Taryboje užvirė žodžių mūšis(11)

Jovita STRIKAITIENĖ | jovitas@kurjeris.lt

2010-02-26 07:00

Pastaruoju metu mero Prano Petrošiaus ir Tarybos nario Antano Stankaus nuomonės nuolat susikerta

Užvakar vykusio rajono Tarybos posėdžio svarbiausias sprendimas – 88,2 milijono litų dydžio šių metų rajono išgyvenimo biudžetas – priimtas be didelių diskusijų. Kapotasi dėl reikalo, kuris net į darbotvarkę nebuvo įtrauktas – dėl pateiktos informacijos apie Vyriausybės atstovo teikimą dėl sprendimo apie mero išrinkimą šių metų sausio 22 dieną panaikinimo.

 

 

Karo kirvis iškastas ilgam

Valdančiajai koalicijai nerimą sukėlė dvi Tarybos frakcijos – liberalcentristų ir Tėvynės sąjungos. Jos perskaitė po pareiškimą ir prašė svarstyti Vyriausybės atstovo Viktoro Kovšovo sausio 29 dienos teikimą, kad Taryba svarstytų klausimą dėl sprendimo apie mero išrinkimą panaikinimo. Tačiau buvo apsiginta to paties Vyriausybės atstovo vasario 23 dienos potvarkiu. Nors teikimą reikia apsvarstyti per vieną mėnesį nuo gavimo datos, šiuo potvarkiu pratęsiamas teikimo įvykdymo laikas iki tol, kol Vilniaus apygardos administraciniame teisme bus priimtas ir įsiteisės sprendimas byloje, kurioje bus nagrinėjamas Prano Petrošiaus skundas dėl Vyriausiosios tarnybinės etikos (VTEK) sprendimo teisėtumo. P.Petrošius laiku spėjo apskųsti VTEK sprendimą, kuriuo buvo pripažinta, kad jis, nenusišalindamas balsuojant Taryboje ir svarstant komitetuose klausimą dėl Mažonų seniūnijos gatvių asfaltavimo, iš kurių vienoje pats gyvena, supainiojo viešuosius ir privačius interesus, pats atsisakęs vicemero pareigų tam tikrą laiką nebegalėjo būti renkamas meru.

Galima spėti, kad bylinėjimasis užtruks ilgai, o ir savivaldybių rinkimai ne už kalnų – po metų. Visą tą laiką kaip Damoklo kardas kabos virš galvų klausimas, ar naujasis meras išrinktas teisėtai, liepsnos pyktis oponentui, ką jis bekalbėtų.

 

Pavadino A.Stankų bajoru

 

Tarybos narys Antanas Stankus perskaitė dar vieną kreipimąsi – beveik 200 pagramantiškių prašymą išasfaltuoti automobilių aikštelę prie bažnyčios, taką į kapines, atlikti kitus su eismo saugumu susijusius darbus.

– Dar pernai rudenį žmonės kreipėsi į savivaldybę, bet jų niekas nenorėjo girdėti, dabar jie parašė prašymą Tarybai ir mūsų rinktam Seimo nariui Stasiui Šedbarui, – sakė A.Stankus.

Pirmininkaujantis posėdžiui meras P.Petrošius atkirto, kad Seimo narys su Stankumi galėtų išspręsti pagramantiškių problemas.

A.Stankus keletą klausimų pateikė ir svarstant savivaldybės strateginį veiklos planą 2010–2012 metams, priekaištavo, kad savivaldybės administracijos interneto portalas labai menkas, jame daug mero nuotraukų. P.Petrošius ir vėl neiškentė:

– Liepsiu įdėti ir Stankaus nuotrauką šalia manęs.

Vėliau A.Stankui prikišo, kad jis yra bajoras.

 

Biudžetas nusmuko į 2007 metų lygį

 

Kiti Tarybos nariai į kapotines neįsijungė, šių metų rajono biudžeto svarstymas vyko sklandžiai, pastabos buvo konstruktyvios. Biudžeto projektą pristatydama Finansų skyriaus vedėja Irma Jurkšienė sakė, kad šių metų biudžetas, palyginti su praėjusiais metais, mažesnis 23,7 milijono litų, arba 21,7 procento, ir prilygsta 2007 metų biudžetui. Todėl visoms sritims, išskyrus socialinę, kuriai sunkmečiu reikia vis daugiau lėšų, mažinamas finansavimas.

Dėl kai kurių biudžeto eilučių priekaištų ir pasiūlymų turėjo Tarybos nariai Antanas Stankus, Iveta Skurvydienė, Sigitas Mičiulis, Stasys Lapė. Teigta, kad per maža parama verslui – prašyta 200 tūkstančių litų, skirta tik 50 tūkstančių litų. Per mažas dėmesys kultūrai, klausta, ar tokiu sunkmečiu buvo būtina Trepų bendruomenei skirti 60 tūkstančių litų pastatui įsigyti. Šių Tarybos narių nuomone, būtina taupyti ir numatyti taupiųjų skatinimo programą. Teigta, kad tai išgyvenimo biudžetas – patrupinta visoms sritims po truputį. Tačiau ne visi Tarybos nariai buvo aktyvūs ir dalyvavo biudžeto dėliojime. Kalbėta, kad biudžeto rengėjai atliko didžiulį darbą: šimtai biudžeto eilučių, tūkstančiai skaičių. Dabar biudžeto pateikimo forma sudėtingesnė – lėšos įvairioms įstaigoms dar suskirstytos pagal įvairias programas.

Biudžetas buvo priimtas vienbalsiai, jį priėmus pasigirdo plojimai.

 

Savivaldybė praturtės

 

Tvirtinant Pirminės sveikatos priežiūros centro 2009 metų finansinės atskaitomybės bei veiklos rezultatų ataskaitą, iškilo klausimų, ar gydytojų atlyginimai pateikti už etatą, kiek jie gauna dirbdami ne vienu etatu. Meras P.Petrošius pažadėjo, kad ateityje šis klausimas bus plačiau išnagrinėtas, informacija pateikta kitame Tarybos posėdyje.

Priimti sprendimai iš naikinamos apskrities viršininko administracijos perimti Skaudvilės specialiąją mokyklą ir Socialinės pagalbos ir invalidų reabilitacijos centrą. Meras P.Petrošius nerimavo, kad Sveikatos apsaugos ministerija kažkodėl nieko nedaro dėl ligoninės perdavimo.

Nuskambėjo perspėjimas, kad perimant šias įstaigas neatsitiktų taip, kaip su Skaudvilės ugniagesių komanda, kuri dėl kažkieno kaltės perimta be pakankamo finansavimo. Šiems metams jiems buvo skirta tik 22,3 tūkstančio litų, todėl dar 130 tūkstančių litų teko skirti ir iš rajono biudžeto.

Skaityti komentarus (11) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras