Kantrybės taurę perpildė užterštas vanduo(4)

Jovita STRIKAITIENĖ | jovitas@kurjeris.lt

2011-03-20 11:33

Vilma Sicilienė ir aplinkosaugininkai prie užteršto bendro naudojimo šulinio. FOTO: Renaldas Malychas

Praėjusį trečiadienį į redakciją paskambinusi moteris papasakojo šokiruojantį dalyką:  šulinys, kuriuo naudojasi jos mama, tyčia buvo užterštas naftos produktais. Vandens jokiems reikalams nebegalima naudoti.

 

 

Mano, kad šulinį užteršė kaimynas

Važiuodami į Taikos g. 20 esančią sodybą svarstėme, kad galbūt šulinys yra nesandarus ir į jį šiek tiek degalų galėjo patekti su polaidžio vandeniu, jei netinkamoje vietoje – kieme, arti šulinio, nuolat buvo plaunamas automobilis. Bet nuvykus į vietą problema pasirodė daug skaudesnė. Abiejuose kiemuose –  Taikos g. 20 ir 18 – buvo švaru, šulinys sandarus ir užrakintas. Šulinį kas nors turėjo tyčia užteršti.

Vilma Sicilienė įsitikinusi, kad tai kaimyno Martutaičio, su kuriuo nuolat kyla konfliktai, darbas, bet įrodymų neturėjo. Moteris teigė, kad tik ji ir kartu gyvenantis neįgalus brolis naudojasi tuo senu šuliniu, kuris buvo iškastas, kol Martutaičiai kaimynystėje nebuvo įsirengę sodybos. Šiuo metu jie tuo šuliniu nesinaudoja.

– Dėl atkaklaus piktadario – į užrakintą šulinį ne taip lengva buvo pripilti degalų – su ligotu broliu likome be vandens. Maistui vandens parduotuvėje nusipirksime, o su kuo indus plauti, praustis, kaip išsiskalbti? – nerimavo V.Sicilienė, nes vandentiekio ir kanalizacijos tinklai šį namą pasieks tik vasarą.

Aiškintis dėl šulinio užteršimo į Taikos gatvę buvo atvažiavę Klaipėdos aplinkos apsaugos departamento Tauragės agentūros inspektoriai Mindaugas Petraitis ir Petras Jukna.

Visi įsitikinome, kad iš šulinio kyla šlykštus degalų dvokas, kibiru pasemtas vanduo irgi smirdėjo, jo paviršius buvo nusėtas burbuliukais. Gamtosaugininkai įsitikinę, kad šulinio vanduo smarkiai užterštas naftos produktais.

 

„Ačiū ir sudiev“

 

Kartu su aplinkosaugininkais apsilankėme Antano Martutaičio sodyboje, tačiau durų mums niekas neatidarė, nors kaimynė buvo įsitikinusi, kad šeimininkas yra namuose.

Paklausus aplinkosaugininkų, ką jie ketina daryti, P.Jukna atsakė:

– Pirmiausia turime susitikti su Martutaičiu ir viską išsiaiškinti, atlikti vandens tyrimus, tik po to bus galima ką nors daugiau pasakyti.

Vėliau į Martutaičių namus paskambinus telefonu ir prisistačius, kas skambina, bet nespėjus pasakyti dėl ko, A.Martutaitis nutraukė:

– Ačiū ir sudiev.

Matyt, jis nutuokė, apie ką norėjau pasikalbėti.

Rytojaus dieną Taikos gatvėje vėl apsilankė aplinkosaugininkai. Šį kartą jiems pavyko pasikalbėti su A.Martutaičiu.

– Martutaitis teigė nieko bendra neturintis su bendro naudojimo šulinio užteršimu. Mūsų iš Klaipėdos iškviesti specialistai iš šulinio paėmė vandens mėginius, ištirs, kuo iš tikrųjų buvo užterštas šulinys, – sakė inspektorius P.Jukna.

 

Lauktų bauda, reikėtų atlyginti nuostolius

 

Pasak jo, toliau atliekamas tyrimas. Jei pavyks nustatyti šulinį užteršusį asmenį, jam grės bauda nuo 200 iki 400 litų. Suprantama, kaimynė galėtų reikalauti atlyginti dėl šulinio valymo patirtus nuostolius. Šulinio valymas nepigiai atsieitų, nes norint atsikratyti naftos produktų kvapo vandenį iš šulinio reikėtų išsemti ne vieną kartą.

V.Sicilienės dukra Alina, gimusi ir užaugusi name Taikos g. 20, o dabar gyvenanti atskirai, sakė, kad dėl šulinio užteršimo mama kreipėsi į policiją, bus atliekamas ikiteisminis tyrimas. Vandens mėginius paėmė ir Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos specialistai. Belieka laukti visų tyrimų rezultatų.

Skaityti komentarus (4) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras