Pitbulio vakarienei – vyriškas pasididžiavimas(16)

Gintaras GRAŽINSKAS | gintaras@kurjeris.lt

2010-01-05 06:00

Pinigus už elektrą atnešusiam Broniui L. šuo į tarpukojį įkando šiame kieme.

Trečiadienį Tauragės medikai atliko nekasdienę operaciją – ilgiau kaip valandą atstatinėjo šuns sudraskytus penkiasdešimtmečio vyro lytinius organus. Vyrą Kūčių vakarą Joniškės kaime esančiuose soduose, kai jis atnešė sodų bendrijos pirmininkei pinigus už sunaudotą elektros energiją, užpuolė kovinis pitbulis.

 

 

Užpuolė kieme

Penkiasdešimtmetis Bronius L., gyvenantis Joniškės kaimo „Pušyno“ sodų bendrijoje gruodžio 24-osios vakarą nuėjo pas ten pat gyvenančią Liną Dyčmonienę. Ši moteris yra bendrijos pirmininkė, surenkanti pinigus iš bendrijos narių už sunaudotą elektros energiją. Tačiau nė nespėjus užeiti į namą kieme vyrą puolė įsiutęs pitbulių veislės šuo. Jis dantimis sugriebė vyrui už tarpukojo ir sukandęs dantis ėmė draskyti. Atskubėjusiai šuns savininkei teko lazda išžiodinti pitbulį, kad iš jo nasrų būtų išvaduotas vyras. Tokią istoriją „Tauragės kurjerio“ žurnalistams papasakojo į pitbulio nasrus patekusio vyro giminaičiai.

 

Kentė didžiulį skausmą

 

Į ligoninę vyras pateko tik po poros dienų, kai apie jo sužalojimą sužinojo artimieji. Pastarieji vyrą ir atvežė į Tauragės apskrities ligoninę. Vyro sužalojimus apžiūrėję ir pirmąją pagalbą suteikę medikai jį paguldė į ligoninę.

– Sunku suvokti, kokį skausmą teko iškęsti vyrui per dvi dienas, kol jis kreipėsi į medikus. Sunkiai suvokiu, kodėl jis tiek laiko delsė, – „Tauragės kurjeriui“ sakė pitbulio apkandžiotą vyrą gydantis Danas Masiulionis. Jis vakar operavo Bronių L.

 

Šuns įkandimai gyja ilgai

 

– Šios situacijos sėkmė ta, kad liko nepažeistos sėklidės. Priešingu atveju, žmogus nebūtų išvengęs invalidumo, – „Tauragės kurjeriui“ sakė D.Masiulionis.

Vakar Bronius L. tebegulėjo ligoninės palatoje. Vyras griežtai atsisakė bendrauti su žiniasklaida.

Gydytojo nuomone, tikėtina, kad Broniaus L. patirta trauma bus išgydyta sėkmingai, išliks tik randų.

Apie trylika metų gydytoju dirbantis D.Masiulionis sakė, kad jo darbo praktikoje tai pirmas toks atvejis, kai šuo taip smarkiai apkandžiojo žmogaus lytinius organus.

– Kasmet pasitaiko apie dešimt žmonių, kuriuos į ligoninę tenka paguldyti šunims apkandžiojus. Dažniausiai sužalojamos galūnės, galva. Vaikams po tokių traumų kartais prireikia ir odos plastinių operacijų. Šuns įkandimo žaizdos visada gyja sunkiai, kadangi nuo nasrų į žaizdas patenka infekcija. Gydant įkandimus visuomet tenka skirti gydymą antibiotikais, – „Tauragės kurjeriui“ pasakojo D.Masiulionis.

 

„Galėjo pasielgti žmoniškiau...“

 

Šuns sužaloto vyro pareiškimą gavo Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai. Vakar po pietų šuns savininkei dar nebuvo surašytas administracinės teisės pažeidimo protokolas dėl gyvūno nepriežiūros. Tačiau, pasak pareigūnų, tokiais atvejais šuns savininkui dažniausiai būna surašomas administracinės teisės pažeidimo protokolas ir paskiriama bauda. Dėl patirtos žalos atlyginimo nukentėjusysis galės kreiptis į teismą civiline tvarka.

– Nenorim, kad šuns savininkė būtų nuteista. Tačiau mums atrodo, kad šioje situacijoje L.Dyčmonienė turėjo pasielgti žmoniškiau ir bent pasirūpinti, kad nukentėjusiajam būtų suteikta pagalba, – „Tauragės kurjeriui“ sakė šuns apkandžioto vyro giminaičiai.

Žurnalistams susisiekti su L.Dyčmoniene vakar nepavyko. Jos mobilusis telefonas buvo užblokuotas, o nuvažiavus į sodybą „Pušyno“ sodų bendrijoje į vidų niekas neįsileido.

Skaityti komentarus (16) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras