Galvijai vos netapo nelaimės priežastimi(4)

Žydrūnė JANKAUSKIENĖ | zydrune@kurjeris.lt

2010-10-20 13:47

Irenai Knyspelienei priklausantys galvijai vaikštinėjo ant kelio. FOTO: R.Malychas

Penktadienio vakarą tarptautiniu keliu Ryga–Kaliningradas vykstančius vairuotojus ties Joniškės sodų sankryža pasitiko netikėta kliūtis – į kelio važiuojamąją dalį buvo išbėgusios trys karvės. Tamsoje važiuojantieji vienas kitą apie kliūtį informavo šviesos signalais. Atsitiktinai tuo metu įvykių sūkuryje atsidūrė ir „Tauragės kurjerio“ žurnalistai. Būtent jie pagalbon ir iškvietė policijos pareigūnus.

 

 

– Iš pradžių, kai vienas paskui kitą važiuojantys automobiliai pradėjo mirksėti šviesomis, pagalvojome, jog priekyje yra stabdomi automobiliai, vyksta policijos reidas ar kažkas panašaus. Tačiau prisiminėme, kad ties pagrindiniu įvažiavimu į Joniškės sodus policija neturėtų budėti – juk šiame ruože yra stacionarus greičio matuoklis. Tik privažiavus arčiau tapo aiškūs kitų vairuotojų siųsti įspėjimo ženklai. Tiesiog kelio viduryje lyg niekur nieko ganėsi galvijai. Jie nereagavo į garsinius mašinų signalus ir iš važiuojamosios dalies nesitraukė. Tad vairuotojams nebeliko nieko kito, kaip staiga stabdyti ir iš lėto važiuojant aplenkti gyvulius. Laimei, nenutiko nieko blogo. Juk šis kelias – tarptautinis ir juo rieda labai daug sunkius krovinius velkančių  transporto priemonių. Jie tokiai kliūčiai tikrai nepasirengę ir taip staiga nebūtų galėję sustabdyti. Juk tuo metu lauke buvo visiškai tamsu, – pasakojo penktadieninės kelionės į Tauragę įspūdžius vietos gyventojai.

Atsargiai aplenkę karves tauragiškiai sustojo ir bandė gyvulius nuvaryti nuo kelio. Redakcijos žurnalistai paskambino policijai ir iškvietė pagalbą. Atvažiavo tik vienas pareigūnas.

Patarėme pareigūnui įjungti švyturėlius, kad prie kelyje vaikštinėjančių karvių artėjantys vairuotojai iš tolo matytų, jog kelyje – kliūtis. Įvykio dalyviai negalėjo nuspėti, iš kur šie galvijai atklydo ir kur juos reikėtų nuginti. Todėl bandyta sekti paskui karves, kol jos pačios suras namus. Šitaip policijos automobilis su įjungtais švyturėliais lydėjo galvijus tol, kol jos atrado kelią į ganyklą.

– Galiausiai, atrodė, karvės surado namus ir įėjo pro vartus, esančius šalia kelio. Teko jas lydėti dar kokius du šimtus metrų, kol pasiekė ganyklą, kurioje ganėsi keletas arklių ir tiek pat karvių. Ganykla buvo visiškai neaptverta ir gyvuliai vaikščiojo laisvi kur tik norėjo. Vartai prie kelio, kurie turi būti uždaryti, buvo paremti virbais, – pasakojo Renaldas Malychas su kolegomis fotografais tada grįžinėjęs iš fotografų plenero.

Pasak jo, toliau iniciatyvos ėmėsi policijos pareigūnas. Jis nuėjo į sodybą aiškintis, kam šios karvės gali priklausyti.

Pirmadienį Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovė spaudai Simona Šniaukštaitė žurnalistams, kurie ir iniciavo šią tiek gyvulių, tiek eismo saugumo operaciją, galėjo pasakyti tik tiek, kad gyvulių savininkė rasta.

– Tai Trakšeliškių kaime gyvenanti I.K. Jai bus surašytas protokolas dėl gyvulių nepriežiūros pagal Administracinių teisės pažeidimų kodekso 131 straipsnio 5 dalį, – raportavo pareigūnų atstovė. Dar ji paragino atlikti savo – žurnalistinį tyrimą ir išsiaiškinti, kas toji moteris. Nepriklausomai nuo to, kad apie minimą įvykį policiją informavo bei jame dalyvavo tie patys žurnalistai, jai esą uždrausta viešinti šio įvykio aplinkybes.

Tauragės rajono seniūnė Danguolė Jatautienė paaiškino, kad jos vadovaujamoje teritorijoje žmogaus tokiais inicialais nėra. Tačiau ji įtarė, kad I.K. galėtų būti Mažonų seniūnijoje gyvenanti Irena Knyspelienė. Mažonų seniūno pavaduotoja Rita Misiūnienė įsitikinusi, kad galvijai į plentą išėjo atsitiktinai.

– Ko gero, bus prasilaužę per aptvarus. Šiaip Knyspeliai – žmonės tvarkingi. Neteko niekada girdėti, jog jų gyvuliai būtų į svetimus laukus išėję ar daržus nuėdę. Tad belieka džiaugtis, kad nenutiko didesnė bėda – galvijai nesukėlė eismo įvykio, kuriame būtų nukentėję žmonės, – atviravo seniūno pavaduotoja. Jos žodžiams pritarė ir seniūnijoje dirbantis žemės ūkio specialistas Juozas Armonas. Jis patvirtino, kad galvijai „į laisvę“ veržėsi ieškodami šiltesnio guolio. Pasak jo, gyvuliai dažniausiai tampa neramūs būtent rudens laikotarpiu, kai pradeda jausti šalčio baimę. Pati galvijų savininkė I.Knyspelienė dėl netvarkos ūkyje kaltina... valdžią.

– Gyvename kaip zoologijos sode – aptvėrė mus kartu su laukiniais žvėrimis metaline tvora, tad dabar ir kariaujame. Šiaip mūsų banda ganosi elektriniu piemeniu aptvertoje ganykloje. Bet miško žvėrys, neturėdami kur išeiti, braunasi į ganyklas ir piemenis išlaužo, nutraukia. Taip buvo ir šįkart: žvėrys nutraukė ganyklos ribas žyminčius laidus, o karvės išėjo. Paprastai jos visada tam tikru laiku pareina namų link. Nuo namų iki plento bus gal kilometras. Penktadienio vakarą buvau Tauragėje, o kai grįžau, karvių ganykloje nebebuvo. Bet nutariau jų nakčia nebeieškoti. Dar su vyru pasitarėme, jog jos įpratusios namo grįžti, tad surasime, kai praauš. Bet dar tą patį vakarą į mūsų namus pasibeldė policininkas ir pranešė suradęs karves. Subarė, kad neprižiūrim ir liepė uždaryti į tvartą. Taip ir padarėm – tą naktį gyvuliai buvo tvarte. Dabar, kai ganyklą vyras suremontavo, galvijai vėl ten ganosi. Ganykloje dar yra jiems ko ėsti, – pasakojo pabėgusių gyvulių šeimininkė.

Skaityti komentarus (4) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras