Rajono valdžiai – kritikos strėlės iš Premjero lūpų(25)

Jovita STRIKAITIENĖ | jovitas@kurjeris.lt

2012-06-21 13:28
Renaldo Malycho nuotrauka

Vyriausybės vadovas Andrius Kubilius (kairėje) trumpam susitiko su rajono meru Pranu Petrošiumi. Renaldo Malycho nuotrauka

Praėjusią savaitę Tauragėje lankėsi LR Vyriausybės vadovas Andrius Kubilius, ūkio viceministras Daumantas Lesnickas, Seimo narys Stasys Šedbaras su palyda. Po trumpo susitikimo su rajono meru Pranu Petrošiumi svečiai daugiau nei valandą praleido privačiame Industriniame parke įsikūrusiose keturiose užsienio kapitalo įmonėse, kavinėje pietavo su Rotary klubo nariais, lankėsi Kančių muziejuje, dalyvavo kabelinės televizijos laidoje, Tėvynės sąjungos-krikščionių demokratų partijos būstinėje susitiko su partijos bičiuliais. Televizijos laidoje Premjeras negailėjo pagyrų verslininkui, partijos bičiuliui Antanui Stankui už privataus Industrinio parko įkūrimą, investicijų pritraukimą, o rajono valdžiai – aštrios kritikos už abejingumą verslui, darbo vietų kūrimui.

 

Gyrė Industrinį parką, peikė rajono valdžią

 

Kreipdamasis į televizijos žiūrovus ir laidoje dalyvavusius verslo ir žiniasklaidos atstovus, LR Vyriausybės vadovas A.Kubilius sakė po ilgo nesilankymo atvykęs į Tauragę buvęs maloniai nustebintas klestinčio privataus Industrinio parko, kuriame įsikūrė užsienio bendrovės, įkūrusios apie 500 gerai apmokamų darbo vietų.

– Šiuo požiūriu Tauragė yra pavyzdys kitiems regionams, tačiau tai ne rajono valdžios, o Antano Stankaus nuopelnas. Kitur industriniai parkai buvo kuriami už Europos Sąjungos milijonus, tačiau dauguma galėtų pasimokyti iš Stankaus. Tenka apgailestauti, kad vietos valdžia darė kliūčių, kad čia būtų investuojama, – kalbėjo A.Kubilius.

Dėkodamas Premjerui už tokį įvertinimą, Antanas Stankus priminė, kad Industriniame parke investuota 80 milijonų litų, įkurtos Švedijos, Danijos, Norvegijos, JAV kapitalo įmonės, jų metinė apyvarta – apie 100 milijonų litų, šimtai žmonių turi gerai apmokamą darbą, biudžetas gauna pinigų, tačiau rajono valdžia nedaro nieko, kad į rajoną ateitų daugiau investicijų, priešingai – jas stumia iš Tauragės.

 

Norvegas Tauragę iškeitė į Turkiją

 

– Žmonėms nelengva pasiekti pramonės mikrorajone esančias įmones, autobusai nevažiuoja, pėsčiomis eiti nesaugu, nes nėra šaligatvių, gatvės neapšviestos. Rajono valdžia sako, kad viskuo turėtų pasirūpinti patys verslininkai. Šie gi prisidėtų prie to, kad pramonės mikrorajonas keistųsi į gerąją pusę, bet negali to padaryti, nes net projektų šaligatviams ir apšvietimui įrengti valdžia nėra parenusi, – piktinosi verslininkas A.Stankus.

A.Kubilius sakė kalbėjęs su norvegu, kuris ketino Tauragėje plėsti verslą, tačiau kitas įmones buvo priverstas kurti Turkijoje, nes pas mus sulaukė kliūčių, o ten – globos.

– Normalių sąlygų verslui sudarymas turi būti prioritetas, mero atsakomybė, kad verslas ateitų į Tauragę, kad darbuotojams būtų sudarytos sąlygos saugiai pasiekti darbovietes. Verslininkui, norinčiam Tauragėje plėtoti verslą, neturi būti daroma jokių kliūčių. Tokią situaciją, kai Savivaldybei nerūpi, kad žmonės turėtų geras darbo vietas, vertinu neigiamai, – kritikavo vietinę savivaldą A.Kubilius.

 

Svarbiausias tikslas – siekti energetinės nepriklausomybės

 

Televizijos laidoje LR Vyriausybės vadovą kalbino Tauragės apskrities verslininkų asociacijos pirmininkas Darius Stankus. Kalbėtasi apie aukštą nedarbo lygį, teigta, kad tuo per mažai rūpinasi vietos valdžia, trukdo biurokratizmas, nelankstus Darbo įstatymų kodeksas, jo pataisos pateiktos svarstyti Seimui. Vyriausybės vadovas dalinosi mintimis apie svarbius energetinius projektus, būtinybę statyti dujų terminalą, elektros linijų jungtis su Vakarų šalimis, atominę elektrinę, kad jos statybai pritarė Europos Komisija. 

Politikas ir verslininkas Sigitas Mičiulis siūlė nepamiršti energijos, gaunamos iš atsinaujinančių šaltinių. Premjeras atsakė, kad nereikia supriešinti vienos energijos rūšies su kita, o plėtoti abi, patikino, kad norint šaliai užtikrinti energetinę nepriklausomybę be atominės jėgainės nepavyktų išsiversti.

Skaityti komentarus (25) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras