Apie politinę „alergiją“, Kubilių ir nesusipratimus(13)

Jovita STRIKAITIENĖ | jovitas@kurjeris.lt

2012-06-18 09:10
Renaldo Malycho nuotrauka

Paskutinį kartą Andrius Kubilius Tauragėje lankėsi 2009 m. liepos 30 d. keliaudamas dviračiu, o šiandien Tauragėje besilankančio Ministro Pirmininko susitikimas su visuomene nenumatytas. Renaldo Malycho nuotrauka

Pasitaiko, kad kokie nors posėdžiai būna nuobodūs, nes būtini, o įdomybės arba nesusipratimai prasideda po jų, kai imama dėl ko nors aiškintis. Panašiai buvo ir po trečiadienį vykusio neeilinio trumpučio rajono tarybos posėdžio. Tarybos narys Antanas Stankus pasipiktino, kad jo valdomas UAB „Švytis“ nebuvo pagerbtas kaip „Tauragės dienų“ šventės rėmėjas. O kiti tarybos nariai ir meras siekė išsiaiškinti, ar Andrius Kubilius į Tauragę atvyksta kaip LR Vyriausybės vadovas, ar kaip Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos pirmininkas. Dar įdomesnės po to sekusios istorijos.

„Alergija“ „Švyčiui“ nenustatyta

Pasibaigus tarybos posėdžiui, dar neišsiskirsčius jo dalyviams, tarybos narys verslininkas A.Stankus ironiškai paklausė:

– Kodėl „Švytis“, parėmęs šventę „Tauragės dienos“, buvo pamirštas paminėti kaip rėmėjas? Gal kažkas šiam pavadinimui jaučia alergiją?

Meras Pranas Petrošius suglumęs sakė:

– Atsiprašau, jei taip atsitiko, dėl to tenka tik apgailestauti. Galiu nuraminti, kad niekas niekam nejaučia alergijos.

Paprašyta plačiau paaiškinti jo padėjėja Virginija Eičienė teigė, kad gegužę rengtai šventei paramos prašyta dar vasarį, o jei pinigai buvo gauti prieš pat šventę, rėmėjo pavadinimas galėjo ir nepatekti į reklamą, nes ji buvo spausdinama iš anksto.

Vakar meras P.Petrošius „Tauragės kurjeriui“ sakė, kad visai be reikalo viešai buvo mestas kaltinimas dėl „alergijos“ „Švyčiui“, nes Savivaldybė „Tauragės dienų“ šventei remti skirtų pinigų iš šios bendrovės negavo.

– Išsiaiškinome, kad gegužės 15-ąją, iki šventės likus dešimčiai dienų, „Švytis“ jai remti skirtus pinigus pervedė į SEB banką, kuriame Savivaldybė neturi sąskaitos, todėl šių pinigų negavo. Apie šiuos pinigus mes nieko net nežinojome, kad „Švytis“ nebuvo pagerbtas kaip šventės rėmėjas, niekas nekaltas. Užuot viešai kaltinus „alergija“ buvo galima išsiaiškinti savo bendrovės buhalterijoje, – samprotavo meras.

Andriaus Kubiliaus vizitas – oficialus ar partinis?

Sužinoję, kad penktadienį Tauragėje lankysis Vyriausybės vadovas Andrius Kubilius, tarybos nariai mero P.Petrošiaus klausė, ar garbus svečias negalėtų susitikti su tarybos nariais, Savivaldybės darbuotojais. Be to, kilo klausimas, ar jo vizitas oficialus, ar asmeninis-partinis – atvyksta tik kaip TS-LKD partijos lyderis?

Meras P.Petrošius teigė dėl Vyriausybės vadovo A.Kubiliaus vizito nieko negalintis paaiškinti, nes su juo vizitas nederintas. Tik TS-LKD partijos atstovai perdavė, kad garbus svečias pageidauja sutartu laiku pusvalandžiui užsukti pas rajono vadovą.

– Jei tai būtų oficialus vizitas, pagal susiklosčiusią praktiką aš turėčiau visur lydėti Vyriausybės vadovą, kuris rajone ketina praleisti keletą valandų. Būčiau prašęs, kad A.Kubilius susitiktų su tarybos nariais, Savivaldybės darbuotojais, rajono bendruomene, nes daug ką turėtume su Vyriausybės vadovu aptarti. Tačiau aš net su vizito darbotvarke nebuvau supažindintas. Bet ką padarysi, jei Vyriausybės vadovo tokia taktika, – kalbėjo socialdemokratas rajono vadovas.

Išgirdus tai susirinkusiųjų akys nukrypo į TS-LKD partijos rajono skyriaus pirmininką A.Stankų. Tačiau pastarasis paaiškino, kad Vyriausybės vadovo A.Kubiliaus vizitu rūpinasi Premjero tarnyba, o ne jis.

Pasiūlė lydėti

Redakciją pasiekusioje Premjero 2012 m. birželio 15 d. vizito Tauragėje darbotvarkėje nurodoma, kad jis pusvalandį bendraus su meru, dvi valandas lankysis Industriniame parke įsikūrusiose keturiose įmonėse, valandą pietaus su Rotary klubo nariais, 20 minučių skirs lankymuisi Kančių muziejuje, valandą ir penkiolika minučių Kabelinėje televizijoje bendraus su verslininkais ir žiniasklaidos atstovais, valandą – su savo partijos bičiuliais. 

Meras P.Petrošius „Tauragės kurjeriui“ sakė, kad po aiškinimosi dėl Vyriausybės vadovo vizito jam buvusi atsiųsta Premjero lankymosi Tauragėje darbotvarkė. TS-LKD Tauragės skyriaus pirmininkas A.Stankus atsiprašęs jo dėl nesusipratimų, susijusių su šiuo vizitu, ir pasiūlęs A.Kubilių lydėti vizito Tauragėje metu.

– Bet aš atsisakiau, paaiškinęs, kad tokie vizitai planuojami iš anksto, aš savo darbotvarkę taip pat planuoju iš anksto, paskutiniu momentu keisti nebegaliu. Be to, aukštų valdžios atstovų oficialūs vizitai ne taip organizuojami, kaip tai daroma pas mus. Turėtų viską derinti tam skirtos tarnybos, o ne pranešti partijos skyriaus pirmininkas ar Seimo nario Stasio Šedbaro padėjėjai, kaip buvo kai kurių ministrų apsilankymų atveju, – samprotavo rajono meras P.Petrošius.

Skaityti komentarus (13) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras