Koziriai kaimynų rankose – pareiškimai policijai(0)

Žydrūnė JANKAUSKIENĖ | zydrune@kurjeris.lt

2011-09-15 09:50
Žydrūnės Jankauskienės nuotrauka

„Tu atsiimk savo pareiškimą, aš atsiimsiu savo“, – tarė Jonas (dešinėje) Marijai. Autorės nuotrauka

Užuot sprendę problemas savo kieme, gyventojai neretai patys peržengia tam tikras ribas, pamina savo ir kaimynų privatų gyvenimą, nors puikiai žino, kad problemos paviešinimas santykių gerinti nepadės. Tokia kaimynystė susiklostė J.Tumo-Vaižganto 62-ajame daugiabutyje. Kaimynų vaidai pasiekė ne tik policiją, bet ir Savivaldybę, valstybines institucijas.

Istorija – įsišaknijusi

Šiame mediniame daugiabutyje nuo seno gyveno keturios šeimos – dvi pirmajame, dvi – antrajame aukšte. Ilgainiui valdiškus butus turėję tauragiškiai namą susitvarkė, apsikalė jį dailylentėmis... Deja, senbuviai nenori taikstytis su naujai į šį namą atsikėlusios šeimos nuomone ir elgsena. Pastarieji irgi nepėsti, senbuviams nė neketina nusileisti – atsikapoja lygiai ta pačia „dainele“. Policijai šio namo gyventojų barniai irgi kuo puikiausiai žinomi. Ir lygiai dėl tos pačios priežasties: vieni triukšmauja – kiti nenusileidžia. Atvažiavę pareigūnai pernelyg nesigilina – išrašo baudą garsiausiai arba „riebiausiai“ kalbėjusiam. Kitu atveju, kitomis aplinkybėmis galbūt tokios auklėjamojo poveikio priemonės padėtų. Bet J.Tumo-Vaižganto gatvės 62-ojo daugiabučio gyventojams šios priemonės neveiksmingos. Pastarąjį kartą kaimynų ginčas vėl kilo dėl, atrodytų, smulkmenos arba nesusikalbėjimo.

Vieni ilsisi – kiti dirba

Į redakciją, į savivaldybę subėgioję pirmojo aukšto gyventojai skundėsi antrajame aukšte įsikūrusios Marijos, jos dukros, gyvenančios su draugu, elgesiu.

– Vyro gimtadieniui rengėmės kelias savaites. Nutarėme pietų stalą išsinešti laukan. Sukrovėme vaišes, susėdome. Ir kaip tik tuo pačiu metu, nors buvo sekmadienis, Marijos namiškiai sugalvojo griauti nupuvusį balkoną. Diena buvo saulėta, bet vėjuota. Visos medžio atplaišos lėkė tiesiog ant mūsų stalo. Supratome, kad šventei atėjo galas, ir susinešėme viską vidun. Tačiau širdyje šventė liko sugadinta, – prisiminimais apie paskutinio ginčo su kaimyne pradžią dalijosi abiejų pirmojo aukšto buto šeimininkai.

Jie neslėpė, kad šitas kaimynės poelgis iššaukė poreikį santykius aiškintis viešai. Todėl nieko nelaukę įsižeidėliai nulėkė į rajono savivaldybės administraciją ir apskundė kaimynės Marijos elgesį statybos inspekcijai.

Kaltę turi prisiimti visi

Į konfliktuojančių kaimynų kiemą atvyko ne vien tik Modestas Rudys, Savivaldybės  Architektūros ir urbanistikos skyriaus vyr. specialistas, tiriantis skundą. Jį atsitiktinai atlydėjo dvi Statybos valstybinės priežiūros statybos inspektorės: vyriausiosios specialistės Danutė Skarbalienė ir Nijolė Kiminienė. Jos patikino važiuojančios tirti kito skundo, bet aplinkybės taip lėmė, kad ir čia jos atsidūrė įvykių sūkuryje. Įvertinus visų kaimynų suneštus dokumentus ir apžiūrėjus namą bei aplink jį plytintį sklypą ir jame suręstus statinius paaiškėjo, kad visi šio namo gyventojai yra vienaip ar kitaip pažeidę įstatymus arba bent jau nusistovėjusią tvarką.

– Visi esate prisidirbę, bet vis tiek kviečiatės komisiją? Gal pirmiau žiūrėkite kiekvienas savo „darže“ susitvarkyti ir tik po to tvarkos reikalaukite iš šalia gyvenančio. Man iš šalies žiūrint atrodo, kad šiandien kalti daugiau yra tie, kurie skundžiasi, – rėžė į akis tiesą nekviesta Statybos valstybinės priežiūros vyriausioji specialistė D.Skarbalienė.

Ginčo esmė

Kad ir keista, pirminis ginčo klausimas, jį nagrinėjant akistatoje, nuplaukė – skundą savivaldybei surašęs vyras jį atsiėmė tiesiog gatvėje. Mat įsivaidiję keturių butų savininkai liejo visas per gyvenimą po vienu stogu susikaupusias nuoskaudas. Seniau gyvenantieji reikalavo neseniai įsikūrusios Marijos, kad ši prisidėtų prie išvietės statybos išlaidų. Šioji atšovė, kad jai tualetas nereikalingas, nes ji įsirengė vietinę kanalizaciją. Tada trečia kaimynė prabilo, kad toji jos kanalizacija eina per jos žemės sklypą ir ji bet kada gali tą kanalizaciją nutraukti. Visi kaip susitarę senbuviai peikė naujokę už nevalyvumą – esą ji niekuomet nešluoja ir nevalo kieme sniego. Dar namo daugumai užkliuvo gerokai jaunesnės kaimynės gyvenimo draugo paieškos, jos dukros kavalieriai. Senbuviai pasijuto įžeisti. Pasirodo, policija jau yra nubaudusi vieną iš senbuvių, kai ši Mariją iškeikė ir negražiais žodžiais išvadino. O blogiausia, kad nuo to laiko, kai naujokei pavyko įstatymo sergėtojus palenkti savo pusėn, ji pasijuto visagalė – rašo pareiškimus policijai vienas po kito: dėl šunų laikymo sąlygų, dėl plūdimosi, dėl malkų pjovimo. Vienas jos skundų guli policijos komisariate ir dabar. Tad senbuviai labai nerimauja, koks bus verdiktas, kas bus išteisintas, o kas nukentės.

Sandoris neįvyko

– Mes atsiimam savo skundą, kad balkoną griauni, lipi ant mūsų stogo, bet ir tu eik į policiją pareiškimo atsiimti, – griežtai įsakė Marijai kaimynas Jonas.

Iš pradžių mykusi, kad policija tyrimo nutraukti negali, kad gal dar pažiūrės, ką įmanoma padaryti, įvykių pabaigoje Marija kategoriškai persigalvojo ir prabilo visai kitaip. Vos tik skundą savivaldybei pirmojo aukšto gyventojai jos akivaizdoje atsiėmė, Marija pareiškė, kad viskas bus taip, kaip ji pasakys: skundo iš policijos neatsiims, prie bendro tualeto išlaidų neprisidės, kiemą tvarkys, kai jai leis sveikata, o statybas nuo šiol vykdys šiek tiek atsargiau.

Žvilgsnis iš šono

Nepanorusi viešintis besivaidijančių tauragiškių kaimynė sakė, kad ji visu šimtu procentų palaiko senuosius šio keturbučio gyventojus.

– Jeigu mūsų name būtų dauguma tokių kaip čia tvarkingų žmonių, gyventume labai gerai. Deja, name, kuriame aš gyvenu, daugumą sudaro tokie, kaip čia – naujoji kaimynė. Tokie žmonės įpratę viską veltui gauti, už nieką niekam jokio dėkingumo nerodo ir dar akis drasko. Ir įvykis, dėl kurio dabar ant kojų sukilo visas namas, tikrai buvo – aukščiau gyvenantieji specialiai tądien išėjo „remontuoti“ nupuvusio balkono. Manau, Marija tyčia bando išprovokuoti sugyvenančių kaimynų pyktį, įtūžį. O juk iki jai čia atsikeliant visas daugiabutis sugyveno labai darniai – lyg viena šeima. Ir pažiūrėkite, kaip dailiai jie namą sutvarkė, dailylentėmis apsikalė. Tačiau yra kaip yra, įstatymas ne visada teisingas teisingiems žmonėms, – užverdama buto duris, tarė pašaliniu žmogumi prisistačiusi moteris.

Skaityti komentarus (0) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras