Atvertos politikų piniginės(12)

Žydrūnė JANKAUSKIENĖ | zydrune@kurjeris.lt

2010-10-08 06:00

„Viščiukus skaičiuojame rudenį“ – byloja lietuvių liaudies patarlė. Lygiai tą patį galime pasakytina ir apie privalomas politikų bei jų šeimos narių turto  deklaracijas – kasmet jos pateikiamos rudenį, spalio pradžioje. „Valstybės žiniose“ spausdinamas 2009 metų metinės gyventojo (šeimos) turto deklaracijos duomenų išrašas byloja, kad ekonominės krizės metu buvo išbandytas ir verslininkų, ir politkų sugebėjimas išgyventi. Akivaizdu, jog kai kam „bado“ metu pavyko ir praturtėti.

 

 

Skurdžiausios – moterys

Tauragės rajono savivaldybės tarybos narės Gražina Agapova bei Virginija Rudienė – mažiausiai per gyvenimą turto sukaupusios politikės rajone. Tiesa, Tėvynės sąjungos narė V.Rudienė turto valdo daugiau. Mat gyvendama viena, ji turto priskaičiuoja už 309 949 litus, dar 1 800 ji nurodo turinti grynųjų pinigų. Tačiau beveik visas jos turimas turtas skendi skolose, politikė skolinga 230 tūkstančių litų. Tad galutinė jos turto vertė – 81 749 litai. Prieš metus ši politikė buvo turtingesnė – turto deklaravo 40 tūkst. litų daugiau, be to ir jos skola buvo 29 tūkst. mažesnė. Taigi jog turtas per metus sumažėjo maždaug 69 tūkst. litų.

Dar mažiau turto deklaruoja turinti „valstietė“ G.Agapova. Ji kartu su savo vyru  valdo 70 000 litų vertės turtą. Politikė deklaruoja turinti 2 300 grynųjų pinigų, o bendras Agapovų turtas yra vertas 72 300 litų. Ši šeima per metus „prakuto“ – nors turto išliko tiek pat, tačiau dingo 6 tūkst. litų paskola.

 

Daugumos turtas sumenko

 

Kad ir bankininkams šiais laikais ne saldu, įrodo tauragiškio Rimanto Parnarausko bei jo žmonos Meilutės finansinė padėtis. Šeima per metus prarado apie 9 tūkst. litų: 2008-aisiais jiedu deklaravo turto už 139 tūkst. litų, o 2009-aisiais jo liko tik 130 tūkst.

11 tūkst. litų sumenko valstietės liaudininkės Kristinos Jonušienės su vyru Rimu turtas. Pernai pora deklaravo turinti turto už 153 tūkst. litų, šiemet, atėmus 6 tūkst. įsiskolinimą, turto lieka tik už 142 tūkst. litų.

Aptirpo ir „tvarkiečių“ Rasos bei Sigito Kancevyčių turtas. 2008 metais pora jo priskaičiavo už 188 tūkst. litų, pernai gruodį – už 174 tūkst. litų. R.Kancevyčienė yra skolinga 4 700 litų, bendras šeimos turtas įvertintas 179 tūkst. litų.

Stabiliai turtas laikosi socialdemokratės Palmyros Gylienės rankose – kaip ir prieš metus jis išliko tos pačios vertės – 179 tūkst. litų.

Valstiečio liaudininko Benedikto Antanavičiaus šeimos turtas per metus sumažėjo lygiai 5 tūkst. litų (iš 185 tūkst. liko 180 tūkst.).

Ne ką turtingesnė krizės metais liko ir pastarojo bendrapartiečio Eduardo Anulio šeima. Nors vyras turi 30 tūkst. litų piniginių lėšų bei su žmona Danute valdo turto už 342 721 litą, šeima vis dar yra skolinga beveik 200 tūkst. litų.

 

Vidutiniokai visada vidutiniokai

 

Bene skaudžiausias metų kritimas – socdemo Gedimino Maškausko įsiskolinimas. Dar prieš metus verslininkas deklaravo turto už daugiau nei puse milijono. Tiek pat jis vertas ir šiandien (686 tūkst. litų). Tačiau šeimos nepaleidžia paskolos – jų G.Maškauskas yra prikaupęs už 517 tūkst. litų. Tad bendras šeimos turtas vertas tik kiek daugiau nei 200 000 litų.

Šiek tiek daugiau turto valdo konservatorius Darius Bredelis – už 211 tūkst. litų.

Nuo vyrų kiek atsiplėšusi „Bastilijos“ komplekso vadovė Birutė Jokšienė. Politikė deklaruoja, kad jos turtas per metus paaugo 3 tūkst. litų – pernai gruodį jis siekė 240 tūkst. (užpernai – 237 tūkst. litų).

Pamažu turtas auga ir gydytojos Ivetos Skurvydienės bei jos vyro Audroniaus šeimoje. Prieš metus šeima deklaravo turto už 213 tūkst., dabar – už 278 tūkst. litų.

7 tūkstančiais sumenko gydytojos Birutės Bagdonavičienės ir jos vyro Augenijaus turtas. Pora turi 80,5 tūkst. litų piniginių indėlių ir valdo turto už beveik 199 tūkst. litų. Bendra turto vertė – 279 tūkst. litų.

Lyginant su praėjusiais metais, pinigine prasme atsigavo narystę Liberalų ir Centro sąjungoje sustabdžiusio Arūno Gendrolius su žmona Ale. Politiko skolos per metus sumažėjo nuo 46 tūkst. iki 28 tūkst. litų. Bendras šeimos turtas taip pat padidėjo iki 233 tūkst. litų, be to, buvęs rajono vicemeras turi 77,6 tūkst. litų piniginių lėšų. Tad bendras Gendrolių šeimos turtas siekia 282,5 tūkst. litų.

Neblogai sekasi ir ūkininkaujančiam politikui „tvarkiečiui“ Pranui Dirginčiui su sutuoktine Irena. Jų šeimos turtas per metus taip pat išaugo. Dabar Dirginčiai turtą vertina kiek daugiau nei 341 tūkst. litų.

Stabiliai pajamos lieka buvusio Tauragės rajono mero Klemenso Pauliaus ir jo žmonos Genės namuose – kaip ir prieš metus jiedu deklaravo turto už tą pačią – 344 tūkst. litų sumą.

30 tūkst. savo turtą padidino socdemas Stasys Lapė su šeima. Dabar jo bei žmonos Marijos turtas vertinamas 358 tūkst. litų.

 

Pusiau milijonieriai

 

Perkopusių per pusę milijono, mūsų rajono taryboje – penki. Lygiai tiek pat, kiek ir milijonierių. Turtingiausias tarp jų – Tomas Alijošius su žmona Irena. Jų turtas per krizės metus išaugo 90 tūkst. litų – dabar pora džiaugiasi 696 tūkst. litų turtu (628 tūkst. litų – privalomas registruoti turtas ir 78 tūkst. litų – piniginių indėlių). Šeima niekam neskolinga ir niekam nesuteikė kredito.

Šiek tiek mažiau pasigirti gali buvęs apskrities viršininkas, mokslų daktaras Arūnas Beišys su žmona Angele. Šis politikas liko antroje pusiau milijonierių sąrašo vietoje – jo turtas įvertintas beveik 668 tūkstančiais: per 400 tūkst. litų sudaro turto vertė, dar 257 tūkst. litų Beišiai turi piniginių lėšų.

Pernai šioje kategorijoje dominavęs, šiemet į trečią vietą pasislinko „tvarkietis“ Silverijus Statkus su žmona Regina. Jų turtas pernai metų gale įvertintas 746 tūkstančiais. 445,8 tūkst. litų sudaro bendra šeimos turto vertė, dar 300 tūkst. litų piniginių lėšų valdo vicemeras S.Statkus. Tačiau abu sutuoktiniai yra paėmę paskolas, kurių bendra suma – 177, 9 tūkst. litų. Tad bendras turto likutis Statkų šeimoje – beveik 568 tūkstančiai ir per metus sumenko 57 tūkstančiais.

111 tūkstančių savo turtą padidino socialdemokratas Algimantas Macijauskas su žmona Ona. Šiemet šeima valdo turto už 349 tūkstančius ir turi 200 tūkst. litų piniginių indėlių. Šeima deklaruoja, kad niekam neskolinga.

Paskutinis šiame sąraše – liberalcentristas Sigitas Mičiulis ir jo žmona Regina. Šios šeimos turtas per metus sumenko nuo 568 tūkst. iki 531 tūkst. litų.

 

Milijonieriai – vyrai

 

Turtingiausi žmonės Tauragėje bei jų reitingas lentelėje nesikeičia jau metų metus. Kukliausias milijonierių penketuke yra liberalcentristas Robertas Piečia su žmona Asta. Bendras jų turtas sudaro 721 327 litus, dar 224 500 litų pora turi piniginių lėšų. Be to, ši šeima yra paskolinusi 270 tūkst. litų. Tad bendras Piečių turtas praėjusių metų gruodžio 31-ąją sudarė kiek daugiau nei 1,2 mln. litų. Prieš metus jiedu savo turtą įvertino 1 mln. litų, buvo paskolinę 270 tūkst. litų, o patys buvo skolingi 120 tūkst. litų.

Socialdemokratas Pranas Petrošius su žmona Rita turtą įvertino beveik 2 milijonais: 1,3 mln. litų sudaro turtas, 334 036 litai – piniginiai indėliai, dar 260 380 litų šeima yra paskolinusi. Pernai Petrošių šeimos turtas sudarė 1,2 mln. litų.

2009 metų gale tarybos nariu tebebuvęs liberalcentristas Jonas Dungveckis su žmona Irma valdė turto už 3,3 mln. litų. Bendras sutuoktinių turtas įvertintas 2,4 mln. litų, dar 412 890 litų pora turi grynųjų pinigų, be to J.Dungveckis yra suteikęs 453 811 litų paskolą. Pernai šeimos turtas siekė 2,7 mln. litų, tačiau tuo laiku J.Dungveckis nebuvo paskolinęs beveik pusės milijono.

Juozas Kniukšta su sutuoktine Gita turto priskaičiuotų už beveik 5 mln. litų, bet jų pačių skola siekia 905 134 litus. Tad bendras Kniukštų turtas vertinamas 3,9 mln. litų. Šeima kaip ir pernai tebėra paskolinusi kitiems 1,3 mln. litų. Pinigines lėšas ( 87 787 litus) valdo vyras – J.Kniukšta, žmona Gita pinigų neturi. O bendrą turtą sutuoktiniai dalijasi beveik po lygiai – 1,7 mln. litų.

Ir tradiciškai nepralenkiamu gali būti tituluojamas konservatorius Antanas Stankus – per šiuos visuotinės krizės metus jo šeimos turtas išaugo vienu milijonu litų. A.Stankus su žmona Birute deklaravo turį turto už 3 mln., dar 873 tūkst. litų turi piniginių lėšų, be to šeima suteikė 2,6 mln. litų kreditą. Taigi praėjusių metų gale Stankai turto valdė už 6,5 mln. litų.

 

Seimo narys – taip pat milijonierius

 

Buvęs Tauragės apskrities viršininkas Raimundas Vaitiekus deklaravo turto už 306,5 tūkst. litų. Politikas nebeturi prieš metus nurodytos 10 tūkst. litų skolos, o turtas išaugo dar 37,5 tūkst.

Jo pavaduotojas Raimondas Matemaitis prieš metus turėjęs turto už 385 tūkst. litų, dar buvo įsiskolinęs 23 tūkstančius. Dabar jis nurodo perpus mažesnę skolą (12 940 ) ir turto už 387 tūkst. litų.

Seimūnė, iš Tauragės kilusi Donalda Meiželytė – Svilienė per metus praturtėjo 91 tūkstančiu. Prieš metus politikė deklaravo turinti turto beveik tiek pat kiek ir skolų – 360 tūkst. turto ir 320 tūkst. litų skolų. Šiemet finansinė padėtis pasikeitė. Nors skola sumažėjo vos 10 tūkstančių, bet bendras turtas siekia 441 tūkst. Tad seimūnės turtas - 131 tūkst. litų.

Kitas parlamentaras, išrinktas vienmandatėje Tauragės apygardoje, šilališkis Stasys Šedbaras turto su žmona Ona prikaupė už 1,43 milijono litų, šeima dar turi 100 tūkstančių piniginių lėšų. Šedbarai yra įsiskolinę – turi 200 tūkst. litų paskolą. Tad bendras šeimos turtas sudaro 1,33 mln. litų – beveik tiek pat, kiek buvo ir praėjusiais metais.

Skaityti komentarus (12) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras