Tauragės dvare įrenginėjamas nuotykių parkas(13)

Jovita STRIKAITIENĖ | jovitas@kurjeris.lt

2011-04-14 15:54
FOTO: R. Malychas

FOTO: R. Malychas

Tauragės dvare, Antano Venckaus nuosavame miške, praėjusiais metais įrengtame parke vėl triūsia darbininkai. Ne visi aplinkiniai supranta, kas ten daroma – darbininkai kopinėja po medžius, jungia juos  lynais, daro kabančius lieptus, o jaunimas, pabuvojęs kokiame nors nuotykių parke, džiaugiasi, kad toks parkas bus ir pas mus. Beje, kol kas vienintelis toks Žemaitijoje.

Mišką pirko parkui įrengti

Individualiosios įmonės „Autoežeruona“ savininkas Antanas Venckus, žinomas dar kaip ekstremalaus sporto mėgėjas – su kitais sportininkais džipais važiavo aplink pelkėtą Ladogos ežerą Rusijoje ir per Sacharos dykumą Afrikoje, – pernai nuosavame miške su Europos Sąjungos (ES) fondų pagalba įrengė parką poilsiui. Miške iškirsti krūmai, sausuoliai, sutvarkyti kanalai, įrengti tilteliai, pavėsinės, sūpynės. Aplinką puošia medžio skulptūros. Aplinkiniai žmonės jau pamėgo šią poilsio vietą.

Verslininkas 8 hektarus miško įsigijo prieš keletą metų, čia planuodamas įrengti poilsio parką visiems gyventojams. Su ES pagalba praėjusiais metais jam pavyko šį sumanymą įgyvendinti.

Projekto vertė – apie pusę milijono litų. Dalis lėšų – miško savininko. Paklaustas, kiek savo pinigų išleido poilsio parkui įrengti, A.Venckus sakė tiksliai negalintis pasakyti.

– Kiek reikėjo, tiek ir skyriau, daugiau savo lėšų įdėti į tokius projektus nedraudžiama, tik nevalia skirti mažiau nei numatyta, – teigė jis.

Buvusiose arklidėse – parko administracija

Kiekvienas apsilankęs gerai įvertins šį išradingai sutvarkytą gamtos kampelį. Bet apsilankius smelkiasi ir nerimas, nes ne visi lankytojai „pajėgia“ atliekas nunešti iki šiukšliadėžės. Visuomenės reikmėms įrengtas ir be prižiūrėtojo paliktas parkas gali būti per trumpą laiką „suvartotas“ – užterštas, nuniokotas. O įrengti tokį parką ir samdyti prižiūrėtojus net ir labai altruistiškai nusiteikusiam verslininkui būtų per brangus malonumas.

Verslininkas iš rajono savivaldybės administracijos 90 metų išsinuomojo buvusių arklidžių pastatą ir jį suremontavo. Ketina čia įkurdinti parko administraciją, ateityje gal dar kokių nors idėjų kils.

– Reikia, kad parką kas nors prižiūrėtų – žolę nupjautų, šiukšles surinktų, tvarkos žiūrėtų. Bus priimti žmonės, kurie tuo rūpinsis, – sakė Antanas.

Nuotykių parkas – visam kompleksui išlaikyti

Siekdamas, kad į parką nebereikėtų investuoti šeimos lėšų, A.Venckus įgyvendina kitą projektą – nuosavame miške Tauragės dvare, šalia įrengto poilsio parko, kuria nuotykių parką. Pavasarį pradėtas įgyvendinti projektas turi būti baigtas vasaros pradžioje. Paklaustas, kiek visa tai kainuos, Antanas atsakė:

– Skirsiu tiek lėšų, kiek reikės, o kiek visa tai atsieis, dar nežinau.

Poilsio parkas – dovana visuomenei, o nuotykių parkas, įvairūs atrakcionai medžiuose turėtų atnešti ir naudos.

– Bus imamas mokestis už įrangos nuomą, tačiau didelio pelno nesitikiu, svarbiausia, kad nuotykių parkas padengtų viso komplekso išlaikymo išlaidas, – patikino Antanas.

Pasak jo, tai bus vienas didžiausių nuotykių parkų Lietuvoje, trasa tęsis net tris kilometrus.

– Esu matęs nuotykių parkų Lietuvoje ir Anglijoje. Sukaupiau šiek tiek žinių. Jį įrengti pasamdžiau tokius parkus įrenginėjančią Lietuvos firmą. Manau, kad norintiems gamtoje aktyviai praleisti laiką, kam užtenka drąsos pasikarstyti tarp medžių, pajusti adrenalino antplūdį, o ne sėdėti su alaus buteliu rankoje, mūsų nuotykių parke patiks, – samprotavo Antanas.

Ne vienas tauragiškis yra lankęsis nuotykių parke „Lokės pėda“, įsikūrusiame Jonavos rajone. Neseniai toks parkas įkurtas Belmonte, prie Vilniaus, yra ir Druskininkuose, nedidelis – Palangoje. Nuotykių parkai labai populiarūs tarp jaunimo, jų nėra daug, todėl Venckų šeimos įkurtame nuotykių parke lankytojų neturėtų trūkti. Iš to turėtų užsidirbti ir teikiantieji maitinimo paslaugas.

Skaityti komentarus (13) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras