Politikų valdomai bendrovei – dosnūs nuomininkai(6)

Jovita STRIKAITIENĖ | jovitas@kurjeris.lt

2011-07-11 15:57
Renaldo Malycho nuotrauka

Nuo rugsėjo 1-osios TRATC persikels į naujas patalpas, už kurias mokės brangiau. Renaldo Malycho nuotrauka

Tauragės regiono atliekų tvarkymo centras (TRATC) kraustysis į patalpas, kurios priklauso keletui įtakingų socialdemokratų partijos atstovų. V.Kudirkos gatvėje įsikūrusiame pastate glaudžiasi UAB „Tauragiškių balsas“. Kalbama, kad tokiu būdu siekiama pagerinti pašlijusią socdemams priklausančios bendrovės finansinę padėtį. Kodėl ryžosi apleisti erdvias ir keletą metų iš AB „Telga“ nuomotas patalpas Gaurės gatvėje ir kraustytis į kitas, kurios kainuos brangiau, įmonės atstovai kalba nenoriai.

Pasiūlymo nepateikė

Direktorius Leonas Leikus teigė, kad patalpų nuomos konkursas skelbtas todėl, kad baigėsi nuomos sutartis su AB „Telga“. Konkurse galėjo dalyvauti visi norintieji, apie jį buvo skelbta įmonės interneto portale, tačiau „Telga“ savo pasiūlymo nepateikė. O pratęsti nuomos sutarties esą nebuvo galima, reikėjo skelbti konkursą. Be to, naujoje vietoje įmonė įsikurs geriau – patalpos bus miesto centre, darbuotojai turės geresnes sąlygas. Paklaustas, ar patalpų iš „Tauragiškių balso“ nuomai neturėjo įtakos tai, kad šios bendrovės akcininkai yra valdančiosios socialdemokratų partijos atstovai, tarp jų ir rajono mero šeima, atsakė, kad tai nesusiję.

– Mums siūlė ir vieno buvusio banko patalpas, bet jos nepatogios ir kaina buvo didesnė, todėl buvo pasirinktas kito konkurso dalyvio – „Tauragiškių balso“ pasiūlymas, – teigė L.Leikus, nutylėdamas, kad už patalpas bus mokama daugiau negu dabar mokama „Telgai“. Jei norime plačiau sužinoti apie šį konkursą, TRAC direktorius patarė klausimus užduoti juristui Edmundui Mockui.

Klausimai juristui

– Kodėl buvo skelbtas konkursas išsinuomoti patalpas, juk visai neblogai buvote įsikūrę AB „Telga“ patalpose Gaurės gatvėje? Gal plečiatės ar patalpų buvo per mažai, ar patalpų nuomotojai ten jūsų nebelaiko?

– Tauragės regiono atliekų tvarkymo centras patalpų nuomos konkursą skelbė dėl to, kad baigėsi sutartis su „Telga“ dėl negyvenamųjų patalpų nuomos.  

– Kaip ir kada buvo skelbiamas ir rengiamas konkursas, kokie reikalavimai buvo keliami, kiek gavote pasiūlymų, kokie jie buvo?

– 2011 m. gegužės 20 dieną Tauragės regiono atliekų tvarkymo centras išsiuntė kvietimus tiekėjams dalyvauti konkurse dėl patalpų nuomos. Be to, konkurso sąlygos buvo įdėtos centro internetinėje svetainėje ir buvo visiems prieinamos. Buvo gauti 3 tiekėjų pasiūlymai: UAB „Ravita ir Ko“, UAB „Nekilnojamojo turto agentūra“ bei UAB „Tauragiškių balsas“. Vienas iš jų neatitiko pirkimo dokumentų reikalavimų, kiti du tiekėjai „Ravita ir Ko“ bei „Tauragiškių balsas“ buvo kviečiami deryboms.

– Kas laimėjo konkursą, su kuo pasirašyta sutartis?

– 2011 m. birželio 28 d., negavus jokių pretenzijų iš tiekėjų bei praėjus pretenzijų pateikimo terminui, buvo pasirašyta nuomos sutartis su UAB „Tauragiškių balsas“.

– Kokie pliusai TRATC laukia: geresnė vieta, mažesnė nuomos kaina?

– Iš „Telgos“ nuomojamos patalpos neatitinka reikalavimų, susijusių su  asmens duomenų apsauga. Patalpos neatitiko ir kai kurių higienos normų reikalavimų (karštuoju metų laiku kabinetuose temperatūra dažnai būna aukštesnė nei 30 laipsnių, o šaltuoju metu nukrenta žemiau 18 laipsnių šilumos). Naujosios patalpos yra miesto centre, būtent toks vienas reikalavimų buvo patalpų nuomos konkurse. Gyventojams, kuriems iškils klausimų dėl atliekų tvarkymo, apmokėjimo už atliekas ir panašiai, bus patogiau susisiekti su įmonės darbuotojais, kadangi patalpos yra miesto centre, be to, yra netoli autobusų stotis. Atsižvelgiant į šią aplinkybę, patalpų vieno kvadratinio metro kaina pabrangs 1 litu, tačiau tiekėjas suteikė papildomai nemokamų 25 kv. m patalpų, be to, suteikta nemokamai 5 automobilių parkavimo vietos uždaroje teritorijoje. Patalpos bus pritaikytos ir suremontuotos pagal visus TRATC reikalavimus.

– Kada kraustotės į naujas patalpas?

– Sutartyje numatyta įsikraustymo į patalpas data šių metų rugsėjo 1 diena.

– Per savo gyvavimo metus TRATC kraustysis į ketvirtas patalpas. Buvo viešbučio, archyvo, „Telgos“ patalpose. Nuolatinis kraustymasis – nemalonus dalykas. Kodėl nuolat kraustomasi?

– Geriausia būtų įsigyti nuosavas patalpas, tačiau TRATC šiuo metu tokių galimybių neturi, todėl tenka pasibaigus nuomos terminams ieškotis naujų patalpų.

– Ar patalpų nuomai turėjo įtakos tai, kad pastatas V.Kudirkos gatvėje priklauso valdantiesiems socialdemokratams, o Tauragės rajono savivaldybė yra TRATC dalininkė?

– Šis sprendimas nuomotis patalpas yra niekaip nesusijęs su pastato savininkais. Iš TRATC darbuotojų buvo sudaryta komisija rengti patalpų nuomos konkursą, kurio laimėtoju pripažintas geriausią ir pigiausią pasiūlymą pateikęs tiekėjas.

Pasiūlė geresnes sąlygas

Kaip Tauragėje, esant nemažai laisvų patalpų pasiūlai, solidų nuomininką – TRATC – pavyko prisivilioti „Tauragiškių balsui“, kuris net nėra patalpų V.Kudirkos g.18 savininkas, „Tauragės kurjeris“ pakalbino šios bendrovės direktorių Darių Petrošių.

– Nieko mes neviliojome, o atitikome nuomotojų keliamus griežtus reikalavimus. Reikalauta, kad patalpos būtų centrinėje miesto dalyje, pirmajame ar antrajame aukštuose, būtų ne mažiau kaip 180 kvadratinių metrų ploto, įrengtos pagal TRATC reikalavimus, kad jose būtų įrengtas šviesolaidinis internetas ir intranetas. Be to, kad įstaigai plečiantis ateityje galėtume pateikti dar 50 kvadratinių metrų patalpas, kieme būtų vietos automobiliams. Dar pasiūlėme nemokamai naudotis 25 kvadratinių metrų dydžio patalpomis, – teigė D.Petrošius. 

Pasak jo, pastatas V.Kudirkos g.18 šiuo metu priklauso ne „Tauragiškių balso“ bendrovei, o trims fiziniams asmenims – jo broliui Donatui Petrošiui, Vaclovui Karbauskiui (UAB „Tauragės šilumos tinklai“ direktorius) ir Arūnui Beišiui ((UAB „Tauragės šilumos tinklai“ direktoriaus pavaduotojas). „Tauragiškių balsas“ jomis naudojasi pagal panaudos sutartį, ši bendrovė dalyvavo TRAC paskelbtame patalpų nuomojimo konkurse ir jį laimėjo.

Neatitiko sąlygų

Ernestas Aušra, laikinai einantis AB „Telga“ direktoriaus pareigas, „Tauragės kurjerio“ paklaustas, kodėl TRATC iš šios bendrovės nebenuomos patalpų, gal bendrovė dėl jų turi kitų planų, atsakė, kad dėl nuo rugsėjo liksiančių tuščių patalpų kol kas neturima kitų planų. Teigė tiksliai nežinantis, kodėl „Telga“ nedalyvavo konkurse, nesiūlė nuomoti savo patalpas TRATC, mano, kad jos neatitiko keliamų naujų sąlygų, nes ieškota išsinuomoti patalpas miesto centrinėje dalyje.

Skaityti komentarus (6) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras