Merui patarinės buvęs kūno kultūros mokytojas?(27)

Jovita STRIKAITIENĖ | jovitas@kurjeris.lt

2010-01-11 10:08

Kol kas mero patarėjo vieta tuščia, tačiau ją netrukus gali užimti partijos „Tvarka ir teisingumas“ tarybos pasiūlytas Laimonas Norvilis. E.Skipičio foto

Sigitui Kancevyčiui pradėjus vadovauti Viešajai bibliotekai, liko laisva Tauragės rajono savivaldybės mero patarėjo vieta, kurią pagal valdančiosios koalicijos sutartį turi teisę užimti partijos „Tvarka ir teisingumas“ pasiuntinys. Redakcijos žiniomis, skyriaus taryba nusprendė, kad šį postą turėtų užimti Laimonas Norvilis.

 
 

Poste matė kitą žmogų

„Tauragės kurjerio“ paklaustas S.Kancevyčius patvirtino, kad skyriaus taryba jau priėmė sprendimą, kas turėtų užimti mero patarėjo postą.

– Iš tiesų, skyriaus taryba jau priėmė sprendimą, bet šis žmogus dar nepristatytas merui. Rajono vadovui su juo teks dirbti, jis turi teisę spręsti, ar pasirinkti siūlomą kandidatūrą. Tik tuomet, kai skyriaus tarybos numatytas asmuo bus pristatytas merui, gaus jo pritarimą ir bus pasirašytas potvarkis, jis taps mero patarėju. Patarėjas – mero dešinioji ranka, tarp jų turi būti suderinamumas. Jei mero nuomonė dėl patarėjo būtų kitokia, skyriaus taryba turėtų siūlyti kitą mūsų partijos narį, – nenoriai kalbėjo jis ir vengė atsakyti tiesiai, kodėl pristatymas dar neįvyko, nors skyriaus taryba sprendimą priėmė dar praėjusių metų gruodį.

Paprašytas plačiau papasakoti apie pretendentą į mero patarėjus Laimoną Norvilį, S.Kancevyčius pasakė tik tiek, kad jaunas vyras yra baigęs Šiaulių universitetą, turi pradinių klasių ir kūno kultūros mokytojo diplomą, skyriaus nariu yra nuo pat jo įkūrimo – 2002 metų. Jei noriu sužinoti daugiau, pasiūlė pasikalbėti su jo pavaduotoju Silverijumi Statkumi, o klausimą, ar šiam asmeniui eiti naujas pareigas užtektų kompetencijos ir žinių, pasiūlė aptarti su pačiu pretendentu. S.Kancevyčius neslėpė, kad šiose pareigose matė kitą skyriaus narį, bet tokia buvusi partijos tarybos valia.

 

Ėjimas „ne aklas“

 

Nemažą politiko patirtį turintis Silverijus Statkus, paklaustas apie asmenį, siūlomą į mero patarėjus, atsakė:

– Manau, kad Laimonas Norvilis atitinka visus kriterijus, kad galėtų užimti šį postą: jaunas, energingas, išsilavinęs, turintis pakankamai žinių ir kompetencijos, nemažą partinį stažą. Pliusas tai, kad jis gimė, užaugo ir gyvena Tauragėje.

Laimonas Norvilis gimė 1973 metais. Vidurinę mokyklą baigė Trakuose, nes ten buvo išvykęs mokytis kaip perspektyvus irkluotojas. Irklavo kanoją, buvo tapęs Lietuvos jaunių čempionato prizininku. Draugystė su sportu lėmė specialybės pasirinkimą. L.Norvilis yra vedęs, žmona Aušra – Gaurės pagrindinės mokyklos istorijos mokytoja. Pora augina du vaikus – trylikos metų Ugnę ir vienuolikos metų Gvidą. Baigęs mokslus L.Norvilis keletą metų dirbo Adakavo ir Kunigiškių pagrindinėse mokyklose, trečius metus yra transporto paslaugas teikiančios bendrovės „Daitrada“ vadybininkas.

Jis mielai atsakė į „Tauragės kurjerio“ klausimus: kodėl sutiko priimti partijos „Tvarka ir teisingumas“ pasiūlymą, juk politinio pasitikėjimo postas laikinas – iki kitų rinkimų į savivaldybes; kaip įsivaizduoja mero patarėjo darbą; ar užteks žinių ir kompetencijos naujame poste?

– Man patiko dirbti ir mokykloje, bet išėjau, kadangi reikėjo važinėti į kaimus, tuo metu mieste darbo pagal specialybę nebuvo. Ir dabartinį darbą mėgstu. Žinau, kad postas laikinas, bet įdomu save išbandyti visiškai kitokioje veikloje. Nors neturiu politinio darbo patirties, labai domiuosi politika, seku įvykius, nemažai man davė keleto metų stažas partijoje. Mero patarėjo darbo tiksliai neįsivaizduoju, bet aklai nelendu, tikiuosi, kad merui galėsiu būti naudingas, – sakė L.Norvilis.

 

Prašys jausti atsakomybę

 

Rajono meras Robertas Piečia sakė žinantis apie partijos „Tvarka ir teisingumas“ tarybos sprendimą į politinio pasitikėjimo – mero patarėjo pareigas siūlyti L.Norvilį.

– Pažįstu jį tik iš matymo, todėl nieko konkretaus negaliu pasakyti, spręsiu, kai jis man bus pristatytas ir turėsiu galimybę susipažinti, pasikalbėti, nors vien iš pokalbio sunku spręsti apie būsimo darbuotojo dalykines ir kitas savybes, kompetenciją. Gebėjimai, patirtis turėtų atsiskleisti dirbant. Žinau, kad jis neturi politiko darbo patirties, tačiau jei kada nors nepradėsi eiti tuo keliu, tai jos ir nesukaupsi. Jei sutarsime, kad Laimonas Norvilis dirbs mano patarėju, prašysiu jo visuomet jausti atsakomybę už tai, ką daro. Tačiau mūsų susitikimo dar teks palaukti, nes sunegalavau, pasveikęs dar ketinu šiek tiek paatostogauti, noriu paslidinėti kalnuose, – sakė R.Piečia.

Skaityti komentarus (27) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras