Atleisti durpyno darbuotojai sukėlė didžiulį gaisrą?(9)

Žydrūnė JANKAUSKIENĖ | zydrune@kurjeris.lt

2011-09-08 10:26
Rolando Žalgevičiaus nuotrauka

Sutramdyti durpyno gaisrą labai sunku. Rolando Žalgevičiaus nuotrauka

Šeštadienio vakarą kilo gaisras Eičių kaime, UAB ,,Klasmann-Deilmann Laukėsa“ atviroje teritorijoje. Degė sukastų gabalinių durpių šūsnys. Manoma, kad durpės padegtos tyčia. Ugnis baigta malšinti tik po paros. Įvykį nuo vakar dienos tiria Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai.

Ugnį durpyne užgesinti sudėtinga

Pranešimas apie durpyne kilusį gaisrą ugniagesius pasiekė maždaug 20.30 val. Iškart buvo aišku, kad ugnis įsiplieskė trijose vietose. Į nelaimės vietą nedelsiant išskubėjo keturios autocisternos. Ugnies židiniai, pasak ugniagesių, buvo išsidėstę per tris šūsnis. Viena tokia durpių krūva yra maždaug 4,5 m aukščio. Visos šūsnys buvo maždaug 25 m ilgio ir 16 m pločio. Į įvykio vietą atskubėję ugniagesiai pirmiausiai atsitiesė maždaug kilometro ilgio magistralinę liniją, kuria iš drėkinimo kanalų pumpavo vandenį ugniai malšinti. Tuo pačiu metu durpyne zujo ir sunkioji įmonės UAB „Klassman-Deilmann Laukėsa“ technika. Pastaroji gelbėjo ugniagesiams išsklaidyti beįsirusenančias durpes. Nors atrodė, kad ugnis jau tą patį vakarą bus numalšinta, per naktį durpyne liko budėti ir ugniagesiai, ir įmonės darbuotojai. Durpyno gesinimo darbai tęsėsi ir sekmadienį. Įsirusenusias durpes pavyko užgesinti beveik lygiai po paros – sekmadienio vakare, apie 20 val.

Tyrimas perduotas policijai

Vakar kalbintas Tauragės apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Valstybinės priešgaisrinės priežiūros skyriaus vyriausiasis specialistas Ruslanas Pačkovskis patikino, kad ugnis durpyne jau sutramdyta.

– Kadangi įtarta, kad gaisras durpyne sukeltas tyčia, jį nuo šiol tirs policijos pareigūnai. Šiaip ugnis jau numalšinta, bet durpyne vis dar budi įmonės darbuotojai, – vakar sakė R.Pačkovskis.

Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovė spaudai Simona Šniaukštaitė patvirtino, kad nuo vakar įvykis pradėtas tirti policijos komisariate.

Padegė supykę bedarbiai?

Dar teberusenant durpėms Laukėsoje imta kalbėti, kad gaisrą durpyne sukėlė vakarykščiai darbo netekę darbininkai. Vietiniai kalba, kad keli vyrai iš darbo tarptautinėje įmonėje buvo atleisti už girtavimą. Dar kalbama, jog įsižeidę darbo netekusieji puikiai žinojo, kurią šūsnį reikia padegti. Mat padegtos durpės jau šią savaitę turėjo būti išgabentos pirkėjams užsienyje. Kiti Laukėsoje gyvenantys, bet darbiniais santykiais su šia vietove nesusaistyti gyventojai aiškina, kad visame durpyne greit nebedirbs nė vienas vietinis gyventojas.

– Jau seniai visus senuosius darbuotojus ir darbininkus dabartinė administracija atleidinėja. Visų pirma pasikeitė administracija: tauragiškius arba vietinius pakeitė šilutiškiai. Vėliau pereina prie kaitos žemesniuose sluoksniuose. Atleidžia ne po vieną ir ne po du, o būriais. Kokia tokių keitimų priežastis, neaišku. Žinau tik, kad vietinius durpyno darbuotojus ir darbininkus keičia net ne tauragiškiai, o iš dar atokesnių šalies kampelių atvykstantys žmonės. Tad nieko nuostabaus, kad kažkam nervai ir neatlaikė. Juk Laukėsoje ir šiaip žmonėms sunku išgyventi. O jeigu dar ir duonos kąsnį paskutinį atima...,– kalbėjo pusamžis vyras.

Viliasi, kad gaisras – ne tyčinis

UAB „Klassman-Deilmann Laukėsa“ generalinis direktorius Kazimieras Kaminskas vakar dar vylėsi, kad gaisro priežastis durpyne bus kokia nors kita, bet tik ne padegimas. Arba net jeigu ir padegimas, bet padegėjai nebus jo vadovaujamos įmonės esami arba buvę darbuotojai.

– Jeigu ši ugniagesių ir policijos versija pasitvirtins, labai nusivilsiu. Juk visada savo darbuotojais pasitikime, stengiamės dėl jų gerovės. Tad toks poelgis reikštų labai daug, – sakė generalinis direktorius.

K.Kaminskas patvirtino, kad sezoninius darbininkus tenka priimti ir atleisti iš darbo labai dažnai. Bet tai, pasak pašnekovo, nėra išskirtinybė, lyginant su kitomis įstaigomis ar įmonėmis, kur žmonės priimami dirbti tik trumpą sezoną.

– Kad ir kaip apmaudu bebūtų, labai dažnai žmonės, dirbdami sezoninį darbą, ignoruoja taisykles. Atleidžiame juos už tai, kad jie arba iš viso neateina į darbą, arba ateina išgėrę. Tokių dalykų mes netoleruojame ir su tuo nesitaikstome. Todėl per pastaruosius du mėnesius iš tiesų iš darbo atleidome nemažai darbuotojų, – aiškina K.Kaminskas.

Pašnekovas patikina, kad padegtos šūsnys gabalinių durpių iš tikrųjų jau buvo parengtos gabenti į durpių fabriką Šilutėje.

– Tai buvo jau gatava produkcija. Kadangi padegtos trys šūsnys gatavos produkcijos, dėl to ir susidarė toks įspūdis, jog gaisras kilo nuo tyčia sukurtos ugnies. Tokią versiją diktuoja pareigūnų daromos išvados. Tačiau kol kas nuo konkrečių vertinimų, susilaikysiu. Kol nėra tikslios specialistų išvados, jog tai – padegimas, esu linkęs tikėti savo dabartinių ar buvusių darbuotojų gerumu, – vakar kalbėjo UAB „Klasmann-Deilmann Laukėsa“ generalinis direktorius.

Jo skaičiavimu, didelės žalos įmonei šis gaisras nepadarė.

Skaityti komentarus (9) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras