Girtas, ginkluotas ir su negyvu šernu(6)

Žydrūnė JANKAUSKIENĖ | zydrune@kurjeris.lt

2010-10-07 07:52

Manoma, kad žvėris buvo jaunesnis nei metų, todėl žala gamtai - 388 litai.

Naktį iš šeštadienio į sekmadienį Tauragės centre, Gedimino gatvėje policininkams į rankas pakliuvo įkaušęs vairuotojas. Tačiau vidutinis girtumas šiam tauragiškiui, panašu, bus tik pusė bėdos. Mat pareigūnai įdėmiau apžiūrėję pažeidėjo vairuotą automobilį salone rado  negyvą šerną. Negana to, mašinoje vyras vežėsi du medžioklinius šautuvus be gamyklinių numerių ir dešimt šovinių, užtaisytų kulkomis bei šratais.

 
 

Automobilį „Ford Scorpio“ vairavęs 31-erių tauragiškis A.K., manoma, į Tauragę nuo Skaudvilės atvažiavo vėlų šeštadienio vakarą. Policininkai jo sustabdymą užfiksavo likus kelioms minutėms iki vidurnakčio. Iš pradžių įtartinai atrodęs vairuotojas tikrintas tik dėl blaivumo. Į alkoholio tikrintuvą prie vairo sėdėjęs vyras įpūtė 1,57 promiles alkoholio. Kur kas labiau pareigūnus sudomino šio vairuotojo gabenamas krovinys. Mašinos salone policininkai aptiko negyvą šerną. Pastarąjį girtas tauragiškis tikino atsitiktinai nutrenkęs važiuodamas keliu Skaudvilė – Tauragė. Tačiau vyro įtikinėjimams abejonių sukėlė tai, jog toje pačioje mašinoje, greta nukauto žvėries, gulėjo du medžiokliniai šautuvai su nutrintais gamykliniais numeriais. Vienas jų buvo 16-to kalibro dvivamzdis, kitas – to paties kalibro vienvamzdis. Taip pat automobilyje rasti 10 vienetų 16-o kalibro šovinių. Keturi iš jų užtaisyti kulkomis, šeši – šratais. Girtą, ginkluotą ir su grobiu automobilyje važiavusį tauragiškį pareigūnai dviems paroms uždarė į areštinę. Tauragės apskrities vyriausiajame policijos komisariate dėl neteisėto disponavimo šaunamaisiais ginklais ir šaudmenimis pradėtas ikiteisminis tyrimas. Vyrui taip pat teks atsakyti už tai, kad vairavo išgėręs. Pasak pareigūnų, šis asmuo į teisėsaugos akiratį pakliūva nebe pirmą kartą.

Ar A.K. sakė tiesą, jog šerno nenušovė, aiškinosi Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamento Tauragės rajono agentūros vyriausiasis specialistas gyvajai gamtai Petras Survilas. Vakar „Tauragės kurjeriui“ jis sakė, jog sulaikymo kameroje apklausė įtariamąjį.

– Jau iš pat pradžių A.K. policininkams aiškino, kad šerno nenušovė. Tuos jo žodžius liudijo ir aplamdyta jo vairuota mašina. Tačiau tam, jog išsiaiškintume, ar vyras sako tiesą, reikėjo specialaus tyrimo, – vakar sakė P.Survilas.

Taip pat vakar Valstybinės maisto ir veterinarijos specialistai atliko nukauto žvėries skrodimą. Jo metu nustatyta, kad šernas vis tik patyrė avariją. Taip pat įtariamojo žodžius patvirtino įvykio vietos ekspertizė. Į A.K. nurodytą vietą nuvykę pareigūnai įsitikino, jog toje vietoje šeštadienio vakarą žuvo ne vienas šernų gaujos žvėris – dar vienas šernas buvo sudraskytas į gabalus. Kaltinamasis pasiėmęs tik vieną – mažiau nuo smūgio nukentėjusį žvėrį. Pasak P.Survilo, ekspertizės metu nustatyta, jog nukautas šernas buvo jauniklis.

– Šiam asmeniui surašiau administracinio pažeidimo protokolą už medžioklės aktų pažeidimą. Jam gali būti skirta iki 150 litų siekianti bauda. Įtariamasis turės atlyginti gamtai padarytą žalą. Kadangi žuvęs šernas – jauniklis, žala gamtai sudaro 388 litus. Jeigu šernas būtų buvęs vyresnis, bauda būtų buvusi didesnė – siektų 647 Lt, – vardija aplinkos apsaugos inspektorius.

Anot jo, su šiuo žmogumi aplinkosaugininkai praeityje nebuvo susidūrę. Tačiau P.Survilas prisimena, jog yra tekę nemalonias aplinkybes aiškintis su dabar įtariamo asmens broliu Gaurėje.

Skaityti komentarus (6) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras