Taryba savo valios nekeičia(7)

Gintaras GRAŽINSKAS | gintaras@kurjeris.lt

2010-02-19 07:00

Rajono meru paskyrusi Praną Petrošių rajono Taryba privalės svarstyti ir kaip šį sprendimą panaikinti.

Rajono savivaldybės tarybai Vyriausybės atstovo teikimai didelio įspūdžio nedaro. Nors dar sausio pabaigoje Viktoras Kovšovas nurodė artimiausiame posėdyje panaikinti sprendimą dėl Prano Petrošiaus paskyrimo meru, rytoj vyksiančiame posėdyje šis klausimas nenumatytas. Tarybos nariams ketinama tik pateikti informaciją apie Vyriausybės atstovo teikimą.

 

 

Tarybai pateiks tik informaciją

„Siūlau artimiausiame savivaldybės Tarybos posėdyje (ne vėliau kaip per 1 mėnesį nuo teikimo gavimo dienos) svarstyti Tauragės rajono savivaldybės tarybos 2010 m. sausio 22 d. sprendimo Nr.1-1407 „Dėl Tauragės rajono savivaldybės mero išrinkimo“ panaikinimo klausimą“, – rašoma Viktoro Kovšovo teikime. Tačiau teikimas liko tik popieriuje, apie kurį Tarybos narius ketinama informuoti rytojaus posėdyje.

Pasak rajono Tarybos sekretorės Virgenijos Kubilienės, posėdžio metu Tarybos nariams bus pateikta informacija apie gautą teikimą, o atskiru klausimu į pagrindinę posėdžio darbotvarkę teikimas nebuvo įtrauktas. Anot Tarybos sekretorės, taip buvo nuspręsta, o kas priėmė tokį sprendimą, ji negalėjo pasakyti.

 

Prašys atidėti teikimą

 

Meras Pranas Petrošius, dėl kurio paskyrimo gautas teikimas, taip pat neatsakė, kas nusprendė, kad šis jį liečiantis klausimas būtų Tarybai pateikiamas kaip informacija, o ne svarstomas atskiru klausimu. Anot P.Petrošiaus, savivaldybės Juridiniam ir personalo skyriui yra pavesta paruošti atsakymą V.Kovšovui, kuriame bus paaiškinta, kodėl Taryba nesiėmė svarstyti teikimo.

– Aš apskundžiau teismui Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos sprendimą, todėl rašte tai bus paaiškinta Vyriausybės atstovui bei prašoma svarstymą atidėti, kol teismas priims sprendimą, – „Tauragės kurjeriui“ sakė meras.

 

Dokumentų dar negavo

 

Viktoras Kovšovas nebuvo nustebęs, kai sužinojo, kad Taryba artimiausiame posėdyje mero paskyrimo panaikinimo nesiims svarstyti.

– Aš dažniausiai susiduriu su tokia praktika, kad artimiausiame posėdyje būna pateikiama informacija, o kitame būna pateikiamas ir sprendimo projektas. Tačiau gali būti, kad šiuo atveju bus kiek kitaip. Turiu gavęs žodinės informacijos, kad ketinama pateikti prašymą atidėti teikimo svarstymą, kadangi P.Petrošius yra apskundęs Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos sprendimą. Kol kas tai tik žodinė informacija. Sprendimą galėsiu priimti tik tada, kai turėsiu raštiškus įrodymus, – „Tauragės kurjeriui“ sakė V.Kovšovas.

Prašymą Vyriausybės atstovui turės pateikti ne P.Petrošius, o kažkas iš Tarybos narių, kam bus pavesta tai padaryti.

 

Teismas priėmė skundą

 

Vasario 1 dieną Vilniaus apygardos administracinis teismas gavo Prano Petrošiaus skundą, kuriuo prašoma panaikinti Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos sprendimą. Kaip „Tauragės kurjeriui“ sakė šio teismo atstovė spaudai Sigita Jacinevičienė-Baltaduonė, vasario 10 dieną teismas priėmė nutartį, kuria skundą priėmė nagrinėti. Apie tai jau pranešta ir Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai, kuri iki kovo 1 dienos privalo pateikti atsiliepimą. Po šios datos bus paskirtas skundą nagrinėsiantis teisėjas bei pirmojo posėdžio data.

Skaityti komentarus (7) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras