Po vandalų siautėjimo – verslo eros pabaiga(18)

Jovita STRIKAITIENĖ | jovitas@kurjeris.lt

2012-04-02 14:48
Renaldo Malycho nuotrauka

Kažkada Valčiukų sodyba viliojo būrius klientų. Renaldo Malycho nuotrauka

Po to, kai vandalai nuniokojo kaimo turizmo sodybą Griežpelkiuose, Ana ir Kęstutis Valčiukai  jiems priklausančią sodybą ryžosi parduoti. Po patirtų stresų šeimininkė jaučiasi prastai, o šeimininkas išvyko uždarbiauti į užsienį. A.Valčiukienė patvirtino, kad dešimt metų abu atkakliai dirbę, daug investavę, iš banko ėmę paskolą, šiandien jie nebemato prasmės tęsti šią veiklą.

 

Penketą metų verslas gerai sekėsi

 

– Po tų nemalonių įvykių pablogėjo mano sveikata, gydausi, nebeturiu jėgų dirbti. O ir dirbti nebėra ką, kol sodyba nebaigta tvarkyti. Vyras išvyko uždarbiauti į Daniją, stato namus, nes reikia pinigų pragyvenimui, sodybai remontuoti, banko paskolai grąžinti, – liūdnai kalbėjo Ana.

Pasak jos, penketą metų po kaimo turizmo sodybos įkūrimo svečiai keisdavo vieni kitus, eilė susidarydavo. Buvo darbo, netrūko ir uždarbio, buvo smagu, kad verslas klesti.

– Dabar nebėra žmonių, mažai užsakymų, o jei atsiranda jaunų užsakovų, jie elgiasi kaip ne žmonės. Prieš mėnesį vakarojęs jaunimas viską, ką tik galėjo, daužė, niokojo. Daug sako tokie faktai, kad buvo sugebėta kėdes „įlaipinti“ į sieną, patalpas išpurkšti gesintuvo putomis. Jei tai būtų stichijos padariniai, nebūtų taip skaudu, gal ir mano sveikata nebūtų sušlubavusi. Skaudu, kai taip elgiasi pasisvečiuoti atvykę jauni žmonės. Ir dar mes tarsi patys kalti liekame, kad juos įsileidome. Bet kaimo turizmo sodyba ir įrengta svečiams priimti. Nebegalime ir nebenorime čia dirbti, sodybą parduosime, ja domisi nemažai pirkėjų. Bet pirma reikia baigti likviduoti jaunimo siautėjimo padarinius, – teigė Ana.

 

Ketina parduoti sodybą

 

Moteris sakė, kad pardavę kaimo turizmo sodybą jiedu su Kęstučiu atsiskaitys su banku, kur nors nusipirks sau trobelę ir gyvens. Kol kas dėl sveikatos būklės dirbti ji dar nepajėgtų. Kęstutis kurį laiką ketina triūsti statybose Danijoje.

Moteris neslepia, kad kaimo turizmo sodybą parduoti su vyru ketino jau anksčiau, o vandalų siautėjimas viską tik pagreitino. Paklausta, ar sodybą nuniokoję jaunuoliai arba jų tėvai neketina atlyginti nuostolių, kas tie niokotojai, nes po įvykio buvo įvardintas tik vienas jaunuolis, kurį Valčiukai pažinojo.

– Į sodybą tąkart buvo atvykę dešimt jaunuolių. Kurie iš jų viską siaubė, išsiaiškins policijos pareigūnai, nes pradėtas ikiteisminis tyrimas. Bus nustatyta padaryta žala, galėsime reikalauti ją atlyginti. Kol kas tik vieno vaikino mama susirūpino dėl padarytos žalos, norėtų ją gera valia atlyginti. Po nuniokojimo tvarkydami sodybą, jau išleidome apie 5 tūkstančius litų, bet dar ne viskas baigta, – sakė Ana.

 

Kam atlyginta padaryta žala?

 

Vakar Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovė spaudai Simona Šniaukštaitė teigė, kad konkrečių asmenų, niokojusių sodybą, nenustatyta.

– Ikiteisminio tyrimo metu nustatyti ir apklausti jaunuoliai, tąkart vakaroję kaimo turizmo sodyboje Griežpelkiuose, tačiau kaltininkai nenustatyti. Padaryta žala turto savininkams atlyginta, jie pretenzijų nebeturi. Gautas prašymas nutraukti ikiteisminį tyrimą, tačiau kol kas joks sprendimas dar nepriimtas.

Tad kodėl A.Valčiukienė teigė, kad vandalų padaryta žala dar neatlyginta? Redakcijos šaltinių teigimu, kaimo turizmo sodybą už skolas ruošiasi perimti DNB bankas.

Rimantas Parnarauskas, banko DNB Tauragės skyriaus vadovas, paklaustas, ar tikrai bankas už pradelstus mokėjimus ruošiasi perimti kaimo turizmo sodybą, nebuvo kalbus.

– Aš negaliu teikti jokios informacijos, klauskite sodybos savininkų, – teigė banko vadovas.

 

Nebenori kalbėti

 

Telefonu paskambinus A.Valčiukienei ir perklausus, ar vandalų sodybai padaryta žala buvo atlyginta, gal todėl jie prašė, kad ikiteisminis tyrimas būtų nutrauktas, ji suglumusi atsakė neigiamai.

O paklausta, ar bankas iš tiesų ruošiasi perimti šeimos sodybą ir tvarko visus su ja susijusius, taip pat ir piniginius, reikalus, pasakė:

– Mes ir taip nukentėjome, sulaukėme grasinimų, todėl esu kategoriškai prieš, kad apie mus dar kartą būtų rašoma laikraštyje. Patys viską susitvarkysime, – ir užbaigė pokalbį.

Priminsime, kad Anai ir Kęstučiui Valčiukams priklausančioje kaimo turizmo sodyboje vasario pabaigoje bernvakarį šventę dešimt jaunuolių nusiaubė patalpas. Tąsyk lūžo kėdės, stalai, suniokotos sienos, kitos patalpos, viskas išpurkšta gesintuvo milteliais.

Skaityti komentarus (18) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras