Mero regalijas siūbuoja nežinia(9)

Gintaras GRAŽINSKAS | gintaras@kurjeris.lt

2010-01-29 13:56

Pranas Petrošius teigia esantis teisėtas meras ir tai įrodyti žada dokumentais.

Prieš kelias dienas meru išrinktam Pranui Petrošiui iškilo grėsmė netekti naujojo posto. Vyriausioji tarnybinės etikos komisija priminė rajono Tarybai, kad pažeidėjai negali užimti aukštesnių postų, o Tauragėje išrinktas Seimo narys, konservatorius Stasys Šedbaras kreipėsi į Viktorą Kovšovą, Vyriausybės atstovą Tauragės apskrityje, ragindamas imtis priemonių, kad būtų atšauktas rajono Tarybos sprendimas, kuriuo P.Petrošius išrinktas meru. Vyriausybės atstovas žada imtis veiksmų.

 

 

Pažeidėjams aukštesni postai – tabu

Ties naujojo mero galva debesis kaupti pradėjo Vyriausioji tarnybinės etikos komisija. Pirmadienį buvo išplatintas viešas šios komisijos kreipimasis į Tauragės rajono savivaldybės Tarybą, kuriame Tauragės politikams primenama, jog komisija buvo pripažinusi P.Petrošių pažeidus Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybės tarnyboje įstatymą.

Viešame dokumente Tarybai primenama, kad Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybės tarnyboje įstatymas vienerius metus neleidžia valstybinėje tarnyboje dirbančių asmenų skatinti, skirti į aukštesnes pareigas, o tarnybos santykiams pasibaigus – trejus metus neleidžia priimti į valstybinę tarnybą.

Kreipimesi cituojamas ir P.Petrošiaus komentaras žiniasklaidai, kuriame jis tvirtina nesąs baustas. Komisija dar kartą priminė nustačiusi, jog P.Petrošius pažeidė įstatymą.

 

Seimūnas spaudžia atstovą

 

Naujo mero paskyrimu susidomėjo ir Tauragėje rinktas Seimo narys konservatorius Stasys Šedbaras. Jis raštu kreipėsi į Viktorą Kovšovą, Vyriausybės atstovą Tauragės apskrityje, ragindamas imtis priemonių, kad būtų atšauktas Tarybos sprendimas dėl P.Petrošiaus skyrimo eiti mero pareigas.

Kaip „Tauragės kurjeriui“ teigė S.Šedbaras, susidarius tokiai situacijai Vyriausybės atstovas pirmiausia privalėjo imtis visų jam suteiktų įgaliojimų, įskaitant ir teisę skųsti Tarybos priimtus sprendimus, jeigu šie pasirodė neteisėti. Anot Seimo nario, jį į V.Kovšovą kreiptis paskatino Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos išplatintas viešas kreipimasis į Tauragės rajono savivaldybės Tarybą.

– Jei Vyriausybės atstovas nereaguos į šiuos faktus, kelsime klausimą dėl jo paties tinkamumo toliau eiti šias pareigas, – pabrėžė S.Šedbaras.

 

Kreipsis į Tarybą

 

– Aš savo pareigą atliksiu: ruošiu teikimą Tauragės rajono savivaldybės Tarybai dėl šio sprendimo atšaukimo. Jei Taryba priims kitokį sprendimą, man kito kelio neliks – kreipsiuosi į teismą, kad sprendimas būtų panaikintas, – „Tauragės kurjeriui“ trečiadienį po pietų sakė Viktoras Kovšovas, Vyriausybės atstovas Tauragės apskrityje.

V.Kovšovo teigimu, situacija, kuri susidarė Tauragėje, – Lietuvoje precedento neturintis atvejis.

Meru prieš kelias dienas tapęs Pranas Petrošius jaučiasi teisus, tačiau situacijos plačiau komentuoti nenori.

– Aš esu išrinktas teisėtai ir jeigu prireiks, tai ketinu įrodyti dokumentais, – vakar „Tauragės kurjeriui“ sakė meras.

Skaityti komentarus (9) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras