Šventės rėmėjos – iš nuostolių neišbrendančios Savivaldybės įmonės(8)

Margarita RIMKUTĖ | margarita@kurjeris.lt

2012-06-04 14:53
Renaldo Malycho nuotrauka

Tauragės autobusų parko kolektyvas šventinėje eisenoje. Renaldo Malycho nuotrauka

Praėjo tradicinė Tauragės miesto šventė. Kiekvienas ją vertina savaip – vieniems patiko, kiti pasirinko laisvalaikį praleisti kitame mieste. Šiemet kiek nustebino tai, kad vienu iš generalinių rėmėjų pasišovė būti daug metų iš nuostolių neišbrendanti Savivaldybei priklausanti įmonė – UAB Tauragės autobusų parkas.

Už Generalinio rėmėjo vardą – 5 000 litų

Dar vasario viduryje dauguma įmonių gavo mero Prano Petrošiaus kvietimą tapti renginio rėmėjais. Nurodyta keletas rėmimo pozicijų – norint tapti generaliniu rėmėju tektų atseikėti 5 tūkstančius litų. Už teisę vadintis pagrindiniu rėmėju privalu paremti šventę 3 tūkstančiais litų, o kad įmonę paminėtų šventės metu, užtenka ir 300 litų.
Verslui laikai sunkūs, todėl ne kiekviena įmonė gali sau leisti tapti renginio rėmėja. Ypač tos, kurios patiria finansinių sunkumų. Tik ne Savivaldybei pavaldžios bendrovės, kurios daug metų „privalo“ miesto dienų šventei pervesti atitinkamas sumas.

Ranka ranką...

Kaip sako Rimantas Martinavičius, bendrovės Tauragės autobusų parkas direktorius, pernai įmonė patyrė apie 42 000 litų nuostolio, o 2010 metai, pasak jo, buvo dar nuostolingesni.
Šį mėnesį socialdemokratų gretas papildęs direktorius dosniai reklamuojasi ir mažiausią tiražą turinčiame viename rajoniniame socialdemokratų valdomame laikraštyje.
Į klausimą, ar šis laikraštis pasirinktas dėl naujai užsimezgusios draugystės su kairiųjų pažiūrų partija, R.Martinavičius atsakė neigiamai.
– Dedame skelbimus ir į kitus laikraščius. Be to, prieš pusantrų metų buvo skelbtas konkursas, o „Tauragiškių balso“ siūlomos kainos buvo palankiausios, – teigė pašnekovas bei pridūrė, kad ir šventės rėmimas nėra politizuotas. – Manau, kad Tauragės dienos yra puikus, mus, tauragiškius, suvienijantis renginys. Prisidėdami prie jo, ir nusprendėme tapti rėmėjais.

Teisė spręsti

Tauragės butų ūkis praėjusius metus irgi baigė su nuostoliu. Jie taip pat gavo Tauragės rajono mero P.Petrošiaus kvietimą dalyvauti šventėje, kuriame išreikšta viltis sulaukti paramos. Vasario mėnesį gauto kvietimo siūlymas buvo apsvarstytas Tauragės butų ūkio valdybos posėdyje, nutarta tapti rėmėju šventei skiriant 300 litų.
– Mes esame pelno siekianti organizacija ir galime spręsti, remti šventę ar ne. Tokius kvietimus paremti gauname dukart per metus: prieš Kalėdas ir prieš miesto dienas. Jų teisė prašyti, mūsų – svarstyti. Taip įprasta. Kalbėjausi su kitų įmonių atstovais, visi sutiko remti, – kalbėjo E.Vaitkutė-Zinkė.

„Jie nepatyrė nuostolio“

Rajono savivaldybė, į kurios biudžetą suplaukia mokesčių mokėtojų pinigai, yra Tauragės autobusų parko akcininkė.
Algirdas Mosėjus, Savivaldybės administracijos direktorius, paklaustas, kodėl nuostolingai dirbančioms bendrovėms siunčiami kvietimai remti renginį, atsakė:
– Tauragės autobusų parkas nėra nuostolingai dirbanti bendrovė. Jie pernai patyrė jūsų vadinamą nuostolį todėl, kad pirko naujų autobusų. Keisti techniką tam, kad vėliau galėtum dirbti pelningai, kaip tik yra ne nuostolis, o investicija. Mes nuostolingai dirbančioms bendrovėms, įmonėms kvietimų remti šventę nesiuntėme. O privačių įmonių gaunamo pelno ir patiriamų nuostolių mes nežinome, – kalbėjo A.Mosėjus.
Pasak administracijos direktoriaus, „Tauragės miesto dienų 2012“ organizavimui rajono savivaldybė šiemet surinko apie 36–37 tūkstančius litų. Dosnios šventei buvo ir kitos savivaldybės valdomos įmonės – Tauragės šilumos tinklai, UAB „Dunokai“ ir bendrovė „Tauragės vandenys“.

Skaityti komentarus (8) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras