Kaimynų grasinimai įvykdyti su kaupu(12)

Justina ULBERKYTĖ | justina@kurjeris.lt

2011-06-20 06:40
Justinos Ulberkytės nuotrauka

Izabelė Šimkevičienė policijos pareigūnams nė nemanė neigti Juozui Erciui išsakytų grasinimų. Justinos Ulberkytės nuotrauka

Prezidento gatvėje 66–uoju numeriu pažymėtoje sodyboje antradienio popietę apsilankė policijos pareigūnai, seniūnijos atstovai ir avarinės tarnybos meistrai. Neteisėtai ūkinį pastatą statanti Vido Šimkevičiaus šeima, negaudama kaimynų sutikimų, ne tik pradėjo grasinti, bet ir įgyvendino savo pažadus.

Savavališkos statybos

Daugiau nei prieš mėnesį „Tauragės kurjeris“ rašė apie neteisėtas statybas, kurias sodyboje gyvenantis Vidas Šimkevičius pradėjo be statinio projekto dokumentų bei kaimynų sutikimų. Dėl neteisėtų statybų, kitaip dar vadinamų savavališkomis statybomis, pagal Administracinių teisės pažeidimų kodeksą buvo galima skirti baudą nuo 500 iki 1 000 litų. Tačiau pažeidėjui taikiai pripažinus savo kaltę bauda galėjo būti sumažinama iki 250 Lt. Pažeidėjas šiuo nurodymu galėjo pasinaudoti per 10 dienų.

– Baudą pažeidėjas sumokėjo, tad per 6 mėnesius statinys turi būti arba nugriautas, arba įteisintas. Praėjus šiam laikotarpiui, jei asmuo bus pradėjęs pastato įteisinimo procedūras, laikotarpis gali būti pratęstas dar trims mėnesiams. Tačiau kol kas nei projekto dokumentų, nei kaimynų sutikimų mes negavome, – „Tauragės kurjeriui“ sakė Tauragės teritorijų planavimo ir statybos valstybinės priežiūros skyriaus vedėja Marytė Trapnauskaitė.

Susilaukė grasinimų

Juozas Ercius, kuriam priklauso sklypas greta statybų ir kuriame įsikūrusi „Tauragės kurjerio“ redakcija, penktadienį sulaukė tiesioginių grasinimų iš Vido Šimkevičiaus mamos Izabelės Šimkevičienės. Moteris plūdo kaimyną ir klausė, kodėl pastarasis nesutinkąs, kad jos sūnus tęstų statybas: „Jeigu tu dar nesutiksi pasirašyti ant statybų leidimo, tau bus užkimštas fekalinės kanalizacijos vamzdis, ir tu pusrūsyje paplūsi fekalijomis“, – tokius Šimkevičių grasinimus persakė savo laiške J.Ercius.

Anot J.Erciaus, dar 1988 m. iš tuometinės vykdomojo komiteto valdžios jo mamos gautas leidimas ir atliktas bei suderintas projektas „Dėl griovio prakasimo vamzdžio paklojimui iki šulinio“, o ant šių dokumentų yra ir I.Šimkevičienės parašas.

Praėjus kelioms dienoms po I.Šimkevičienės grasinimų J.Erciui kilo įtarimų, kad kanalizacija užkimšta – jo namo rūsyje ėmė kauptis vanduo, tvyrojo nemalonus kvapas. Tad jo prašymu antradienio popietę į Šimkevičių kiemą buvo iškviesti policijos pareigūnai, UAB „Tauragės vandenys“ atstovai bei seniūno padėjėja Laima Razienė. 

Neigti nė neketino

Šimkevičių kieme esantis šulinys buvo uždengtas lentų krūva, UAB „Tauragės vandenys“ meistrams dar nespėjus perkrauti lentų krūvos I.Šimkevičienė nė nemanė neigti, kad vamzdis užkimštas jos valia, tad tuoj pat buvo iškviesta „Avarinė tarnyba“.

– Aš tave buvau įspėjusi, kad kol tu nepasirašysi, aš užkimšiu. Čia mano nuosavybė, ir niekas neturi teisės prie jos lįsti. Kol nepasirašysi, nuosava ar ne nuosava, tu prie jos neprilįsi. Ar mes ant tavo žemės statom? Kanalizaciją jis įsirengė slapta! Kam tu man atvarei čia visus? – plūsdama J.Ercių, susirinkusiems aiškino I.Šimkevičienė.

J.Erciui atsakius, jog visi sukviesti tik dėl to, kad užkimštas iš jo sklypo einantis kanalizacijos vamzdis, I.Šimkevičienė toliau tęsė savo kalbą.

– Per tave mano pastatas neina. Tu savavališkai be mūsų žinios prisijungei prie mūsų kanalizacijos tinklo. Tiek metų naudojaisi mūsų kanalizacija, ar prisidėjai nors grašį, nes čia įvesta mūsų lėšomis. Jis įsivedė be mano žinios, kada manęs namuose nebuvo. Ar tavo šulinys, ar tavo? Pats namą pasistatei, o man neleidi statyti, – vis nerimo kaimynė.

Įvykis tiriamas

„Avarinei tarnybai“ atidarius šulinio dangtį buvo matyti, kad iš J.Erciaus kiemo vedantis vamzdis tikrai yra užkimštas tyčia. Vamzdis buvo atkimštas, o I.Šimkevičienei įteiktas šaukimas atvykti į komisariatą.

– Toliau vyks tyrimas, bus tiriamos įvykio aplinkybės. Jeigu bus nustatytas teisės pažeidimas, tai atitiktų Administracinių teisės pažeidimų kodekso 188 straipsnį „Savavaldžiavimas“. Tokiu atveju nuobaudą skiria administracinių ginčų komisija prie savivaldybės. Policijos darbas šiuo atveju yra nustatyti pažeidimus ir parengti protokolą, – situaciją komentavo į įvykio vietą atvykęs policijos pareigūnas. 

UAB „Tauragės vandenys“ abonentinės tarnybos meistras Žydrūnas Tamašauskas „Tauragės kurjeriui“ sakė, kad kanalizacijos dangčiai jokiu būdu negali būti uždengti, nors ir yra privačioje valdoje.

– Kai Apolonija Ercienė (sklypo savininko mama – aut.past.) vedėsi kanalizaciją, jie dar 1988 m. davė raštišką sutikimą, visi dokumentai išsaugoti. Kad ir kaip bebūtų, kanalizacijos tinklas turi būti laisvai prieinamas, – tikino meistras.

Pasak J.Erciaus, statomo pastato pamatai stovi ant to paties kanalizacijos vamzdžio.

Remiantis LR Statybų įstatymo 4 straipsniu, viena iš statinio atsiradimo sąlygų yra galimybės naudotis vandentiekiu, kanalizacija, elektros ir šilumos energija, dujomis bei ryšio ir kitomis inžinerinėmis priemonėmis užtikrinimas.

Akivaizdu, kad Šimkevičiams pabaigus statybas šis įstatymas būtų apeinamas.

Komentuoti nepanoro

„Tauragės kurjeris“ pabandė susisiekti su V.Šimkevičiumi. Išgirdęs, kas prašo jo komentaro, vyras numetė telefono ragelį.

Nuostoliai skaičiuojami

J.Erciaus namo rūsyje patalpas nuomojasi ir UAB „Tauragės kurjeriui“ priklausanti reklamos agentūra. Kaimynų konflikto metu rūsį apliejus vandeniu sugadintos jame saugotos reklamos gamybai skirtos medžiagos.

– Nuostoliai kol kas skaičiuojami, svarstome galimybę kreiptis į atitinkamas tarnybas dėl jų atlyginimo. Labai gaila, kad kaimynų konflikte nukentėjome visiškai nekaltai. Esame tik nuomininkai, o kaimynų neapgalvoti veiksmai pridarė nuostolių mums, o ne sklypo savininkui. Manau, kad atsakomybė už tokius veiksmus turi būti prisiimta, – sakė UAB „Tauragės kurjeris“ vadovas Renaldas Malychas.

Skaityti komentarus (12) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras