Prokuratūros kieme – nelegali prekyba(15)

Žydrūnė JANKAUSKIENĖ | zydrune@kurjeris.lt

2011-04-08 06:31

Ginter Zipins karšto rūkymo žuvį atgabeno tiesiai į apylinkės prokuratūrą

Taip jau sutapo, kad balandžio 1-ąją, juokų ir melagių dieną, papokštavimai prokuratūros kieme prekiaujant nelegalia žuvimi gali atsirūgti ne tik prekiautojui, bet ir prokurorui. Tą dieną Tauragėje vaikytasi nelegalaus prekeivio rūkyta žuvimi. „Verslininkas“ veterinarijos darbuotojų užkluptas prokuratūros kieme, iš bagažinės siūlantis kvapnius karšius vyriausiajam prokurorui Gražvydui Žebeliui.

Veterinarijos specialistai tikina, kad šį verslininką tenka bausti nebe pirmą kartą. Tačiau jie sutinka, kad įstatymai mūsų šalyje – „skylėti“: pažeidėją jie paleido kartu su žuvimi.

Pranešė anonimas

 

Tauragės apskrities valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) Veterinarijos sanitarijos ir maisto skyriaus vedėjos pavaduotojas – maisto produktų inspektorius Juozas Petrauskis sako, kad apie Tauragės mieste rūkytą žuvį pirkti siūlantį vyrą tarnybą informavo anonimas.

– Niekas dabar negali pasakyti, kas buvo tas žmogus, kuris informavo mus apie nelegalią prekybą žuvimi: galbūt šiaip aktyvistas, o galbūt – konkurentas. Tačiau mūsų tikslas – sučiupti nelegaliai maisto produktais prekiaujantį žmogų, – pasakoja apie įvykių pradžią veterinarijos tarnybos atstovas.

J.Petrauskis tikina, kad nelegalaus prekiautojo žuvimi gaudynės užsitęsė. Prireikė laiko, kol veterinarijos specialistai į pagalbą pasikvietė policijos pareigūnus, mokesčių inspekcijos atstovus. Todėl vieno automobilio gaudynėse, pasak pašnekovo, dalyvavo keli ekipažai: vienomis gatvėmis važiavo veterinarijos specialistai kartu su mokesčių inspekcijos specialistais, kitomis – su policijos pareigūnais.

 

Sučiupo prokuratūros kieme

 

Paradoksalu, bet visi minėti gaudynėse dalyvavę ekipažai susitiko Tauragės rajono apylinkės prokuratūros kieme. Pasirodo, prekeiviui nė motais šitos valdiškos įstaigos pavadinimas (o galbūt ir užsuko nebe pirmąkart?). Iš bagažinės prekiaujantį vyrą jo pėdsekiai užgaudė beparduodantį produkciją vienam prokuratūros darbuotojų.

Tiesa, ne prokurorui, kaip galvota, o ūkvedžiui. Bent jau taip sako ir veterinarijos tarnybos atstovas, ir prokuratūros vyriausiasis prokuroras Gražvydas Žebelys.

– Aš tikrai žuvies tąkart nepirkau ir, kiek man žinoma, jos nepirko nė vienas iš prokurorų. Galbūt žuvį ketino pirkti ar pirko mūsų kiemo tvarkdarys. Tačiau skubu pranešti, kad mūsų įstaiga prekeivių netoleruoja ir paprastai jų produkcijos, kokia ji bebūtų, atsisako, – vakar „Tauragės kurjerį“ tikino G.Žebelys.

„Gal prokuroras žuvies ir nepirko, bet kad buvo priėjęs prie prekybininko ir domėjosi produkcija – faktas!“ – atsiųstame anoniminiame laiške su nuotrauka teigia įvykį matęs ir užfiksavęs tauragiškis.

 

Baudžiamas nebe pirmą kartą

 

J.Petrauskis pranešė, kad iš Prokuratūros kiemo pažeidėją policija nulydėjo į VMVT Tauragės teritorinį skyrių, kur nelegaliam prekiautojui buvo surašytas protokolas. Ten ir išsiaiškinta, kad karšto rūkymo žuvį tauragiškiams siūlė Šilutėje, M.Jankaus gatvėje gyvenantis latvis Ginter Zipins.

– Šį vyrą nutveriame prekiaujantį mūsų mieste nebe pirmąkart, o per metus jį bausti tenka jau antrą sykį. Todėl šįkart prekeivis nubaustas 200 litų bauda. Dar iš pažeidėjo paėmėme pasižadėjimą, kad minėta produkcija jis nebeprekiaus (surašėme sprendimą dėl produkto tiekimo į rinką). O šilutiškio į Tauragę atsigabentus 75 kilogramus karšto rūkymo žuvies jam grąžinome. Maža kokius priekaištus jis imtų reikšti, jeigu žuvį būtume iš jo atėmę. Ir kas tokiu atveju apmokėtų vyro patirtus nuostolius, jeigu jis teismui įrodytų, kad paėmėme žuvį neteisėtai? – leidosi į svarstymus veterinarijos atstovas.

Dar J.Petrauskis patikino, kad gautasis pažeidėjo pasižadėjimas esąs tarsi draudimas, ir jeigu pasirodytų, kad šilutiškis šią žuvį kažkam pardavė, jis nedelsiant būtų perduotas prokurorams. Tik šįkart ne kaip klientams, o kaip kaltintojams, nes prekeiviui grėstų baudžiamoji atsakomybė.

 

Privalu legalizuoti

 

J.Petrauskis pasakoja, kad prie prekeivių maisto produktais niekas nesikabinėtų, jeigu šie turėtų tokiai prekybai tinkamą automobilį arba bent jau įrenginį jame. Svarbu, kad pastarasis atitiktų veterinarijos keliamus reikalavimus. Tiesa, norint prekiauti maisto produktais vis tik reikėtų įsigyti verslo liudijimą ir turėti sveikatos pažymėjimą. Todėl Tauragės VMVT specialistai, prieš išleisdami sučiuptą prekeivį, apie jo nelegalią veiklą informavo ir Šilutės kolegas veterinarus-maisto produktų inspektorius. Šie, pasak J.Petrauskio, pasidomės ir paseks, ar G.Zipins pažeidinėja įstatymus, ar laikosi duoto žodžio.

 

Kas atsako už produkcijos saugumą?

 

Susidarė įspūdis, kad kietaširdžius veterinarus pavergė nelegalaus verslininko verkšlenimai, ir jie pažeidėjo „pasigailėjo“. Mat vyras įrodinėjo, kad niekur nedirba, o nelegalia prekyba verčiasi dėl itin prastos finansinės padėties – nusiperka šviežią žuvį, ją paruošia, išrūkina ir parduoda.

– Dar jis sakė, kad žuvį pirko iš žuvies sandėlio Klaipėdoje, Taikos prospekte. Tiesa, tai įrodančių dokumentų šilutiškis mums nepateikė. Bet pažadėjo juos pateikti, – vakar telefonu informavo VMVT darbuotojas.

Veterinarijos inspektorius siekia įsitikinti, ar pardavinėjama rūkyta žuvis tikrai yra šviežia. Juk visai neseniai Baltijos jūra buvo išmetusi tonas žuvies gaišenos. Šalies dienraščiai tąsyk išplatino informaciją apie tai, kaip kai kurie pajūrio gyventojai suskubo rinkti išmestą žuvį. Kas galėtų paneigti, kad  veterinarų sučiuptas prekeivis Tauragės prokurorams nesiūlė įsigyti abejotinos kokybės produkcijos, kuri ne taip senai voliojosi pajūryje? Ogi niekas, nes veterinarijos specialistai, taip atidžiai stebėdami įvairius prekeivius maisto produktais ir uoliai juos tikrindami, šiuo atveju net mėginių iš nelegalaus prekeivio laboratorijai nepaėmė.

Apie susidariusią situaciją ir iš to išplaukiančias išvadas „Tauragės kurjerį“ artimiausiu metu pažadėjo informuoti VMVT Strateginio planavimo ir kokybės valdymo skyriaus Vyriausioji specialistė Jurgita Savickaitė.

Skaityti komentarus (15) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras