Išpešti skolą – mosuojant bankroto rykšte(7)

Jovita STRIKAITIENĖ | jovitas@kurjeris.lt

2011-11-01 13:29
Renaldo Malycho nuotrauka

Nuo UAB „Geranta ir partneriai“ nuslinko bankroto grėsmė. Renaldo Malycho nuotrauka

Klaipėdos apygardos teismo tinklalapyje skelbiama, kad spalio 20-ąją gautas ieškininis pareiškimas dėl bankroto bylos iškėlimo mėsos perdirbimo įmonei UAB „Geranta ir partneriai“. Pradėjus domėtis, ar bankrutuos viena seniausių mėsos perdirbimo įmonių, įkurtų po Nepriklausomybės atkūrimo, paaiškėjo, kad taip įmonei pagrasino kreditoriai, norintys atsiimti skolą.

Bendrovės „Geranta ir partneriai“ generalinę direktorę telefonu pavyko rasti ne iš karto, todėl žinių apie gresiantį bankrotą ieškojau kitais keliais. Tauragėje nė viena iš institucijų, turinčių reikalų su įmonėmis, neturėjo jokių žinių, kad šioje bendrovėje kas nors būtų blogai. Teritorinė darbo birža nebuvo girdėjusi apie gresiančius atleidimus, nė vienas darbuotojas nesiskundė Valstybinei darbo inspekcijai. Pretenzijų neturėjo nei Mokesčių inspekcija, nei „Sodra“. Tai kas gi prašo iškelti bankroto bylą?

Pavyko sužinoti, kad į Klaipėdos apygardos teismą su prašymu UAB „Geranta ir partneriai“ dėl skolų iškelti bankroto bylą kreipėsi gyvulių skerdimu besiverčianti UAB „Vamėsa“, registruota Kauno rajone. Telefonu atsiliepusi, bet pavardės nepasakiusi buhalterė paaiškino:

– Ieškinio dėl bankroto teisme nebebus, nes „Geranta“ su mumis visiškai atsiskaitė.

Paklausta, dėl kokios pinigų sumos prašyta iškelti bankroto bylą, gal tai nebuvo didelė suma, moteris pasakė, kad jiems visos pinigų sumos yra svarbios, ir pokalbį užbaigė.

Sužinojus, kad žinomai, maždaug dvidešimt metų veikiančiai įmonei nebegresia bankroto pavojus, atlėgo. Todėl dabar jau drąsiai ieškojau bendrovės generalinės direktorės Aušros Malkevičienės, kuri vadovauja jos tėvų Stankevičių įkurtai įmonei.

Paskambinusi telefonu ir pristačiusi pasidžiaugiau, kad bankroto byla nebus keliama, kad įmonė dirbs toliau.

– Atsiskaitėme, dirbame ir dirbsime. Dabar daug bus tokių bandymų kelti bankroto bylas, nes stringa tarpusavio atsiskaitymai. Ir mes esame paruošę keturiolika tokių ieškinių. Taip daroma dėl įmonių tarpusavio konfliktų, neatsiskaitymų, – geranoriškai kalbėjo bendrovės generalinė direktorė, bet suvokusi, kad laikraštyje ruošiama publikacija šia tema, pasakė nenorinti apie tai kalbėti, draudžianti apie tai rašyti.

Galima suprasti bendrovės vadovės jaudulį ir nenorą, kad apie tai būtų rašoma, bet minėtų įmonių reikalai jau buvo išėję į viešumą. Be to, apie tai rašyti reikia ir dėl to, kad kai kurios įmonės tarpusavio atsiskaitymų problemas bando spręsti, gąsdindamos bankroto grėsme.

Skaityti komentarus (7) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras