Teismas verčia remontuoti Balskų užtvanką(16)

Žydrūnė JANKAUSKIENĖ | zydrune@kurjeris.lt

2011-11-07 13:47
Renaldo Malycho nuotrauka

Kol verslininkai su valdininkais ginčijasi teisme, Balskų užtvanka po truputį griūva. Renaldo Malycho nuotrauka

Po beveik trejus metus trukusio bylos nagrinėjimo praėjusią savaitę Tauragės rajono apylinkės teismas įpareigojo Balskų užtvankos nuomininkus imtis hidrostatinio remonto darbų. Teismo verdiktą išklausęs užtvankos nuomininkas Romualdas Ozgirdas liko suglumęs ir teigė nežinąs, skųs šį teismo sprendimą ar ne.

Ieškovai tikėjosi palankaus sprendimo

Teisėja Daiva Žebelienė teismo sprendime nurodė, kad atsakovai – Romualdas Ozgirdas ir UAB „Hidroenergija“ – išsinuomotą Balskų užtvanką, šalia kurios stūkso elektrinė, suremontuoti turi ne vėliau kaip per 6 mėnesius nuo šio sprendimo įsiteisėjimo dienos. Sprendimo pasiklausyti atėjęs Savivaldybės atstovas Renaldas Volbikas leido suprasti, kad tokio ar panašaus teismo sprendimo ieškovai ir tikėjosi.

– Teismas įpareigojo atsakovus vykdyti 2003-ųjų metų projekte numatytus Balskų hidrotechnikos įrenginių priežiūros ir remonto darbus. Kitas klausimas, ar atsakovas R.Ozgirdas yra girdėjęs apie šį projektą. Juk per trejus bylinėjimosi metus atsakovą teismo salėje sutikau pirmą kartą, – ironizavo Savivaldybės atstovu byloje įvardijamas vyras.

R.Ozgirdas, klausiamas, ar ketina skųsti teismo sprendimą, atrodė daugiau nei suglumęs ir teisinosi, kad nesuprato sprendimo esmės.

– Viskas priklausys nuo to, ar esu įpareigotas kapitaliai suremontuoti užtvanką, ar atlikti tik einamąjį remontą. Jeigu tiems darbams atlikti reikės nuleisti užtvanką, išeitų, kad bus atliekamas kapitalinis remontas. O su tokiu teismo sprendimu aš nesutinku, – eidamas pasiimti raštu pateikto teismo sprendimo, kalbėjo verslininkas.

Senos istorijos

Balskų hidrotechninį kompleksą R.Ozgirdas išsinuomojo 2001-aisiais iš tuometinės apskrities viršininko administracijos. Netrukus verslininkas sudarė jungtinės veiklos sutartį dėl hidroelektrinės statybos su kauniečiais – UAB „Hidroenergija“.

Vėliau Balskų užtvanka su jos nuomotojais perėjo rajono Savivaldybės žinion. Tačiau nuo 2001-ųjų liko neišspręstas esminis klausimas – kas turi rūpintis šio, valstybei priklausančio statinio remontu – nuomininkas ir naudotojas ar patikėjimo teise turtą valdanti rajono Savivaldybė, iš nuomos neturinti visiškai jokios naudos.

R.Volbikas nuo pat teisinio ginčo pradžios aiškino, kad R.Ozgirdas kratosi atsakomybės, neprisiima jos ir Balskuose hidroelektrinę pasistačiusi įmonė. Savivaldybės atstovas įsitikinęs, kad už Balskų hidrotechninio komplekso saugumą yra atsakingas R.Ozgirdas, 2001 m. lapkričio 30 d. sutartimi įsipareigojęs rūpintis komplekso saugumu ir dengti visas eksploatacijos bei remonto išlaidas.

Diskusijos ir ginčai įvairiu lygmeniu, ar reikia remontuoti avarinės būklės Balskų užtvanką, kas tai turi daryti, vyksta nuo 2003-ųjų. Tąsyk „Hidroenergijos“ paskirta komisija šio hidrotechninio statinio būklę įvertino 6,6 balo ir priėjo prie išvados: „Hidrotechnikos statinio būklė bloga. Reikalingas remontas“.

Atsakovai R.Ozgirdas ir UAB „Hidroenergija“ tikino, kad ieškovo reikalaujami darbai patenka į kapitalinio remonto sąvoką, todėl, vadovaujantis nuomos sutartimi, jį turinti atlikti rajono Savivaldybė. Paties fakto, kad užtvankos statiniams yra būtinas kapitalinis remontas atsakovai neginčija. Atvirkščiai, jie teisme įrodinėjo, kad ir prieš 10 metų, kuomet jie šį turtą išsinuomojo, užtvanka buvo apleista, reikalavo investicijų bei remonto. Tačiau, pasak R.Ozgirdo, tada rajono Savivaldybė pasipriešino – neleido nuleisti vandens tam, jog būtų atliktas užtvankos remontas.

Remontui – pusmetis

Šįkart Savivaldybės taryba reikalavo, kad teisms įpareigotų R.Ozgirdą ir „Hidroenergiją“ Balskų hidrostatinio kapitalinį remontą atlikti per tris mėnesius. Su tokiu remonto terminu atsakovai nesutinka – mano, kad svarbiam objektui suremontuoti reikia mažiausiai metų. Teismas remonto darbams atlikti skyrė pusmetį.

Skaityti komentarus (16) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras