Policija pristatė šiurpinančią nusikaltimų statistiką(10) 

Karolina STAŽYTĖ | karolina@kurjeris.lt

2012-06-28 12:49
Renaldo Malycho nuotrauka

Į kai kurias Tauragės miesto vietas policijos pareigūnams tenka vykti kone kasdien. Renaldo Malycho nuotrauka

Kiekvienas žmogus trokšta gyventi saugioje ir ramioje aplinkoje, tačiau miestų gatvėse kasdien tyko nelaimės ir pavojai. Kokie nusikaltimai įvyksta šalia jūsų namų? Ar saugūs keliai, kuriais jūs kasdien einate ar važiuojate į darbą, vedžiojate šunį ar vedate vaiką į mokyklą? Kokiose Tauragės vietose turėtumėte būti ypač budrūs ir atsargūs? Visa tai galite sužinoti apsilankę policijos elektroninių paslaugų sistemos portale www.epolicija.lt.

 

Nurodo įvykių skaičių ir pobūdį

 

Praėjusių metų pabaigoje startavęs policijos elektroninių paslaugų sistemos portalas www.epolicija.lt neseniai pasiūlė naują paslaugą. Naudodamiesi ja galite sužinoti, kurios gatvės yra pakankamai saugios, kurios, priešingai – lyg magnetiniai laukai traukia įvairaus plauko nusikaltėlius, ar kuriose įvyksta daugiausiai eismo įvykių bei nelaimių. Tereikia užsukti į šio internetinio portalo rubriką „Statistika“ ir nurodytuose laukeliuose įvesti savo miesto, kaimo ar gatvės pavadinimą, pasirinkti konkretų laikotarpį bei norimą spindulį, ir vienu mygtuko paspaudimu atsivers skaičiais išmargintas jus dominančios miesto dalies žemėlapis, nurodantis šviežiausią statistiką apie policijoje registruotus įvykius (nusikalstamas veikas ar teisės pažeidimus). Nors pateiktoje medžiagoje dar trūksta šiokio tokio tikslumo (pateikiamos ne visų gatvių konkrečių nusikaltimų bei nelaimių suvestinės), tačiau realų užregistruotų įvykių skaičių ir jų pobūdį atspindinti statistika atnaujinama kiekvieną dieną.

 

Nesaugiausia centre

 

Žvelgiant į įvykių suvestines nuo 2011 metų sausio 1 dienos iki 2012 birželio 25-osios matyti, kad kai kurios Tauragės gatvės yra ypač nesaugios. Nuo centrinės miesto aikštės pasirinkus 3 kilometrų spindulį gaunama statistika verčia sunerimti. Visoje šioje teritorijoje per pusantrų metų užregistruota net 10 378 įvykių! Atsivėrę skaičiai šokiravo ir paneigė įsitikinimą, kad pavojingiausios yra šalutinės, mažos, tykios gatvelės bei įvairūs skersgatviai – nesaugiausia pačiame centre ir didžiausiose, daugiausiai eismo dalyvių „aptarnaujančiose“ Dariaus ir Girėno bei Gedimino gatvėse. Peršasi išvada, kad reikia būti ypač budriems ir atidiems ten, kur daugiausia žmonių ir automobilių.

Pagrindinėje, prie pilies plytinčioje miesto aikštėje ir netoli jos per pusantrų metų įvyko 1853 policijoje užregistruoti įvykiai: ten, kur dabar stovi lauko kavinė „La cafe“ – 447, Dariaus ir Girėno gatvės atkarpoje priešais aikštę – 112, prie išvažiavimo iš buvusios universalinės parduotuvės (dabar joje įsikūręs „Topo centras“ ir „Ikiukas“) – 2, Vytauto bei V. Kudirkos gatvių sankryžoje – 208, Vytauto gatvės bei skersgatvio priešais „Tauragės viešbutį“, prasidedančio iškart už pastato, kuriame įsikūrę „Alučio namai“, „Šiaulių bankas“ bei „Migdulės vaistinė“, sankirtoje – net 791. Šioje vietoje, kaip ir daugelyje kitų, daugiausia registruota viešosios tvarkos pažeidimų – 226. Užregistruotos net 65 vagystės, įvykdyta 14 nusikaltimų prieš asmenį, 9 kartus sunaikintas ar sugadintas turtas, rasti 3 sprogmenys, įvyko net 43 eismo bei 431 neįvardintas įvykis.

Aikštėje su fontanu, kur įrengtos vaizdo stebėjimo kameros, neužfiksuotas nė vieno įvykio. Galbūt atsižvelgus į tai bei norint užtikrinti saugesnę aplinką, ir centrinę miesto aikštę prie pilies reikėtų aprūpinti filmuojančiomis technologijomis?

 

Rekordininkės – judriausios gatvės

 

Kaip didžiausius nelaimių bei nusikaltimų „židinius“ galima nurodyti dvi gatves – Dariaus ir Girėno bei Gedimino. Pastarosios atkarpoje nuo D.Poškos iki K.Jauniaus gatvės užregistruota net 1219 įvykių. Ne ką mažiau, net 1162 nelaimės, užfiksuotos ir šalia didžiosios Tauragės turgavietė, prie prekybos centro „Maxima“ (Dariaus ir Girėno bei P. Šemetos gatvių sankirta): 319 viešosios tvarkos pažeidimų, 128 vagystės, 119 eismo įvykių, 19 turto sunaikinimų ar sugadinimų, 15 nusikaltimų prieš asmenį, 3 sprogmenys bei 559 kiti įvykiai. Žinoma, daugumą jų sąlygoja kiekvieną šeštadienį mases žmonių pritraukiantis turgus. Pačiai ne kartą teko stebėti, kaip policijos pareigūnai fotografuoja ne vietoje prie turgaus paliktus automobilius, o apie pavojų būti apvogtiems turguje įspėja ir turgavietės teritorijoje iškabinti užrašai.

Jei žvelgtume kiek tolėliau nuo centro, pavojingiausiomis galėtume įvardinti Pramonės (349 užregistruoti įvykiai) bei Tauragės dvaro gatvę Tauruose (511).

 

Pavojingiausia sankryža – prie teismo

Prieš keletą savaičių Stoties, Laisvės gatvių bei Bendrabučio skersgatvio sankryžoje įvykusį kraupi nelaimė (du motociklu nuo geležinkelio pervažos greitai lėkę jaunuoliai įsirėžė į iš Bendrabučio skersgatvio išriedėjusį lengvąjį automobilį) įžiebė diskusiją, ar nereikia joje imtis skubių pertvarkų. Tauragės rajono Saugaus eismo komisijos pirmininkas Silverijus Statkus tada teigė, kad tam tikrų sprendimų bei lėšų jiems įgyvendinti jau pradėta ieškoti. Pagal numatytą viziją planuojama aplink šalia plytintį skverą įrengti eismą ratu: nuvažiuoti į Jovarus būtų įmanoma tik Laisvės gatve, atvažiavus nuo miesto pusės, o grįžti – tik kita skvero puse. S.Statkus neigiamai įvertino sumanymą Bendrabučio skersgatvyje įgyvendinti vienos krypties eismą. Kad permainos, ir kuo skubesnės, šioje sankryžoje reikalingos, įrodo ne tik nesena nelaimė, bet ir ankstesnių įvykių gausa. Pagal epolicija.lt žemėlapyje pateiktą suvestinę – šioje vietoje per pusantrų metų įvyko net 269 teisės pažeidimai (maždaug po pažeidimą kas antrą dieną). Tiesa, eismo įvykiai – ne pagrindinis šios sankryžos pavojingumo rodiklis (nurodyti tik devyni). Joje dažnai pasireiškia ir viešosios tvarkos drumstėjai (98 įvykiai) bei vagys (24).

Skaityti komentarus (10) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras