Komisariato vadovui – kaltinimai protegavimu(12)

Gintaras GRAŽINSKAS | gintaras@kurjeris.lt

2010-02-16 13:53

Susisiekti telefonu su Remigijumi Rudminu, Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininku, pavyksta ne dažnai.

Antstolis Kęstutis Košys įsitikinęs, kad Remigijus Rudminas, Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas, gali proteguoti pasirinktą vieną antstolių kontorą. Tokios abejonės antstoliui kilo paaiškėjus, kad apskrities komisariato ir jo padalinių rajonuose vykdomosios bylos dėl baudų išieškojimo perduodamos tik vienai antstolio kontorai. Kilus tokioms abejonėms, antstolis kreipėsi į vidaus reikalų ministrą, Policijos departamentą bei LR Seimo narį Remigijų Žemaitaitį, prašydamas ištirti ir įvertinti R.Rudmino pasirinkimo teisėtumą.

 

 

Nutarimai – tik pasirinktai kontorai

Dar praėjusių metų rugpjūtį antstolis K.Košys kreipėsi į Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininką R.Rudminą, bandydamas sužinoti, kodėl komisariato teritorijoje veikiantys antstoliai gauna nevienodą skaičių vykdymo bylų. Pasak antstolio, nuo praėjusių metų liepos jo kontoros skyriams Tauragėje ir Šilalėje Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato rajonų komisariatai nustojo teikti nutarimus dėl administracinių baudų išieškojimo. Antstolio teigimu, taip nutiko dėl to, kad R.Rudminas nusprendė vykdomuosius dokumentus dėl baudų išieškojimo teikti jo pasirinktiems antstoliams.

Policijos perduodamų bylų skaičius antstoliams yra svarbus tuo, kad nemažą antstolių pajamų dalį sudaro pajamos už šių baudų išieškojimą.

– Aš skambinau R.Rudminui, bandžiau aiškintis, kodėl pasikeitė tvarka. Tačiau sužinojau, kad esą yra pasirašyta sutartis su antstolės Astos Pliuškevičienės kontora ir kad nutarimai nuo liepos bus perduodami šiai kontorai, – „Tauragės kurjeriui“ pasakojo K.Košys.

 

Netekęs kantrybės kreipėsi pagalbos

 

Pasak antstolio, į R.Rudminą jis kreipėsi dar kelis kartus – kalbėjosi telefonu, o vieno iš pokalbių metu komisariato vadovas net buvo pripažinęs, kad vykdomieji dokumentai turėtų būti skirstomi proporcingai visiems antstoliams. Tačiau raštiškai R.Rudminas to netvirtino ir nė neatsakė į jam siunčiamus klausimus.

K.Košys teigia, kad paklausimus R.Rudminui siuntė ir elektroniniu paštu, ir dar kartą nusiuntė raštą, prašydamas atsakyti, kodėl ne tik neteikiami vykdymo dokumentai, bet ir per keturis mėnesius nebuvo atsakyta į jo paklausimus. Tačiau atsakymo taip ir nesulaukė. Pasak antstolio, visai išsekus kantrybei dėl negaunamų atsakymų, vasario pradžioje jis kreipėsi į Vidaus reikalų ministeriją, Policijos departamentą ir Seimo narį.

 

Mato skaidrumo stoką

 

Antstolio įsitikinimu, Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato taikoma praktika, kai vykdymo dokumentai yra teikiami vienam kuriam antstoliui, yra neskaidri.

– Teismų ir kitų institucijų sprendimų vykdymas yra pagrindinė antstolio veiklos sritis, kartu ir pagrindinis gaunamų pajamų šaltinis. Todėl akivaizdu, kad R.Rudmino sprendimas teikti nutarimus vykdymui pasirinktiems antstoliams reiškia ir išskirtinių sąlygų jiems gauti didesnes pajamas sudarymą, – teigia antstolis. Jo nuomone, toks komisariato vadovo sprendimas net kelia abejonių dėl viešųjų ir privačių finansinių R.Rudmino interesų.

Geru pavyzdžiu, kaip derėtų elgtis baudas išieškančioms institucijoms, antstolis nurodo Valstybinę mokesčių inspekciją. Pasak jo, ten jau seniai yra susiformavusi praktika, kai vykdymo dokumentai yra padalijami visiems toje teritorijoje dirbantiems antstoliams.

 

Bylų negauna daugiau nei metus

 

Šiuo metu Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato ir teritorinių jo padalinių pareigūnai daugiausiai vykdymo bylų perduoda šilutiškės antstolės Astos Pliuškevičienės kontorai. Bent taip mano Tauragės ir Šilalės antstoliai.

Andžela Tamašauskienė, antstolė, taip pat dirbanti Tauragės, Jurbarko, Šilalės ir Šilutės rajonuose, tik nusijuokė paklausta, kada paskutinį kartą Tauragės policija jai perdavė vykdyti bylą.

– Nei iš Šilalės, nei iš Tauragės policijos komisariatų aš bylų negaunu. Paskutinį kartą Tauragės policijos komisariatas išieškoti baudą paprašė 2008 metų lapkritį, – „Tauragės kurjeriui“ sakė antstolė.

– Nežinau, kodėl taip yra, tačiau girdėjau gandus, kad neva komisariato vadovų ir vienos antstolių kontoros darbuotojo asmeninės pažintys nulemia tai, kuriam antstoliui perduoti vykdymo dokumentus, – teigė A.Tamašauskienė.

Antstolės A.Pliuškevičienės kontoros Šilalės skyriuje šiuo metu dirba buvęs antstolis Vladimiras Ševčenka. Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Tauragės apskrities skyriaus pareigūnai prieš kurį laiką išsiaiškino, kad šis antstolis pateikė melagingus duomenis apie vienos darbuotojos įtariamai padidintą atlyginimą, kuri dėl to įgijo teisę į daug didesnę motinystės pašalpą. Šilalės rajono apylinkės teismas buvusį antstolį pripažino kaltu dėl šio nusikaltimo. Nuosprendį apskundęs buvęs antstolis toliau sėkmingai dirba antstolės kontoroje. A.Tamašauskienė „Tauragės kurjeriui“ teigė girdėjusi, kad būtent V.Ševčenkos ir R.Rudmino pažintis nulėmė, jog bylos atitenka A.Pliuškevičienės kontorai. Dabartinis Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato vadovas ir buvęs antstolis praeityje kelerius metus yra dirbę Šilalėje.

 

Nekalba

 

Antstolė A.Pliuškevičienė „Tauragės kurjeriui“ neatsakė, kaip vertina į viešumą iškilusius kaltinimus, kad Tauragės policija vykdomąsias bylas perduoda tik jos kontorai. Antstolė teigė nekalbėsianti su žurnalistais telefonu ir pasiūlė kreiptis į Antstolių rūmus.

Šia tema „Tauragės kurjeriui“ nepavyko pasikalbėti ir su Remigijumi Rudminu, Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininku. Skambinant į R.Rudmino darbo kabinetą atsiliepdavusi kanceliarijos darbuotoja vis paaiškindavo, jog komisariato vadovas yra užsiėmęs. Skambinant į mobilųjį R.Rudmino telefoną, redakcijos telefono skambučiai buvo arba ignoruojami, arba atmetami.

 

Įžvelgia korupcijos apraiškų

 

Remigijus Žemaitaitis, Seimo narys, į kurį kreipėsi antstolis, „Tauragės kurjeriui“ sakė Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato vadovo veiksmuose įžvelgiantis korupcijos apraiškų.

– Nors Tauragėje yra keli antstoliai, policijos komisariato vadovas kažkodėl visų nutarimų vykdymą perduoda tik vienai antstolio kontorai, turinčiai vos vieną padėjėją. Keisčiausia, kad ir kitų apskrities komisariatų bylos taip pat perduodamos tik šiai vienai kontorai. Jokių įtarimų nebūtų kilę, jei komisariato vadovas būtų paskelbęs konkursą ir konkurso būdu būtų buvęs atrinktas antstolis, kuriam perduoti vykdomąsias bylas, – „Tauragės kurjeriui“ sakė Seimo narys.

Pasak R.Žemaitaičio, jis ruošia dokumentus Seimo Antikorupcijos komisijai, kuriai žada perduoti ištirti antstolio pranešimą. Seimo narys taip pat žadėjo kreiptis į Vidaus reikalų ministrą bei Policijos departamento vadovybę. Jis taip pat sakė jau bendravęs su Antstolių rūmų prezidiumo pirmininke Inga Karaliene, su kuria buvo aptarta situacija Tauragėje.

 

Ministerija pavedė atlikti tyrimą

 

Vidaus reikalų viceministras Stanislovas Liutkevičius teigia, kad dėl antstolio pateiktų faktų patikrinimo yra pavesta atlikti tyrimą. „Tauragės kurjeriui“ viceministras sakė, kad tuo užsiimti patikėta Generaliniam šalies komisarui Vizgirdui Telyčėnui ir Juliui Jasaičiui, Vidaus reikalų ministerijos Generaliniam inspektoriui.

– Savaitės pradžioje mes gavome šį skundą ir pavedėme atlikti tyrimą, kurio metu patikrinsime, ar buvo laikomasi visų antstoliams vykdomųjų bylų paskirstymą reglamentuojančių įstatymų ir nustatytų tvarkų. Taip pat atliksime ir platesnę padėties analizę. Tyrimą atliekantiems pareigūnams nurodėme išsiaiškinti, kaip antstoliams vykdomąsias bylas paskirsto ne tik Tauragės, bet ir kitų policijos komisariatų vadovai, – „Tauragės kurjeriui“ sakė viceministras.

Jis teigė, kad tyrimo rezultatų tikimasi jau po poros savaičių.

Skaityti komentarus (12) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras