Kryžiuos ietis dėl klientų(23)

Jovita STRIKAITIENĖ | jovitas@kurjeris.lt

2011-09-26 07:20
Renaldo Malycho nuotrauka

Renaldo Malycho nuotrauka

Nuo 2012 metų sausio pirmosios Viešosios policijos rinktinė „Vytis“ nebeteiks policijai nebūdingų saugos paslaugų. Šiuo darbo baru apskrityje ketina dalintis trys saugos firmos – seniau egzistuojančios „G4S Lietuva“ ir „Argus“ ir neseniai įkurta „Rimsauga“, jos bus priverstos konkuruoti su 13 metų šioje srityje dirbančia „Tausauga“. Laukia gana aštri konkurencija. Ką apie tai mano saugos firmų atstovai, kaip jos ketina dirbti, ar nesibaimina žiaurios konkurencijos, nes šalyje yra buvę itin nemalonių saugos firmų konkurencijos apraiškų?

„Tausaugos“ privalumas – iškovotas pasitikėjimas

Žygimantas Zaleckas, UAB „Tausaugos“ direktorius, teigia, kad jų įmonė yra pasiruošusi garbingai konkurencijai.

– Su Viešosios policijos rinktine „Vytis“ santykiai buvo geri, vyko konstruktyvus bendradarbiavimas. Mes su „Vyčiu“ rinką buvome pasidalinę maždaug per pusę. Manau, kad padidėjusią konkurenciją išgyvensime, nes dirbame jau trylika metų, esame nusipelnę ilgamečių klientų pasitikėjimą. Mes įsitikinę, kad savo klientų neprarasime, o kai nuo 2012 metų sausio pirmosios pasitrauks „Vytis“, tikimės, kad atsiras daugiau klientų. Būtume pajėgūs perimti visus, tačiau į regioną ateina naujos firmos. Esame patyrę, mobilūs, turime gerą techninę tarnybą ir pasiryžę garbingai konkuruoti. „Tausauga“ skelbią akciją „Saugus ruduo“. Reagavimo paslaugų lyderė Tauragės apskrityje kviečia naudotis paslaugomis, siūlo efektyvius, labiausiai kliento poreikius atitinkančius saugos paslaugų sprendimus. Naujiems klientams, pasirašiusiems saugos sutartį, pirmą mėnesį jų būstą saugosime nemokamai, – planais dalijosi „Tausaugos“ vadovas.

Rimsaugos“ kadrai – patyrę

Šių metų birželį Tauragėje įkurta nauja saugos firma – UAB „Rimsauga“. Ją įkūrė tauragiškis Rimas Ežerinskas, buvęs ilgametis „Vyčio“ rinktinės darbuotojas. Bendrovė išsinuomojo patalpas buvusiame apskrities viršininko administracijos pastate, kur patalpas turi ir iki Naujųjų metų gyvuosiantis „Vytis“. R.Ežerinskas teigė saugos bendrovę įkūręs tam, kad pats ir jo kolegos, atleisti iš „Vyčio“ rinktinės, turėtų darbą.

– Traukiantis „Vyčiui“ atsirado veiklos niša, daug patyrusių saugos darbuotojų lieka be darbo, todėl sugalvojau, kad reikia panaudoti sukauptą patirtį ir darbuotojų potencialą ir įkūriau saugos firmą. Iš „Vyčio“ atleisti dar ne visi darbuotojai, jie atleidžiami etapais nuo šių metų gegužės iki lapkričio. Manau, kad mums neblogai seksis, nes šiame darbo bare nesame naujokai – turėsime patikimų, patyrusių žmonių, rajone mus daug kas pažįsta. Spalį ketinu įsteigti filialą Jurbarke, ateityje – ir Šilalėje, – pasakojo R.Ežerinskas.

Jis teigė, kad bendrovėje dirbs apie 20 darbuotojų, bendrovė turės neblogą techninę bazę, ateityje dar žada plėstis. Tikisi, kad sugebės garbingai konkuruoti su kitomis firmomis.

Ateina šešiuose žemynuose dirbanti bendrovė „G4S“

„Tauragės kurjerio“ pakalbintas tauragiškis Vytautas Šegžda, atstovaujantis didžiausiai saugos firmai šalyje UAB „G4S Lietuva“, teigia, kad koncernas „G4S“ dirba šešiuose žemynuose, Lietuvoje turi 2000 darbuotojų ir aptarnauja apie 12000 klientų.

– Mano atstovaujama bendrovė teikia ne tik įprastas saugos paslaugas, bet ir techninės (elektroninės) saugos, fizinės apsaugos, apsaugos ir sistemų projektavimo, įrengimo ir priežiūros, inkasacijos, pinigų pristatymo, siuntų pristatymo, palydos, patruliavimo ir automobilių stebėjimo

„Top guard“ paslaugas. Tauragėje mūsų kompanija veikia jau daugiau kaip šešerius metus, visi saugomi objektai yra stebimi pulte, tik reagavimo grandžiai buvo pasitelkiama subranga (samdoma kita firma), – pasakojo V.Šegžda.

„Argus“ dirba šešioliktus metus

Pakalbintas „Argus“ saugos firmos pardavimų departamento vadybininkas iš Klaipėdos Tomas Jonaitis teigė, kad ši firma dirba šešioliktus metus, yra viena didžiausių ir sparčiausiai besiplečiančių saugos tarnybų Lietuvoje.

– Savo veiklą grindžiame keturiais kertiniais principais – profesionalumu, kompleksiškumu, lankstumu ir novatoriškumu, – pabrėžė T.Jonaitis.

Jis teigė, kad „Argus“ teikiamų paslaugų spektras labai platus, todėl kiekvienam klientui suformuojamas geriausiai jo poreikius atitinkantis sprendimas. Minėjo, kad „Argus“ skyriai yra įsikūrę 17 šalies miestų, firma dalyvauja socialiniame gyvenime, remia renginius, dalyvauja paramos projektuose.

Tad nuo kitų metų sausio 1-osios Tauragėje veiklą plėtos mažiausiai keturios saugos įmonės. Manoma, kad konkurencija bus naudinga paslaugų gavėjams. Tačiau į redakcijai rūpimą klausimą apie saugos tarnybų požiūrį į konkurenciją atsakyti panoro ne visi.

Skaityti komentarus (23) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras