kovą, balandį ir gegužę Tauragės rajone girtas prie vairo sėdo 71 vairuotojas. Į šį skaičių neįtraukti nei dviratininkai, nei arklių vadeliotojai.

Per tris mėnesius sunkiausiai apgirtusiam vairuotojui nustatytas 3,89 prom. girtumas, antroje vietoje – vakarykštis tauragiškis su 3,25 prom., trečias – 2,70 prom. į alkoholio tikrintuvą įpūtęs vairuotojas. Į šį skaičių neįeina tie, kurie atsisakė tikrintis girtumą. Paskutinis iš tokių nustatytas praėjusį savaitgalį. Naktį iš penktadienio į šeštadienį 22-ejų vaikinas avariją sukėlė Bažnyčių gatvėje. Policija pranešimą apie į medį ties katalikų bažnyčia įsirėžusį automobilį gavo šešios minutės po vidurnakčio. Neoficialiais duomenimis, vairuotojas iš pradžių ketino slėptis, bet netrukus sugrįžo – policijai jo ieškoti neprireikė. Automobilį „Opel Vectra“ neapdairiai vairavusio asmens tapatybė nustatyta, bet girtumą vairuotojas tikrintis atsisakė. Tad laikoma, kad avarijos kaltininkas prie vairo sėdo sunkiai apgirtęs. Jo elgesį irgi vertins teismas.

Skaityti komentarus (6) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras