Turtuolių tylą drumsčia ir naujieji kaimynai, ir nežinia(10)

Jovita STRIKAITIENĖ | jovitas@kurjeris.lt

2011-08-09 08:46
Renaldo Malycho nuotrauka

„Apastatos" statybininkai, Ramovės gatvėje statydami individualų gyvenamąjį namą, sugadino nemažą Jūros upės apsauginės zonos plotą. Renaldo Malycho nuotrauka

Naujoji Ramovės gatvė buvo ne tik rami, bet ir nuošali, toli nuo miestą varginančių problemų, arti Jūros, todėl tauragiškiams, nestokojantiems šlamančiųjų, ši vieta įsigyti gyvenamąjį būstą buvo itin patraukli. Joje kūrėsi visuomenėje žinomi žmonės, pasiryžę nemažai investuoti į savo gerovę. Savo jėgomis jie įsirengė vandentiekio ir kanalizacijos tinklus, su rajono valdžia sukirto rankomis, kad savo lėšomis prisidės ir prie gatvės asfaltavimo.

Tačiau pastaruoju metu į ramios gatvės aplinką braunasi įvairios problemos – pajūryje burzgia sunkioji technika, negailestingai išdarkydama žaliuosius plotus. Ten pradeda kurtis nauji gyventojai, o pajūrį pamėgę paplūdimio tinklinio entuziastai brukami lauk.

Pasikėsino statybininkai

Ramovės gatvė užsibaigia automobilių apsisukimo aikštele. Ten pat jau suformuotas nuvažiavimas link Jūros, o upės apsauginė zona išmaurota sunkiosios technikos.

Virginijus Žilius, Tauragės miesto seniūnas, sako, kad kelio tiesti ten nenumatyta. Jis negalėjo pasakyti, kaip atsirado nuvažiavimas link Jūros upės, o dėl subjaurotos upės apsauginės zonos baksnojo pirštu į aplinkosaugininkus.

– Dvi paplūdimio tinklinio aikšteles buvo įsirengę šios sporto šakos mėgėjai veteranai. Kiek žinau, atkūrus žemės nuosavybę vienos aikštelės neliks, ketinama ją perkelti į kitą Jūros pusę, – aiškino seniūnas.

Klaipėdos aplinkos apsaugos departamento Tauragės agentūros viršininkas Romas Jurgelionis užvakar pranešė, kad jau nustatytas pažeidėjas – UAB „Apastata“ darbuotojai, Ramovės gatvėje, naujai išplanuotų sklypų teritorijoje, statantys individualų gyvenamąjį namą.

– Statybininkai į upės apsauginę zoną važiuodavo apsisukti, ten jie sandėliuoja žvyrą. Bus surašytas pažeidimo protokolas, skirta bauda, statybininkai bus įpareigoti užlyginti veją, pašalinti žvyrą, - teigė R.Jurgelionis.

Vakar kalbintas naujai suformuotame sklype mero sūnui Donatui Petrošiui individualų namą statančios bendrovės vadovas Bolius Apavičius dėl savo darbuotojų paliktų bjaurių pėdsakų apgailestavo ir teigė, kad po aplinkosaugininkų apsilankymo iš karto buvo imtasi likviduoti pažeidimo padarinius.

– Išlyginome žemę, užsėjome žolę. Darbuotojams griežtai prisakiau, kad daugiau nieko panašaus nepadarytų, – patikino B.Apavičius.

Gatvė nelegali

Rajono vyriausioji architektė Šarūnė Beitaitė, paklausta, ar Ramovės gatvės pabaigoje atsiradęs nuvažiavimas link Jūros upės reiškia, kad čia ateityje bus pratęsta gatvė, atsakė neigiamai.

– Ramovės gatvė pasibaigia ties automobilių apsisukimo aikštele, miesto bendrajame plane ją pratęsti nenumatyta. Nuvažiavimas link Jūros upės yra nelegalus, ateityje čia gali atsirasti tik pėsčiųjų ir dviračių takas.

Aplinkiniai gyventojai irgi nori sužinoti, už kieno lėšas rengiamas įvažiavimas į naujai suprojektuotus sklypus. Architektė teigė, kad įvažiavimas įrenginėjamas už privačias lėšas, privačioje teritorijoje.

Rengiamas projektas

2004 metais rajono Taryba priėmė sprendimą, kad gyventojams pageidaujant ir įsipareigojant prisidėti lėšomis prie gatvės asfaltavimo šie darbai atliekami be eilės. Prie vienpusės gatvės asfaltavimo gyventojams tektų pridėti 25, prie dvipusės – 40 procentų lėšų.

– Šiuo metu rengiamas Ramovės gatvės asfaltavimo projektas, tačiau kol kas negaliu pasakyti, kada jis bus įgyvendinamas ir kiek jis kainuos. Gyventojai pasirašė, kad prisidės lėšomis prie gatvės asfaltavimo, tačiau visko dar gali būti, jie gali ir atsisakyti savo pažadų, - mįslingai kalbėjo Savivaldybės Statybos skyriaus vyriausioji specialistė Rasa Pakalniškienė.

Pasitaikyti gali visko. R.Pakalniškienės vyras, Registrų centro Tauragės filialo vadovas Rimvydas Pakalniškis, prestižinėje vietoje įsigijęs nemažą žemės sklypą ir pasirūpinęs, kad jame būtų suformuoti aštuoni sklypai individualioms statyboms, irgi yra pasirašęs pasižadėjimą prisidėti lėšomis prie Ramovės gatvės asfaltavimo darbų. Tačiau šį pažadą turės vykdyti naujieji sklypų savininkai. Kiti Ramovės gatvės gyventojai nerimauja, ar pastarieji norės vykdyti ne savo pažadus, ar dėl to likusiems sodybų savininkams asfaltavimo paslauga nebus itin brangi. Kol kas į šį klausimą niekas negali atsakyti.

Pakalbintas Sigitas Ozgirdas, bendrijos „Ramovė“ pirmininkas, reiškė įsitikinimą, kad gyventojai savo pažadų neatsisakys.

– Manau, kad visi prisidės prie gatvės asfaltavimo, galbūt tik vienas kitas atsisakys, bet projektas turėtų būti įvykdytas, – sakė jis.

Vargas dėl griuvenos

Į buvusių kareivinių teritoriją ateina vis daugiau gyvybės. Tačiau savivaldybei niekaip nepavyksta likviduoti Vytauto ir Ramovės gatvių kampe riogsančios griuvenos. Kareivinių pastatą nugriovimui buvo įsigijęs buvęs miesto vadovas Jonas Šeputis, bet paliko jį likimo valiai. Savo laiku apskritis, vėliau savivaldybė nepadarė nieko, kad savininką paragintų vykdyti įsipareigojimus. Dabar reikalas jau išėjęs į finišo tiesiąją – savivaldybė pastatą paskelbė bešeimininkiu turtu ir siekia jį perimti, kad galėtų nugriauti.

Genovaitė Pukelytė, Savivaldybės Plėtros, investicijų ir turto valdymo skyriaus vedėja, sakė, kad šis procesas gana ilgas: vadovaujantis Civiliniu kodeksu teks atlikti viešinimo procedūras, kad pastatas būtų pripažintas bešeimininkiu ir pereitų savivaldybės nuosavybėn.

– Kai pastatas bus įregistruotas kaip savivaldybės turtas, tik tada jį bus galima griauti. Tikėtina, kad visos procedūros bus baigtos iki kitų metų. Jei viskas vyks sėkmingai, kitais metais galėsime akis badantį pastatą nugriauti, - sakė G.Pukelytė.

Savivaldybei liks didelis prestižinis sklypas. Anksčiau šis sklypas, nepaisant to, kad jame stovi senas pastatas, buvo skirtas Mokesčių inspekcijos administraciniam pastatui statyti, bet vėliau tokių užmojų atsisakyta.

Skaityti komentarus (10) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras