Keliauninko istorija – televizijos ekranuose(13)

Žydrūnė JANKAUSKIENĖ | zydrune@kurjeris.lt

2011-02-03 13:08

Vieną pirmųjų Tauragėje LNK žurnalistai pakalbino rajono savivaldybės administracijoje dirbančia Mindaugo pusseserę Editą Gaižauskienę. FOTO: Žydrūnė Jankauskienė

„Tauragės kurjeris“ jau ne kartą rašė apie iš Vokietijos pėsčiomis bandžiusį namo pareiti tauragiškį Mindaugą Mikalauskį. Praėjusią savaitę vaikinui vis dėlto amputuotos abi kojos – pirmosios operacijos metu galūnės nupjautos iki blauzdų vidurio. 24-erių vaikino likimui neliko abejingi dauguma šalies žmonių. Tauragiškio istorija susidomėjo ir televizija. Praėjusį penktadienį mūsų mieste lankėsi LNK žurnalistai.

 

 

Penktadienį – pirmoji dalis

„24 valandos“ papasakoja sukrečiančią Mindaugo istoriją, kai vaikinas, neradęs laimės Vokietijoje, pėsčiomis patraukė namo, į tėvynę. Vaikinas net nesuprato, kad nušalo kojas. Svarstė, jog jas skauda nuo tolimo kelio. Tačiau vilkiko vairuotojas, vos kirtęs Lietuvos sieną, Marijampolės muitinėje kreipėsi pagalbos. Muitinės terminalo darbuotoja Aida Barzdaitienė ir šiandien, praėjus mėnesiui po šių įvykių, sunkiai tramdo ašaras... O Mindaugo brolis ir sesuo jo ligoninėje taip ir neaplankė. Sužinojusi, kas atsitiko, nuo jaunuolio nusigręžė ir mergina, su kuria jis anksčiau draugavo. Tačiau atsirado žmonių, kurie neliko abejingi vaikino nelaimei.

„Išties sukrečianti istorija apie vienų žmonių abejingumą, o kitų – beribį pasiaukojimą laidoje ,,24 valandos“ per LNK“, – anonsavo praėjusio penktadienio laidą žurnalistai.

Pirmąjį penktadienio pusdienį praleidę Marijampolėje, akis į akį pasikalbėję su dabar jau kojų netekusiu tauragiškiu, LNK žurnalistai atvyko į Tauragę. Pasitelkę pagalbon išsamiai šią istoriją išnagrinėjusio „Tauragės kurjerio“ žurnalistus, kolegos aplankė mūsų miesto įstaigas, susitiko su Mindaugo broliu Kęstučiu ir domėjosi, ar tikrai nėra galimybių nelaimėliui sugrįžti bent jau į gimtinę.

 

Šeimyninė idilė?

 

Tiek mūsų, tauragiškių, tiek iš Vilniaus bei Kauno atvykusių žurnalistų laukė staigmena – pasirodo, Mindaugas yra laukiamas brolio šeimoje. Dar daugiau, brolis Kęstutis su žmona Lijana demonstravo begalinę tarpusavio meilę ir sutarimą, rūpestį tiek vienas kitu, tiek artimais giminaičiais, ir, žinoma, kojų netekusiu Mindaugu. Dviejų aukštų mūrinį namą valdanti Šimkų šeima piktinosi vietos žurnalistais, drįsusiais suabejoti poros šeimynine laime ir paskleisti gandus apie jų tariamus nesutarimus ar netgi skyrybas. Kęstutis nė nerausdamas tikino, kad „Tauragės kurjeriui“ jis niekuomet nepasakojęs apie šeimyninius nesutarimus. Dar vyras bandė meluoti, esą, jis tebedirba automobilių remonto įmonėje. Tiesa, vos ketvirtadaliu etato, o šiuo metu jis sirguliuoja, turi nedarbingumo lapelį. Deja, Kęstutis nežinojo, kad prieš atvykdama į jo žmonos namus filmavimo komanda apsilankė jo buvusioje darbovietėje ir iš darbdavio bei buvusių kolegų sužinojo, kad K.Šimkus ten nebedirba.

– Teko atleisti šį žmogų. O ir dirbo pas mus jis labai trumpai, gal dvi savaites. Buvome priėmę jį bandymo laikotarpiui. Kadangi vyras neatitiko keliamų kvalifikacijos reikalavimų, prieš savaitę atleidome, – kalbėjo žilagalvis pusamžis vyras.

 

Tikrieji siekiai

 

Tad netrukus žmonos namuose aptiktas Mindaugo brolis buvo sutrikęs: iš pradžių prieš filmavimo kamerą užtrenkęs duris, vėliau žmonos įkalbintas ryžosi priešais kamerą ir ašarą nubraukti. Visa tai televizijos žurnalistams uždavė daugiau klausimų nei padiktavo atsakymų. Jiems atrodė įtartina, kad automobilių remontu besiverčiantis vyras (Kęstučio teigimu) per mėnesį (tiek Marijampolėje gydosi jo brolis Mindaugas) neįstengia ne tik mašinos susiremontuoti, bet ir priprašyti draugų, darbdavių, kad pavėžėtų iki Marijampolės ligoninės. Mat dvylika metų už sergantį jaunėlį vyresnis Kęstutis kaip pagrindinę brolio neaplankymo ligoninėje priežastį nurodo tai, kad jis neturi galimybių riedėti nuosavu transportu, o autobusai esą į Marijampolę nekursuoja.

– Prikuria apie Mindaugą televizijos dabar visokių filmų, baisu net žiūrėti. Į ką panašu, kad jis eina kaip koks tremtinys greitkeliu, o vėliau rodo, kad neturi kojų. Tai ir sumojau, kad nėra reikalo su žurnalistais kalbėtis, – durų užtrenkimą kameros „panosėje“ komentavo K.Šimkus.

Jo žmona Lijana labiausiai baiminosi dėl apkalbų.

– Rašo laikraštis, kad Mindaugas iš mūsų namų į Vokietiją iškeliavo, kad mudu su Kęstu nesutariame. Visa tai – melas. Mindaugas pas mus tik svečiuodavosi, bet jam niekada nepatikdavo, kad jam bandau patarti, pamokyti, kaip reikia gyventi. Tad ir abejojame, ar bus gerai, jeigu jis sugrįš gyventi į mūsų namus. Be to, tauragiškiai tokie pikti žmonės – tuoj ims kalbėti, kad prisiėmiau Mindaugą dėl pinigų, – neslėpdama apmaudo, kalbėjo jauna moteris.

Ji garantavo, kad vietos šitame name visiems atsiras. Mat pastatas didelis. Tik dar nebaigti remonto, namo įrengimo darbai. Kad šiam namui reikia dar daug investicijų, pritaria ir Kęstutis. Tačiau iš kur šeima ketina imti pinigų darbams užbaigti, pokalbio dalyviai neatskleidė. Juk akivaizdu, kad būtent dėl finansinių galimybių Kęstutis per mėnesį taip ir nesugebėjo įveikti kiek daugiau nei šimto kilometrų.

 

Rodys jau šiandien

 

Išvykdami iš Tauragės, LNK televizijos žurnalistai tikino dar nežiną, kaip sumontuos Tauragėje surinktą medžiagą.

– Greičiausiai pateiksime ją taip, kad žiūrovai patys galėtų susiformuoti teisingą nuomonę. Bet kaip tai reikės padaryti, dar negaliu atsakyti, – kalbėjo laidos „24 valandos“ žurnalistė Jurgė Pridotkaitė.

Mat jos surinktais duomenimis, Mindaugo brolis Kęstusis, vos sužinojęs apie jaunėlio nelaimę, nušalusias kojas ir tai, kad jis neturi pinigų, yra gydomas Marijampolėje, slaugomas svetimų žmonių, mestelėjo repliką: „Man nerūpi, aš turiu savų reikalų“. Tad dabartinė nuostata, kad viskas nuostabu, brolis laukiamas, jo ilgimasi ir gailimasi, abejonių kelia daugiau nei norėtųsi. Tačiau apie visa tai LNK žiūrovai galės išvysti ir susimąstyti šiandien rodomoje laidoje „24 valandos“.

Skaityti komentarus (13) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras