Merginų egzekucijai kelią pastojo praeiviai(4)

Žydrūnė JANKAUSKIENĖ | zydrune@kurjeris.lt

2011-08-05 06:35
Renaldo Malycho nuotrauka

Klyksmams brūzgynuose praeiviai neliko abejingi. Renaldo Malycho nuotrauka

Vieną praėjusios savaitės pavakarę į Oko mišką susirengę tauragiškiai netikėtai pakliuvo į merginų muštynes. Po įvykių Šiauliuose, kai bendramokslės žiauriai nužudė draugę, žmonės merginų konfliktui abejingi neliko. Gali būti, kad praeiviai šįkart išgelbėjo merginai gyvybę. Tačiau po kruvino incidento nukentėjusioji dingo lyg į vandenį. Policijoje dėl šio įvykio tyrimas ne atliekamas, nes niekas dėl nieko nesiskundė.

Egzekucija

Tauragėje gyvenanti psichologė Eglė Ramanauskaitė neliko abejinga įvykiams, kuriuos patyrė jos tėvai. Moteris parašė redakcijai laišką, kad visuomenė atkreiptų dėmesį į aplink mus vykstančius negatyvius reiškinius.

Mūsų skaitytoja pasakoja, kad jos tėvai praėjusio pirmadienio pavakarę išėjo pasivaikščioti į Oko mišką. Su savimi vedėsi šunį. Pro sutuoktinius praėjo 6-7 paauglės, kurios nusiyrė per aukštomis dilgėlėmis apaugusį šabakštyną.

Netrukus pasigirdo garsėjantys besivaidijančių merginų balsai, kol galiausiai pasigirdo vienos iš jų klyksmas, kitų keiksmai, triukšmas. Supratęs, kad bruzgynuose gali būti skriaudžiama mergaitė, vyras puolė į pagalbą.

– Paauglės spruko. Tėvai įvykio vietoje rado dvi merginas: vieną sumuštą, kitą besirengiančią pasišalinti. Nukentėjusioji patvirtino, kad su ja likusi paauglė jos nemušė. Tačiau išvystas vaizdas privertė mano tėvus veikti ryžtingai – jie neleido nueiti nė vienai merginai ir iškart iškvietė policiją bei greitąją pagalbą, – pasakoja įvykio liudininkų dukra.

Sumuštoji mergina pievoje sėdėjo pusnuogė, o jos nugaroje matėsi įbrėžimai (galbūt nuo šakų, o gal nuo mušimo), rankos buvo kruvinos. Nukentėjusioji savo gelbėtojams pasakojo, kad paauglės – jos pažįstamos ir bandančios su ja susidoroti nebe pirmą kartą - esą šįkart ją nurengė ir spardė. Tačiau koks tokio elgesio motyvas, liko neaišku. Į įvykio vietą atvažiavę medikai suteikė sužalotai ir streso ištiktai merginai pagalbą, o policininkai išsigabeno su savimi prie sužeistosios likusią paauglę.

Įvykis neužregistruotas

Kitą dieną Tauragės policijos įvykių suvestinėje apie šį nutikimą neužsiminta, nėra žinių ir kitą bei dar kitą dieną. Pasiteiravusi komisariato atstovės spaudai Simonos Šniaukštaitės, išgirdau, kad nuskriaustoji tą vakarą buvo neblaivi ir iki šiol pretenzijų nepareiškė.

–        Taip, liepos 25 d., apie 19 val., policija gavo iškvietimą į Oko pamiškę. Buvo pranešta apie merginų muštynes, bet tikrų muštynių ten nebuvo. Pareigūnų raportuose užfiksuota, kad nukentėjusioji – pilnametė. Kadangi tą vakarą mergina buvo neblaivi ir vis painiojosi pasakodama, nutarta jai leisti apsispręsti ir kitą dieną, kai išsiblaivys, suformuluoti pareiškimą prieš skriaudikes. Deja, nei antradienį, nei trečiadienį paauglių sumušta mergina policijoje nepasirodė. O kai nėra pranešimo apie įvykį, neįmanoma pradėti tyrimo. Komisariate kol kas buvo apklaustos tik keturios to vakaro dalyvės. Visos jos – nepilnametės, gyvenančios Tauragėje, – kalbėjo policijos atstovė.

Ji patikino, kad komisariate vis dar laukiama nukentėjusios merginos pareiškimo – vos jis būsiąs užregistruotas, nedelsiant prasidės ikiteisminis įvykio tyrimas.

Nukentėjusioji – šilališkė

Nukentėjusioji – Dovilė Budvytytė, kilusi iš gretimo Šilalės rajono, Šiauduvos. Tiesa, mergina ten  namus turi tik iš dalies. Mat jos mama uždarbiauja užsienyje, o namuose sukiojasi tik patėvis. Dovilė baigė Skaudvilės specialiąją internatinę mokyklą. Šiauduvoje gyvenantys buvę mergaitės kaimynai pasakoja, jog Dovilė namuose paskutinįkart pasirodė gegužės mėnesį. Nuo to laiko niekas, įskaitant motiną ir patėvį, jos nėra matę.

– Matyt, klaidžioja po pasaulį. Vieni pasakoja ją matę Šilalėje, kiti – Tauragėje, treti – Kaune. Su Dovile susitikusieji prisimena, kad ji buvo sumušta, neblaivi. Daugiau žinių apie ją niekas neturi, –pasakoja Šiauduvos gyventoja.

Impulsyvi, bet geros širdies

Skaudvilės specialiosios internatinės mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Vaida Baršienė prisimena Dovilę. Anot pedagogės, mergaitė mokyklą baigė prieš dvejus metus.

– Ji buvo geras vaikas. Tiesa, kaip ir dažnas mūsų auklėtinis, labai impulsyvi bei nervinga. Tačiau su Dovile buvo galima susikalbėti. Ji niekada neatsisakydavo kitiems pagelbėti. Tačiau baigusi mokyklą toliau nebesimokė. Tad nuo to laiko apie Dovilę žinome tik iš nuogirdų. Gaila, bet mergaitei gyvenime nepasisekė. Vienintelis ją palaikantis ir suprantantis, galintis užjausti, paguosti ir paskatinti žmogus – mama. Ir besimokydama Skaudvilėje Dovilė nuolatos bėgdavo iš namų, vos ten nelikdavo mamos, – prisimena D.Baršienė.

Mokytoja samprotauja, kad Dovilė bendraamžių nemalonę galėjo užsitarnauti vien tik tuo, kad ji – kitokia.

Psichologo komentaras

Taip jau sutapo, kad nelaimingo vakaro metu į įvykio vietą atvyko ir Skaudvilės specialiosios internatinės mokyklos psichologė Eglė Ramanauskaitė. Ji atpažino buvusią auklėtinę ir iš jos išgirdo, kad tarp skriaudikių buvo dvi  bendramokslės, kurios su ja susidoroti ketina nebe pirmą kartą. Kas jos, Dovilė neatskleidė.

– Mergina augo be pakankamos priežiūros. Todėl ir mokykloje, ir už jos ribų turėjo ne itin gerą reputaciją. Nenustebčiau, jeigu ir šiuo atveju merginos su buvusia mūsų mokyklos auklėtine bandė suvesti senas sąskaitas. Dėl suprantamų priežasčių daugiau kalbėti negaliu. Tačiau pareigūnams, tiriantiems šį įvykį, galėčiau atskleisti ir daugiau detalių. Deja, jiems mano užuominos įvykio vietoje jokio įspūdžio nepadarė. Matyt, tirti šiuo metu per žiniasklaidą taip išpopuliarintą moterišką egzekuciją Tauragės pareigūnams nelabai rūpi. Bent jau susidarė toks įspūdis. Belieka viltis, kad minėti įvykiai (o gal net ritualai) nepasikartos ir apsieisime be tragedijos, – neslėpė susirūpinimo psichologė.

Telefonas – išjungtas

Kaip tik šią savaitę iš darbų užsienyje sugrįžo Dovilės mama. Moteris stengiasi surasti dukterį, deja, nesėkmingai. Bandžiau mamos turimu mobiliuoju prisiskambinti Dovilei ir aš – nepavyko. Ar pavyks mamai surasti dukrą ir paskatinti ją kreiptis į policiją, kad skriaudikės paliktų Dovilę ramybėje, lieka neaišku.

Praėjusią savaitę merginos mama ėmėsi aktyvios dukters paieškos. Dėl Dovilės dingimo mamos iniciatyva Šilalės rajono policijos komisariate pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Skaityti komentarus (4) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras