Šuniško gyvenimo pradžia – šiukšlių konteineryje(16)

Gintaras GRAŽINSKAS | gintaras@kurjeris.lt

2010-01-24 14:50

Šešis tik ką gimusius šunyčius jų šeimininkai buvo pasmerkę lėtai mirčiai nuo šalčio

Šunų kankintojų bumas pasiekė Tauragę. Naktį iš antradienio į trečiadienį daugiabučio namo liftininkė viename prie namo stovinčių šiukšlių konteinerių aptiko cypiančius ir į gyvenimą kabintis bandančius neseniai gimusius šešis šunyčius. Jais ką tik buvo atsikratęs vienas šio namo gyventojų.

 

 

Išmetė į šiukšlių konteinerį

Apie vidurnaktį liftininke Dariaus ir Girėno gatvėje dirbanti Danutė Daunorienė pastebėjo išeinantį į lauką vieną namo gyventojų. Vyras rankoje nešėsi maišelį, kuriame kažkas cypė. Kai vyras netrukus grįžo, įtarusi kažką negero liftininkė išėjo pasižvalgyti po kiemą. Priėjusi prie šiukšlių konteinerio jame išgirdo kažką cypiant, o patikrinusi apstulbo – metalinio konteinerio viduje cypė šeši ką tik gimę šunyčiai.

– Vyras švietė telefonu, o aš rankiojau ką tik gimusius šuniukus iš konteinerio. Dar priėjo kažkokie žmonės, kurie taip pat padėjo mums surinkti išmestus šuniukus. Turbūt radome visus, nebent jei kuris neištvėrė šalčio ir nebeišgyveno, – „Tauragės kurjeriui“ pasakojo moteris.

Ji buvo labai pasipiktinusi tokiu nežmonišku žmonių poelgiu. Anot D.Daunorienės, jei kažkas ir nebepajėgė išlaikyti šuniukų, turėjo surasti kur kas humaniškesnį būdą, kaip jų atsikratyti.

 

Ieškojo, kas priglaustų pamestinukus

 

Iki ryto išlaikiusi šuniukus savo darbo vietoje, ryte juos D.Daunorienė nunešė į Bažnyčių gatvėje esančią gyvūnų gydyklą. Vilija Filatovienė, UAB „Euroveta“ veterinarijos gydytoja, buvo ne mažiau šokiruota tokio žmonių poelgio.

– Man pirmą kartą pasitaikė toks atvejis, kad ką tik gimusiais šuniukais būtų bandoma atsikratyti juos sušaldant šiukšlių konteineryje. Niekaip nesuprantu, kaip žmonės gali taip elgtis, – trečiadienio rytą kalbėjo gydytoja.

Ji taip pat sakė, kad šuniukus greičiausiai teks užmigdyti.

– Norint jais pasirūpinti, juos būtina nuolat maitinti specialiu maistu pipete maždaug šešias savaites. Tai reiškia, kad šešias savaites reiktų atsidėti vien šių šuniukų priežiūrai ir nieko daugiau neveikti. Nebent rastume kalę, kuri taip pat neseniai atsivedė šuniukų ir kartu priglaustų šešis pamestinukus, – sakė V.Fillatovienė.

 

Šuniukų motiną atėmė iš šeimininkų

 

Tačiau trečiadienio popietę situaciją naudinga linkme pasuko šuniukų gelbėtoja D.Daunorienė ir jos draugė. Moterys tą dieną nuėjo į namą, iš kurio matė kaip buvo išnešti šunyčiai, ir jame pradėjo ieškoti tai padariusių žmonių.

Trečiajame namo aukšte liftininkei pavyko surasti piktadarius. Bute gyvenantys vyras ir moteris, pasak liftininkės, buvo girti ir nelabai susivokė kas vyksta. Pradžioje bandę neigti, kad jų kalaitė atsivedė šuniukų, vėliau jie sutiko ją duoti tam, kad išgelbėti šunyčiai būtų pažindyti. Moterys pasiėmė kalaitę ir ją nuvežė į Bažnyčių gatvėje esančią veterinarijos gydyklą, kur buvo priglausti šuniukai.

.

Naktį praleido gyvūnų viešbutyje

 

V.Filatovienė lyg nujausdama iki trečiadienio pavakarės į konteinerį išmestų šunyčių dar nebuvo užmigdžiusi.

– Alkiui nuraminti buvau jiems sugirdžiusi gliukozės tirpalo, tačiau dabar dėl maitinimo problemų nebebus, – džiaugėsi ji. Pas šunyčius atvežta kalė jau žindė savo atžalas.

Pasibaigus gelbėjimo operacijai kalė su šešiais šunyčiais buvo išvežta į Tomo Bartušio gyvūnų viešbutį. Šeimyna kurį laiką praleis ten, kol bus išspręsta, kam kalytės ir šunyčių likimą patikėti vėliau.

 

Pareigūnai įžvelgia įstatymo pažeidimą

 

Mindaugas Davidonis, Tauragės apskrities veterinarijos tarnybos pareigūnas, atsakingas už tai, kad būtų laikomasi gyvūnų laikymo taisyklių, sako, kad toks tauragiškių poelgis – akivaizdus Gyvūnų globos, laikymo ir naudojimo įstatymo pažeidimas.

Pasak jo, šuniukus ar kitus gyvūnus yra draudžiama marinti nehumaniškais būdais – juos skandinti, smaugti ar naudoti vaistus, dėl kurių mirštantis gyvūnas kankintųsi.

– Jeigu žmonės nenorėjo auginti šių šuniukų, jie privalėjo susitarti su veterinarijos specialistais, kurie juos būtų užmigdę specialiais vaistais. Tuo tarpu jie paliko šuniukus be globos, o įstatymas tai draudžia, – „Tauragės kurjeriui“ sakė M.Davidonis.

Veterinarijos tarnybos specialistai pradės tyrimą dėl naktį į konteinerį išmestų šuniukų. Pasak M.Davidonio, kai paaiškės, kad buvo padarytas administracinės teisės pažeidimas, šuniukus išmetusiems asmenims gresia administracinė atsakomybė.

 

Šuniukus pažadėjo išdalyti

 

Vakar Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl žiauraus elgesio su gyvūnais.

Šuniukus į konteinerį išmetęs vyras ir jo draugė ketvirtadien sulaukė pareigūnų vizito. Vincą Račkauską, kuris, kaip įtariama, atsikratė šunyčiais, policijos pareigūnai išvežė apklausti į komisariatą. Namuose likusią kalytės Pupos ir jos šuniukų šeimininkę Viktoriją Baublytę pareigūnai apklausė vietoje.

Moteris teigė, kad pas ją kartais ateinantis draugės sugyventinis V.Račkauskas pažadėjo ką tik atsivestus šuniukus išdalyti kaimynams. Ji neva juo patikėjusi ir įdavusi visą vadą išnešti. Kad šuniukai atsidūrė šiukšlių konteineryje, ji sakė sužinojusi tik tada, kai atėjusios dvi moterys paprašė duoti Pupą, kad ji galėtų pažindyti šunyčius.

Šiuo metu tebevyksta tyrimas ir tik jam pasibaigus paaiškės, kokios bausmės bus paskirtos žiauriai su šuniukais pasielgusiems tauragiškiams.

Skaityti komentarus (16) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras