Kai sėkmė pamerkia akį (6)

Žydrūnė JANKAUSKIENĖ | zydrune@kurjeris.lt

2012-04-16 16:11
Renaldo Malycho nuotrauka

„Tauragės kurjerio“ kolektyvas, susidomėjęs tauragiškių laimėjimais, irgi nutarė išbandyti savo „laimingą ranką“. Renaldo Malycho nuotrauka

Tauragiškiai neturėtų skųstis, kad jiems nesiseka loterijoje. Vien tik laimėjimai „Teleloto“ kalba patys už save: nė viename regione tiek Aukso puodų, kiek pas mus, niekam nepasisekė laimėti. O kai kurie laimėtojai yra tapę savotiškais „etatiniais“ šios loterijos laimėtojais.

 

Laimėjimas – atlygis už lojalumą?

 

Temą šiam rašiniui padiktavo atsitiktinai nugirstas moterų pokalbis.

– Ir atsitik tu man šitaip. Kodėl tik jai vienai sekasi? Juk greta dirbame, galėtų ta sėkmės formule ir su kitais pasidalinti, – išgirdusi apie kolegės laimėjimą, kalbėjo turgaus prekeivė.

Netrukus paaiškėjo, kad loterijoje sekasi verslininkės Irenos Krakienės šeimai. Pirmiausiai pasisekę jos sūnui laimėti automobilį, prieš keletą mėnesių jos vyras laimėjo 10 tūkstančių litų telefoninėje loterijoje, tokią sumą toje pat loterijoje kovo pabaigoje laimėjo ir pati Irena. Paklausta, kur jos sėkmės paslaptis, kalbėti ji nesutiko. Moteris baiminasi, jog prakalbus apie sėkmę ji gali nuo šeimos nusigręžti.

– Jeigu būčiau laimėjusi milijoną, kalbėčiau, pasidalinčiau savo sėkme su kitais. Bet dabar manau, kad neverta. Juk dažnai pasitvirtina liaudies išmintis: „Nesidžiauk radęs, nesigailėk pametęs“. Tad geriau nedžiūgauti, – kalbėjo auksine kiaule-taupykle savo prekystalį papuošusi verslininkė.

Moteris atskleidė, kad „Teleloto“ bilietus perka nuo pat šio žaidimo pradžios. Tad šie laimėjimai – tarsi savotiškas atlygis už ilgametį žaidimą. Dar tauragiškė pastebėjo keletą keistų sutapimų. Jos sutuoktinis laimėjo tada, kai paskutiniai bilieto numeriai sutapo su jo gimimo dienos data. Ji, švenčianti 55-erių metų sukaktį, irgi laimėjo, kai išpuolė bilietas su skaičiais 55 numerio gale.

 

Sėkme būtina tikėti

 

UAB „Olifėja“ Rinkodaros skyriaus specialistė Inesa Builytė sako negalinti įvardinti konkrečios sėkmės formulės. Viena aišku – reikia savo sėkme tikėti.

– Apie savo sėkmę sužinojusių žmonių reakcija būna labai įvairi. Tikriausiai tai priklauso ir nuo to, kas konkrečiam asmeniui yra didelė pinigų suma. Vieni verkia iš džiaugsmo ir netenka žado, išgirdę apie kelių tūkstančių laimėjimą, o būna, kad žmogus nenustemba net laimėjęs milijoną. Neseniai toks laimingasis man atsakė visada žinojęs, kad laimės būtent tiek pinigų, ir net buvo savo būsimąjį laimėjimą paskirstęs, suskaičiavęs iki cento. Kita vertus, milijonas vilniečiui nėra daug – nuperki du gerus butus ir vieną prabangią mašiną, – linksmai pasakoja I.Builytė.

 

Antra taisyklė – tikslas

 

Anot rinkodaros specialistės, svarbiausia sėkmės formulė – tikėti ir turėti konkretų, lengvai įgyvendinamą tikslą. Štai vienas žmogus loterijoje laimi jau trečią kartą ir tikina nesustosiąs. Jis atvirai loterijos organizatoriams pasakoja, kad loterijos yra jo pragyvenimo šaltinis. Kiti laimėtojai atvirauja pinigus išleisiantys namo, buto pirkimui arba remontui, dar kiti rengiasi materialiai padėti vaikams, skirti pinigų sveikatai stiprinti ir t.t.

Tauragėje šios loterijos pagalba atsirado du milijonieriai, dar dvi tauragiškių šeimos įsigijo naujus namus. Mūsų mieste jau yra laimėti 5 Aukso puodai, 36 Didieji prizai ir 52 automobiliai. Beje, tiek pat Aukso puodų pasisekė laimėti ir su Klaipėdoje įsigytais bilietais, vos vienu daugiau – Šiauliuose.

 

Penki Aukso puodai

 

Milijonieriais su Tauragėje pirktais bilietais tapo du žmonės: mūsų mieste pas giminaičius besisvečiavusio jaunuolio šeima iš Skuodo (2001 m.) ir 30-metis maisto pramonės specialistas (2003 m.). Dar vienas, pirmasis Tauragėje, Aukso puodas laimėtas kiek anksčiau – 1999-aisiais. Tąsyk laimėta suma nesiekė milijono – 740 tūkstančių litų. 2002-aisiais milijoninį Aukso puodą pasidalijo šeši žaidėjai, tad laimingajam tauragiškiui atiteko beveik 167 tūkst. Lt suma. Paskutinis Aukso puodas Tauragėje laimėtas 2011 m. rugsėjį: 620 tūkst. Lt tada laimėjo 55-erių baldų dažytoja iš Tauragės.

Didžiuosius „Teleloto“ prizus tauragiškiai laimi kone kasmet. Pirmasis toks laimėjimas užfiksuotas 1996-aisiais (16 tūkst. Lt), paskutinysis – šiemet. Tiksliau, jie buvo du: sausio 8 d. Tauragėje laimėta du kartus po beveik 24 tūkst. Lt. Tačiau ne visada Didysis prizas yra tikrai didelis. Pavyzdžiui, minimali iki šiol buvusi tokio prizo vertė – 778 Lt, o maksimali – 122 tūkst. Lt.

Iš viso tauragiškiai „Teleloto“ loterijoje yra laimėję 52 automobilius. Pirmąjį automobilį laimėjo 1998 m., paskutinį – 2011 m. rugsėjį bilietą pirkę tauragiškiai.

 

Dosni loterija 1634

 

Neblogai tauragiškiams sekasi ir telefoninėje loterijoje, vykstančioje nuo 2006 metų. Kadangi kurį laiką loterijos organizatoriai neskelbė vietovės, kurioje gyvena laimingasis, neaišku, kiek žmonių iš Tauragės loterijoje laimėjo iki 2008-ųjų birželio (nuo tada imtos skelbti laimėtojų pavardės, dar po dviejų mėnesių – ir vietovė). Nuo tada iki šiandienos toje loterijoje pasisekė 17 tauragiškių: 2008 m. automobilį laimėjo Ramūnas Armonas, 2009 m. – slaugytoja Ona Knapkienė, 2010 m. – parduotuvės vedėja Laimutė Kuperskienė. 2010 m. rugpjūtį po 5 tūkst. Lt laimėjo dvi tauragiškės namų šeimininkės Lena Kleinienė ir Janina Karvelienė. Po dviejų savaičių, rugsėjo mėnesį, 10 tūkst. Lt išlošė vairuotojas Rimas Šaltenis, spalio mėnesį – elektromonteris Vaidas Jončas, lapkritį – socialinė darbuotoja Meilutė Kentavičiūtė.

2011 metais Tauragėje po 10 tūkst. Lt šioje loterijoje laimėta 7 kartus: vasarį (vairuotojas Algimantas Šulcas), gegužę (16 d. – vairuotojas Raimundas Platakis ir 23 d. – namų šeimininkė Lena Peldžienė), liepą (11 d. – kariškis Remigijus Lidžius ir 25 d. – sporto komplekso tvarkytoja Nijolė Marčiauskaitė) ir gruodį (5 d. – lentpjūvės darbuotojas Vidas Savickas ir 12 d. – buhalterė Irena Skurdelienė). Šiais metais šioje telefoninėje loterijoje turime du laimėtojus: sausio 9 d. pasisekė inžinieriui Aloyzui Turauskiui, kovo 26 d. – verslininkei Irenai Krakienei.

I.Builytė primena, kad loterijoje 1634 iš viso jau yra laimėta 127 kompiuteriai, 55 motoroleriai, 107 automobiliai, 131 prizas po 5 tūkstančius ir 320 – po 10 tūkstančių litų.

Skaityti komentarus (6) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras