Fontanas tarnavo vos vieną dieną(38)

Žydrūnė JANKAUSKIENĖ | zydrune@kurjeris.lt

2010-10-04 12:33

FOTO: R.Malychas

„Tauragė yra Tauragė“, – po incidento galvomis linkčiojo pašnekovai. Visiems doriems tauragiškiams, ko gero, nuoširdžiai gaila, jog daug investicijų kainavęs, o svarbiausia, gražių vilčių miestui teikęs, naujasis įrenginys šiemet nebesušniokš. Už tai reikia „padėkoti“ mūsų miesto vandalams. Kita vertus, sklinda kalbos, jog fontaną sugadinti galėjo tie, kas šioje aikštėje regėjo kitokias vizijas.

 
 

 

 

 

Naujai rekonstruota aikštė bei miesto naujovė – fontanas, oficialiai buvo atidaryti vos prieš savaitę – praėjusį penktadienį. Tačiau jau kitos dienos vakare įrenginys buvo sugadintas. Tiesa, fontanas dar bandė putoti, tiesiogine to žodžio prasme, sekmadienį ir pirmadienį. Iš pradžių manyta, jog chuliganai į fontaną pripylė putojančios chemijos priemonių (šampūno, indų ploviklio arba vonios putų). Tačiau, sustabdžius fontano veikimą, paaiškėjo, jog bėdų yra kur kas daugiau: fontane rasta pripilta ir žvyro, ir kaštono vaisių. Taip pat specialistai iškart pamatė ir dar rimtesnę bėdą – nulaužti fontano purkštukai.

– Miestui padarytos žalos kol kas negalime įvardinti, nes nežinome, kas konkrečiai yra sugadinta. Vėl teks kviestis fontaną įrenginėjusius specialistus iš kitų šalies miestų, nes Tauragės įmonės, kurios ateityje turėtų būti atsakingos už fontano veiklą, iki vandalizmo akto dar nebuvo spėjusios įrenginio perimti savo žinion. Dėl chuliganų išsiaiškinimo į policiją kreiptis yra įpareigotas miesto seniūnas Virginijus Žilius, – antradienį „Tauragės kurjeriui“ aiškino Algirdas Mosėjus, Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktorius.

Romas Nevardauskas, savivaldybės Statybos skyriaus vedėjas, aiškino, kad fontanas jau pradėtas išmontuoti ir bus uždarytas žiemai.

– Labai gaila, kad fontanu tauragiškiai spėjo pasidžiaugti vos vieną dieną. Kiti galbūt jo apskritai nespėjo pamatyti. Tačiau rizikuoti ir leisti veikti fontanui nebegalėjome. Mat pripylus į vandenį chemijos genda varikliai. Vienas jų kainuoja apie 10–12 tūkstančių litų, – aiškino specialistas.

Įtariama, kad tauragiškiai naujoje miesto aikštėje bus „pasidarbavę“ šeštadienio vakare. Tikimasi, jog niekadėjai bus surasti –  šioje aikštėje yra sumontuota vaizdo stebėjimo įranga. Tiesa, Tauragės apskrities vyriausiajame policijos komisariate pranešimo apie tokį chuliganizmą nei pirmadienį, nei antradienį, nei trečiadienį, nei ketvirtadienį nebuvo užregistruota. Pasirodo, miesto valdžia nutarė į policiją nesikreipti dėl paprastos priežasties – nieko blogo nenutiko. Bent jau taip mano miesto seniūnas Virginijus Žilius.

– Aš paskambinau policijos viršininko pavaduotojui ir paprašiau, kad būtų peržiūrėti vaizdo stebėjimo kamerų įrašai, užfiksuoti šeštadienio vakare. Ir iš įrašų, ir iš savų šaltinių sužinojau, kad savotiškai pajuokauti nutarė vaikai. Mergaitės atsinešė šampūno ir pripylė į fontano baseiną. Taigi nieko blogo nenutiko. Vis tiek anksčiau ar vėliau būtų tekę fontaną uždaryti. Svarbiausia, kad išsiaiškinome, jog vaikai taip pasielgė ne piktybiškai. Juk neatnešė kokios bombos, – savotiškai juokavo ir seniūnas.

Priminus apie nulaužtą purkštuką, valdininkas trumpam susimąstė ir pasakė, kad Tauragėje fontanu kiekvienas džiaugiasi taip, kaip sugeba: vieni pripila putų, kiti plauna dviračio padangas. O šitaip „besidžiaugiant“ nutinka ir rimtesnių problemų.

Tai, kad tokia chuliganų „praktika“ – pripilti į fontaną putų, įgyvendinama faktiškai visur, kur tik atidaromas naujas įrenginys, niekam ne paslaptis. Laimei, „išdykautojai“ kituose miestuose būna skubiai surasti ir nubausti. Matyt, viskas priklauso ne tik nuo policijos veikos, bet ir nuo miesto turto šeimininkų. Juk miesto aikštei rekonstruoti bei fontanui įrengti sunaudoti beveik 900 tūkstančiai litų. Jeigu valdininkams – „nusispjauti“, kas tada turi pranešti policijai ir įrodyti, jog per dieną sugadintas fontanas atnešė žalos? O gal įtakos politikų veiksmams turi tai, kad šį aikštės rekonstravimo projektą iš dalies finansavo Europos Sąjunga?

Reikia tikėtis, jog į Lietuvos Respublikoje galiojančius teisės aktus bei įstatymus šįkart bus atsižvelgta ir  Tauragėje. O fontanas, atėjus pavasariui, vėl veiks ir savo purslais džiugins ir jauną, ir seną. Tikėkimės, ilgiau nei šiemet.

Skaityti komentarus (38) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras