Prie upės išdygs namų valdos(22)

Žydrūnė JANKAUSKIENĖ | zydrune@kurjeris.lt

2011-05-17 08:18

FOTO: R.Malychas

Jau antra savaitė prie Jūros upės vingio, kur mėgsta rinktis paplūdimio tinklinio entuziastai, burzgia motoriniai pjūklai. Miesto seniūnijos leidimu ten kertami ne tik dešimtmečiais augę krūmynai, bet ir aukštaūgiai medžiai. Šitaip rengiama žemė būsimoms gyvenamųjų namų statyboms. Sklypus naujakuriams parduoda Rimvydas Pakalniškis, šiuo metu užimantis VĮ „Registrų centras“ Tauragės filialo direktoriaus postą. Tarp pirkėjų – ir rajono meras Pranas Petrošius.

Išdygs 8 namai

Po kurio laiko šioje aktyvaus poilsio sporto šakos – tinklinio mėgėjų įsirengtoje ir daugelio tauragiškių pamėgtoje vietoje gyvens žmonės. Net 90 arų teritoriją čia pavyko įsigyti VĮ „Registrų centras“ Tauragės filialo direktoriui R.Pakalniškiui. Vėliau ši atkurtos nuosavybės teise atgauta miesto žemė buvo padalinta į 8 sklypus gyvenamųjų namų statybai.

– Visuose juose anksčiau ar vėliau turi iškilti mažaaukščiai gyvenamieji namai. Jau dabar šie sklypai turi savo adresus. Tai bus Ramovės gatvės neporiniai namai, kurių numeriai rikiuosis nuo 25 iki 39. Tačiau iki šios dienos dar neišduota nė vieno leidimo statyboms pradėti. Lygiai taip pat, kol nėra gautas statybų leidimas, šie gyventojai neturi teisės ir kirsti medžių. Nebent tokį leidimą būtų davusi seniūnija išimties tvarka. Dėl minėtų priežasčių negaliu pasakyti, kas konkrečiai yra vieno ar kito sklypo savininkas, – „Tauragės kurjeriui“ sakė Architektūros skyriaus vyr. architektė Šarūnė Beitaitė.

Įeis ir į sporto aikštynų teritoriją

Tauragės miesto seniūnas Virginijus Žilius neneigia, kad renčiamas statybų kvartalas įsirėš ir į dabartinę paplūdimio tinklinio aikštelę. Tiesa, antroji aikštelė liks sporto mėgėjams, o daržu ar kiemu paverstąją kol kas miesto seniūnija žada atkurti kitoje vietoje.

 – Visi leidimai šiai veiklai yra išduoti. R.Pakalniškis žemę šioje vietoje susigrąžino kaip nuosavybę, o rajono Taryba neseniai pritarė sprendimui detaliesiems planams rengti. Medžių kirtimui leidimas taip pat yra duotas, – kalbėjo seniūnas.

Aplinkosaugos specialistai jam pritaria – leidimai statyboms turi būti išduoti.

– Priešingu atveju žmonės negalėtų vykdyti jokių darbų. Jeigu būtų pažeidžiamos normos, architektai paprasčiausiai neleistų tokioje vietoje formuoti sklypų, – aiškino Aplinkos apsaugos departamento Tauragės rajono agentūros vedėjas Romas Jurgelionis.

Kada statys, neaišku

Š.Beitaitė teigia, kad Architektūros skyrius iki gegužės 10 dienos nebuvo gavęs nė vieno ten gyventi besirengiančio žmogaus parengto statybų projekto. Tačiau ar yra gauta prašymų, leisti juos rengti, vyr. architektė negalėjo pasakyti. Tad kada šioje iki šiol tikrai Ramovės gatvės pavadinimą atitinkančioje vietoje suburgs galinga technika, reiškianti statybų pradžią, dar tiksliai nežinoma. Viena aišku, tam aktyviai rengiamasi.

Medžius aukoja keliui tiesti

Aprašomo sklypo planavimo organizatorius R.Pakalniškis atskleidė, kad medžius būtina nupjauti dėl būsimos gatvės atkarpos įrengimo.

– Toje vietoje, kur jie augo, turi eiti kelias. Tad neturėjome kitos išeities. Be to, medžius visada galima atsodinti, – tikino pašnekovas.

Deja, priešingai nei miesto seniūnas, sklypų savininkas neketina atstatinėti tinklinio aikštelės. Dar daugiau, valdininkas sporto mėgėjų aikšteles vadina nelegaliais statiniais, kurias būtina panaikinti. R.Pakalniškio žiniomis, šios sporto šakos entuziastai ketina perkelti savo žaidimų aikšteles į kitą Jūros upės pusę. Kas gyvens jo parduotuose sklypuose ir kada tai nutiks, pardavėjas tikino nežinąs.

– Galiu pasakyti, kad toje vietoje bus gyvenamųjų namų kvartalas. Pastatai bus tokio dydžio, kokius numato statybos reglamentas. Man kol kas dar nėra žinoma, kas tuose namuose gyvens. Taip pat nežinau, kada šioje Ramovės gatvės vietoje prasidės statybos. Juk visa tai ne nuo vieno žmogaus priklauso, – baigdamas pokalbį, sakė R.Pakalniškis.

Nupirko sklypą sūnui

Ir anksčiau, ir šiuo metu, kai miesto darbininkai ėmė kirsti krūmus, pjauti medžius, vietos gyventojai pusbalsiu kuždėjosi, jog čia sklypą namo statybai iš R.Pakalniškio yra įsigijęs ir rajono vadovas Pranas Petrošius. Meras, dar prieš rengdamasis rinkimams į rajono Tarybą, savo interesų deklaracijoje nurodė šį sklypą įsigijęs iš R.Pakalniškio 2010-ųjų gruodžio 29-ąją. Rajono vadovas nesigina ir to, kad šį žemės sklypą dovanos jaunesniojo sūnaus Donato šeimai – iš Kauno į gimtinę sugrįžtantiems medikams.

– Įsigytą sklypą planuoju padovanoti savo sūnui. Jis ir spręs, ką su juo daryti, kokį namą statyti, kada tai daryti. Tačiau iki šios dienos sūnus dar nėra oficialiai grįžęs, nėra pateikęs ir jokių prašymų ar projektų statyboms pradėti. Savo darbą VšĮ Tauragės ligoninė Donatas, kaip gydytojas, turi pradėti artimiausiomis dienomis. Tuo tarpu jo žmona Tauragėje jau dirba nuo vasario mėnesio. Manau, šis mano žingsnis bus naudingas Tauragei – juk gerai, kad šviesuomenė, mūsų atžalos, galinčios suteikti miestelėnams gero, ne išvažiuoja į užsienį ir net nepasilieka didmiesčiuose, bet sugrįžta į gimtąjį miestą ar rajoną, – atviravo meras P.Petrošius.

Tačiau apie kertamus medžius, tiesiamą kelią ir kitus Ramovės gatvėje šiuo metu atliekamus darbus pašnekovas tikino nieko nežinantis ir ragino susisiekti su sklypų planavimo organizatoriumi R.Pakalniškiu.

Skaityti komentarus (22) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras