Rinkėjai vėl bus mulkinami žinomomis pavardėmis(32)

Jovita STRIKAITIENĖ | jovitas@kurjeris.lt

2011-02-11 09:29

Karikatūros autorius Vytautas Lasys

Vasario 27-ąją vyksiančiuose savivaldybių rinkimuose mūsų rajone dėl 25 mandatų rungsis 268 pretendentai, esantys devynių partijų sąrašuose, ir vienas pats save išsikėlęs kandidatas. Net paprastas kandidatų sąrašų peržvelgimas atskleidžia tam tikras tendencijas. Į juos „einama“ šeimomis arba žinomų žmonių pavardės – savivaldybės darbuotojų, mokyklų vadovų, seniūnų – įrašytos tik sąrašams papuošti, nes patekę į Tarybą jie privalėtų atsisakyti tiesioginių pareigų ir likti bedarbiai. Rizikuoti galėtų nebent tada, jei jiems būtų pasiūlytas kuris nors politinio pasitikėjimo postas – mero, vicemero, administracijos direktoriaus ar jo pavaduotojo, Tarybos sekretoriaus ar mero patarėjų.

 

 

Daugiausiai „puošmenų“ – socialdemokratų sąraše

Socialdemokratų sąraše – maksimalus pretendentų skaičius – 50 (leidžiama įrašyti dvigubai daugiau negu renkama Tarybos narių). Jame ir daugiausia „puošmenų“ – žmonių, kurių pareigos neleistų būti Tarybos nariais, jei jie būtų išrinkti. Tai Vyriausybės atstovas Tauragės apskrityje Viktoras Kovšovas, Vaikų ir jaunių sporto mokyklos direktorius Audrius Bitinas, Kultūros centro vedėjas Virginijus Bartušis,  Švietimo skyriaus specialistė Audronė Bartušienė, „Aušros“, Adakavo, Gaurės pagrindinių mokyklų direktoriai Snieguolė Bastakienė, Romualdas Levanauskas ir Kęstutis Makauskas, seniūnai Jonas Samoška, Danguolė Jatautienė, Jonas Juozapaitis ir Vytautas Juška. Šie žinomi žmonės socdemų sąrašą gali gerokai patempti į viršų, nors ir taip jis neprastas. Sąrašą pradeda meras Pranas Petrošius. Pirmajame dešimtuke – savivaldybės administracijos direktorius Algirdas Mosėjus, dabartiniai Tarybos nariai Palmyra Gylienė, Stasys Lapė, Arūnas Beišys, Birutė Jokšienė, dešimtuoju įrašytas mero sūnus Darius Petrošius, UAB „Rimtija“ direktorius.

 

Vyras ir žmona – dėl kompanijos?

 

Į kai kuriuos rinkimų sąrašus „einama“ šeimomis, neaišku, ar dėl politikos, ar dėl kompanijos. Darbo partijos sąraše yra 19 pavardžių. Jame yra dvi šeimos – Milita ir Aurimas Norkūnai bei Audronė ir Aleksandras Prozorovai.

Liberalų ir centro sąjungos sąrašo dešimtuke – žinomi politikai: Irena Ričkuviene, Robertas Piečia, Vidas Bičkus, Iveta Skurvydienė, Sigitas Mičiulis, Juozas Kniukšta, bet yra ir naujokų: verslininkai Vilmantas Liorančas, Edmundas Abromas, Remigijus Plyskaitis. Šios partijos sąraše – 41 pavardė, jame yra ir dvi „puošmenos“ – Tauragės ir Skaudvilės seniūnų Virginijaus Žiliaus ir Virginijaus Budvyčio pavardės.

Krikščionių partijos sąrašą pradeda rajono skyriaus pirmininkas verslininkas Juozas Damulis, jame – 15 pavardžių. Sąraše – trys šeimos: dvi Norvilų, Rasos ir Antano Blažaičių. Dvi iš jų susijusios artimos giminystės ryšiais: Loreta ir Gediminas Norvilai bei jų sūnus Aidanas ir marti Edita.

Žemaičių partijos sąrašą, kuriame – 19 pavardžių, pradeda skyriaus pirmininkas Kęstutis Balašaitis, sąraše yra jo žmona Larisa.

 

Ilgame sąraše visiems atsiranda vietos

 

Partijos „Tvarka ir teisingumas“ sąrašas taip pat ilgas – 50 pavardžių. Jį pradeda skyriaus vadovas Silverijus Statkus, o užbaigia jo dvidešimtmetis sūnus Silverijus. Sąraše yra ir tokių pavardžių, kurių pareigos neleistų būti Tarybos nariais. Tai Kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Zenonas Komskis, Socialinių paslaugų centro direktorė Nijolė Navickienė, Viešosios bibliotekos direktorius Sigitas Kancevyčius. Sąraše yra ir jo žmona Rasa, dabartinė rajono Tarybos narė.

Liberalų sąjūdžio sąrašą pradeda skyriaus pirmininkas Darius Stankus, trečias sąraše – jo brolis Linas. Jame yra giminaičių. Tai Sartininkų pagrindinės mokyklos direktoriaus pavaduotoja Daiva Kiniulienė ir jos vyras Antanas, dukra ir tėvas Asta ir Antanas Mizgiriai.

Valstiečių liaudininkų sąjungos sąraše – 21 žmogus. Jame taip pat yra žmonių, kurių pareigos neleistų būti Tarybos nariais. Tai savivaldybės Kaimo reikalų skyriaus vedėja Ramutė Noreikienė,  specialistai Daiva Jacikevičienė, Nijolė Žemgulienė ir Donatas Rimkus, seniūnai Vidmantas Skirius ir Jonas Gedminas, seniūno pavaduotojas Rimigijus Dubauskas. Yra ir giminaičių – seniūno Gedmino žmona Kristina, privačios ambulatorijos savininkė.

 

Konservatorių sąrašas – „švariausias“

 

Konservatorių sąrašas, jame 34 pavardės, iš pirmo žvilgsnio „švariausias“ – nematyti giminystės ryšiais susijusių žmonių, nors tai ir nedraudžiama, tik gal partijoms populiarumo neprideda. Sąrašo pradžioje – žinomi politikai Antanas Stankus, Darius Bredelis, Tomas Alijošius.

Rinkėjai apgailestauja, kad Seimas nepriėmė siūlytos pataisos, kad rinkimuose mandatą laimėjęs žmogus negalėtų jo atsisakyti, o privalėtų apleisti su buvimu Taryboje nesuderinamas pareigas. Tada rinkimų sąrašai būtų švarūs – nebūtų juos puošiančių seniūnų, mokyklų direktorių, savivaldybių darbuotojų pavardžių.

Rajono rinkimų komisijos pirmininkė Albina Senkuvienė „Tauragės kurjeriui“ sakė, kad į Tarybą išrinkti asmenys, kurių pareigos neleidžia būti Tarybos nariais, turės apsispręsti, ko atsisakyti – mandato ar pareigų.

Skaityti komentarus (32) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras