Privačioje valdoje siautėja brakonieriai (7)

Justina ULBERKYTĖ | justina@kurjeris.lt

2011-08-22 14:59
Justinos Ulberkytės nuotrauka

Įspėjamųjų ženklų brakonieriai nepaiso. Justinos Ulberkytės nuotrauka

Ližių karjere esantys tvenkiniai penkerius metus priklauso verslininkui Jauniui Šetkui. Juose auginamas žuvis, nepaisydami ne tik šeimininko perspėjimų, bet ir įspėjamųjų ženklų, graibsto  brakonieriai. Tvenkinių savininkas sako, kad jam jau trūko kantrybė nuolat vaikyti žuvautojus ir kuopti jų paliktas šiukšles.

Ženklų nepaiso

J.Šetkus prieš trejus metus Ližių karjere pradėjo veisti žuvis – lynus ir karpius. Šis karjero savininko gestas pritraukė dar daugiau žvejų.

– Iš pradžių, kai tik įsigijau tvenkinį, žvejoti niekas nelindo. Šiemet žvejai ypač suaktyvėjo. Ties riba, kur prasideda mano privati teritorija, stovi ženklai, kurie, beje, yra nudraskomi kiekvieną savaitę. Manau, kad žvejai, norėdami išvengti atsakomybės, pirmiausia juos išlaužo, o po to drąsiai važiuoja žvejoti, įsivaizduodami, kad jiems draudimas nebegalioja, – „Tauragės kurjeriui“ sakė J.Šetkus.

Vyro teigimu, pastaruoju metu brakonieriai visai suįžūlėjo ir žuvį pradėjo traukti tinklais.

– Kasdien bent kelis kartus per dieną pats važiuoju iš miesto iki karjero ir dažniausiai vis randu naują žveją. Primą kartą aš juos žmoniškai įspėju ir paprašau, kad paleistų žuvį ir išvyktų, užsirašau automobilio numerius. Žinoma, yra tokių, kurie atsiprašo ir sako nežinoję, kad karjeras – privati teritorija, ir išvažiuoja. Sąžiningai nežinoję apie draudimą žvejoti netgi teiraujasi, ar būtų įmanoma išsipirkti leidimą. Tačiau yra ir neturinčių sąžinės, kurie grįžta nepaisydami įspėjimo. Vakar į karjerą išsikviečiau aplinkosaugininką Petrą Survilą, su kuriuo iš karjero ištraukėme tinklą, – antradienio popietę pasakojo J.Šetkus.

Savininko tikinimu, iš karjero teritorijos jis turįs ne tik vaikyti žvejus, bet ir valyti jų šiukšles. Mat pastarieji net nemano sutvarkyti tai, ką pridirba.

J.Šetkus, paklaustas apie galimybę žvejams išsipirkti leidimus, sako, kad visų pirma apie tokį sprendimą reikia rimtai pamąstyti, o antra, dar bent metus reikia leisti žuvims paaugti.

Gresia baudos

Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamento Tauragės rajono agentūros vyriausiasis specialistas P.Survilas „Tauragės kurjerį“ patikino, kad už nelegalią žvejybą žvejams gresia baudos.

– Taip, pirmadienį lankėmės Ližių karjere. Kartu su karjero savininku iš vandens ištraukėme tinklą. Jame buvo apie 15 lynų, visas gyvas žuvis paleidome atgal į vandenį. Dar bandžiau laukti, kol sutems, tačiau niekas nepasirodė. Remiantis Administracinių teisės pažeidimų kodeksu brakonieriams už nelegalią žvejybą gresia piniginės baudos ir meškerių ar tinklų konfiskavimas, – sakė P.Survilas.

Kodekse numatyta, kad už neteisėtą žvejybą meškere baudžiama įspėjimu arba bauda nuo dvidešimt penkių iki dviejų šimtų litų su pažeidimo padarymo įrankių ir priemonių konfiskavimu ar be konfiskavimo. Brakonieriaudami tinklu žvejai gali užsitraukti baudą nuo dviejų šimtų iki septynių šimtų litų su šių įrankių ir priemonių konfiskavimu.

Skaityti komentarus (7) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras