Keliones siūlančiai bendrovei – šimtatūkstantinė bauda (26)

Jovita STRIKAITIENĖ | jovitas@kurjeris.lt

2012-06-08 06:28
Arūno Strikaičio nuotrauka

Turizmo agentūra „Smaragdas travel“ sulaukė neigiamo Konkurencijos tarybos įvertinimo. Arūno Strikaičio nuotrauka

Už Konkurencijos įstatymo pažeidimą 30-čiai kelionių organizavimu besiverčiančių šalies bendrovių skirta daugiau nei 5 milijonai litų baudų, viena iš jų nuo baudos atleista. Tarp nubaustųjų – Tauragėje veikianti UAB „Smaragdas travel“, kuriai skirta 229 400 Lt bauda. Bendrovės atstovai su bauda nesutinka ir sprendimą ketina skųsti teismui.

Konkurencijos taryba nustatė, kad 30 kelionių agentūrų, kurios naudojosi internetine kelionių paieškos ir užsakymų sistema E-TURAS, bei šios sistemos administratorė bendrovė „Eturas“ derino vartotojams suteikiamos nuolaidos dydį internetu parduodamoms kelionėms ir pažeidė Konkurencijos įstatymo 5 straipsnį. Šios kelionių agentūros susitarė, kad maksimali nuolaida, kurią galėjo gauti vartotojai, užsisakantys keliones internetu, 2009 metų rugpjūčio–2010 metų kovo mėnesiais neturi būti didesnė nei 3 proc. kelionės kainos. Už šį susitarimą mažiausia Konkurencijos tarybos skirta bauda – 8700 Lt, didžiausia – 2 090 700 Lt, ja „įvertinta“ UAB „Megaturas“ veikla, ribojanti konkurenciją. Pagal skirtos baudos dydį tauragiškė UAB „Smaragdas travel“ yra penkta tarp turizmo bendrovių, kurioms už kartelinį susitarimą skirtos šimtatūkstantinės baudos.

„Konkuravimas kainomis yra vienas pagrindinių efektyvios konkurencijos veiksnių, užtikrinantis galimybę pirkėjams įsigyti prekių ir paslaugų geriausiomis sąlygomis. Kelionių agentūroms nuolaidų taikymas yra iš esmės vienintelė ir pagrindinė konkuravimo kainomis forma“, – teigiama Konkurencijos tarybos pranešime.

„Smaragdas travel“ įkurta prieš dešimt metų, turi savo padalinį Šiauliuose. Bendrovei visą laiką vadovavo jos įkūrėja Aušra Terleckienė, maždaug prieš mėnesį postą užleidusi kitam asmeniui. Kalbama, kad ji išvykusi iš šalies.

„Tauragės kurjerio“ pakalbinta apie skirtą baudą naujoji direktorė Lina Rundzaitė, „Smaragdas travel“ bendrovėje įvairias pareigas einanti nuo jos įsikūrimo, sakė:

– Toks Konkurencijos tarnybos sprendimas – kažkoks absurdas, susidorojimas su bendrove. Mes šį sprendimą skųsime teismui, manau, kad ir kitos turizmo agentūros kreipsis į teismą. Bylinėtis – ilgas, sunkus ir nuobodus darbas, bet kitos išeities nėra, nes nesijaučiame kalti.

Nubaustos bendrovės per dvidešimt dienų po sprendimo priėmimo jį gali skųsti Vilniaus apygardos administraciniam teismui.

Palmyra Kvietkauskienė, LR Konkurencijos tarybos atstovė spaudai, paklausta, ar dažnai būna, kad vienu metu dėl to paties Konkurencijos įstatymo pažeidimo baudžiama tokia didelė grupė bendrovių, atsakė, kad nedažnai, esą buvo bausta nemaža grupė laivų agentavimo bendrovių. Ar dažnai Konkurencijos tarybos nubaustos bendrovės teismui skundžia jos sprendimus, ar jie būna naikinami?  

P.Kvietkauskienė atsakė:

– Kasmet skundžiama po keletą sprendimų, jie labai retai būna naikinami, kartais teismas šiek tiek sumažina skirtas baudas.

Skaityti komentarus (26) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras